Sto smo delali danas

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Pozdrav,

imam problem sa mašinom za suđe. Ponkad ne želi izbaciti vodu u sred ciklusa, ponaked na kraju, a nekad ne želi krenuti uopće u izbacivanje vode pri pokretanju, onda iznenada proradi, pa deset serija opere bez greške. Sumnjam da se kroz filter provukao komad ili stakla ili keramike koji u određenom trenu blokira pumpu odvoda. Koliko je kompleksno rastaviti pumpu ili bi odma valjalo imati novu pumpu uza se?
 

bono

Active member
Pozdrav,

imam problem sa mašinom za suđe. Ponkad ne želi izbaciti vodu u sred ciklusa, ponaked na kraju, a nekad ne želi krenuti uopće u izbacivanje vode pri pokretanju, onda iznenada proradi, pa deset serija opere bez greške. Sumnjam da se kroz filter provukao komad ili stakla ili keramike koji u određenom trenu blokira pumpu odvoda. Koliko je kompleksno rastaviti pumpu ili bi odma valjalo imati novu pumpu uza se?
slično i kod mene. ne izbaci vodu na kraju jedamput, pa opet sve ok godinu dana pa opet isto. i tako par puta. veli serviser puno pijeska u vodi i zna neki senzor štekati. na kraju krepao motor/pumpa. bio problem skoro u cijeloj ulici zbog pijeska veli serviser. nakon 5 godina krepala istekla garancija i uzeli novu.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
zna neki senzor štekati
Nisam napisao, to i mene muči da nije nešto ekstra, osim da je samo blokirana, a to me nadilazi, pa onda sastavljaj nepopravljeno natrag, zovi majstora... Je*iga, žrtvovat ću 200 kn i "nazvat čovika". :)
 

Franz

Well-known member
Koliko je kompleksno rastaviti pumpu ili bi odma valjalo imati novu pumpu uza se?
Nije. Položi je na bok i odvrni je. Propeler ti je odmah na samom spoju. Ako je gdje zapelo tu je. I pogledaj još koljeno cijevi na izlazu iz pumpe. Tu može zapeti. Iscurit će ti i nešto vode iz nje, pa budi spreman s nekakvim pladnjem to uhvatiti. Ištekaj je iz struje prije. ;)
 

sir.Oliver

Well-known member
a da se vratimo temi , kaj smo to danas delali .... da budem iskren , cijeli dan me muči kostobolja .... nisam mogao ništa fizički radit .... te sam cijelo vrijeme smišljao kako bih napravio paljenje maglenki kada se volan zakrene za cca 15 - 20° pri uključenom pokazivaču pravca ..... ako tko ima kakvu ideju .... slobodno neka napiše . ja već imam nešto u glavi , neku šemu , ali možda netko ima bolju ideju od mene .....
 

Cutac

Prèkaroš
Možeš dvije stvari. Prikopčati se na CAN bus i upisati neke linije koda u neki mikrokontroler.
Ili staviti nekakav klizeći prekidač na spone letve volana da se zatvori krug kad je volan negdje, tj. kad se odgovarajuća spona pomakne unutra ili van.
 

sir.Oliver

Well-known member
e ne može . jednostavnije je upotrebiti reed relej i mali magnet .... napon sa prekidača žmigavca ... na reed a sa reeda na običan relej koji bi palio maglenke
 

Milosh

Test
e ne može . jednostavnije je upotrebiti reed relej i mali magnet .... napon sa prekidača žmigavca ... na reed a sa reeda na običan relej koji bi palio maglenke
Može ta ideja, samo ako to možeš negdje staviti da je zaštićeno od vanjskih uticaja, vibracija, pomjeranja i sl.
 

sir.Oliver

Well-known member
na polugu prekidača žmigavaca se zalepi magnet a nasuprot njemu , na oblogu reed relej .... uključiš žmigavac ... primakneš magnet / relej se aktivira i upali maglenku .... isto tako i za drugu stranu .... jednostavno a efikasno .
 
Na vrh