Stop Engine Temperature upozorenje

NeleSK

New member
Narode imam slican problem..naime od juce i evo danas u toku voznje mi se na par puta ukljuci zvucni signal sa porukom -Top up water level-. Auto normalno povlaci,kada se zagreje na bordu normalno pokazuje tri crte do sredine meraca,koliko sam primetio oko boce nevidim da ima tragova curenja antifriza,na boci nivo antifriza je negde oko 5mm ispod maximuma sto znaci da ima..čep od boce koliko vidim je isto u redu. U cemu moze biti problem?
 

Doomsday

U prolazu...
Ako je gledat čisto prema logici, najvjerojatnije je seznor u banani...

Ili fizički pomaknut, ili prljav, ili riknuo...

Manja mogućnost, komp u banani...

Valjda...

:D
 

NeleSK

New member
Da..vidim da ima neki senzor na boci sa strane..da li mogu to da otkacim i ocistim na primer sa wd40? Necu sa time prilikom skidanja gubiti antifriz iz boce?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Hoćeš, ako je kao ovaj sa slike od prije, pošto je bočno na kućištu. Ali to nebi smjelo biti problem odzračiti
 

tomica0308

Well-known member
Ja odstekao taj senzor. Javljao mi nekad na dan 20 puta gresku a nekad par dana nista. Mozes senzora izvadit. Samo na slaufic povuci antifriz iz spremnika. Ima ga oko pol litre. I senzor okrenes u jednu stranu i moras ga povuc van jer guma dihta dobro pa ce tesko ic. Moj je bio nekako sluzav. Ocistio sam ga al za 2tjd opet gresku colant to low. A senzor oko 600kn.
 

NeleSK

New member
@ivan222 da to na slici nekontam bas..valjda je to za 2.0hdi i koliko vidim taj senzor je sa strane motora..ja pričam za senzor koji se nalazi bas prikopčan na plastičnu bocu od rashladne tečnosti. U pitanju je xsara picasso 1.6 hdi od 80kw. U svakom slucaju cu još malo ispratiti. Inače koliko sam video kod nas se taj senzor nov prodaje po ceni oko 4e.
Mala ispravka..sada sam malo bolje preko dana pogledao bocu,to ustvari nije Max nego mi je antifriz stajao na MIN? Dolio sam malo pa cu videti. Kako na boci nema oznaka MAX? A i ta linija od minimuma je bas visoko postavljena.
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Aha... nisam pazio. Onda je još lakša zamjena. Za MAX neznam, ali valjda bi tebala biti navedena :confused:
 

NeleSK

New member
Koliko vidim na boci sa prednje strane se nalazi senzor i odmah iznad njega je velika oznaka za MIN..par cm i kraj boce sa čepom, nema nigde MAX oznake a bas sam dobro pregledao bocu? Danas sam dolio odprilike pola litre i presao jedno 20km gradske voznje i nije se palilo upozorenje. E sada videćemo..jedino me zanima u vezi te maks oznake za tečnost kako nema? Èisto za ubuduće da znam jer ovako nemam predstavu do koje granice moze stajati rashladna tečnost
 

NeleSK

New member
Našao jedva..uz dobro brisanje posude :) max sa gornje strane posude. U svakom slučaju test voznja, ako se opet pojavi obavestenje sledi menjanje senzora na boci
 
Na vrh