Stigao citron ZX ;))

darmar

New member
U tim situacijama sam i primjetio najvise (parkiran na neravan teren) da kotaci se znaju ukositi...



Na ovo samo imam dodat.. ROFL ROFL

Ajde malo cu se uozbiljit..:D
E primjetio sam da mi auto "skripi" ko kakav nepodmazani skripac,cim se zaljulja,izlaz/ulaz iz auta,voznja po lezecim ili neravninana on ko' "zeljezna" kola skripucka svi se okrecu zamnom..:D :D
Znam da je ne jednom drugom auto kojeg sam imao bile u pitanju "piksne" na zadnjim lafetima ali ovaj ima drukciji ovjes pa..???
Dali se na zadnjem mostu moze stimat "visina" da prestanem "glisirat cim sjednem nekoga natrag.. :D :D
Caprkam svasta oko auta ali stvarno nikada nisam oko tog mosta fracuskog,ko da je ajfelov toranj visok.. :D :D
Vjerojatno su otišli ležaji na zadnjoj osovini.
Popravak?
Prvo trebaš naći mehaničara koji to hoće raditi, zatim pripremiti podosta novca.
Ležaji nisu skupi pretjerano skupi, ali majstor bi trebao izgubiti cijeli dan oko toga :(.
... neisplativo...
 

Dujo

New member
Lezajevi? Moj pojama kada lezaj ode je da se stvara "buka" a ne skripuckanje..
Ne znam stvarno,moze biti svasta..Nisam stigao niti podici ga na dizalicu da provjerim okativno sto je..
Neisplativo??
Sto onda trebam pustit da se "raspadne" ili?? :D :D
 

darmar

New member
Lezajevi? Moj pojama kada lezaj ode je da se stvara "buka" a ne skripuckanje..
Ne znam stvarno,moze biti svasta..Nisam stigao niti podici ga na dizalicu da provjerim okativno sto je..
Neisplativo??
Sto onda trebam pustit da se "raspadne" ili?? :D :D
To nisu klasični ležajevi, nego (ako se dobro sjećam) igličasti, to su simptomi tipični za taj kvar. Možeš za prvu pomoć ušpricati malo WD-a u sve spojeve na torzionoj osovini, možda privremeno pomogne. Meni je majstor ugradio mazalice u torzionku, tako da tih problema više nemam. Možeš taj popravak odraditi i sam, imaš na Youtubu detaljan opis, samo uzmi dan pred sebe
 

darmar

New member
Evo i link, riječ je o Peugeotu 306, ali zadnji most je isti i na ZX-u.

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=YIlufXjYQjo[/ame]
 

Dujo

New member
Jos samo jedno pitanje dali od Renaulta 19 pase zadnji most jer sam nasao povoljno...Znam da istu "platformu" djele P-306 i Citrac ZX pa dali i taj Renaultic ima isti??
Mislim da i Xara isti most ima??
 

Dujo

New member
Nema veze..
Dobrih videica ima ovdje i od ovoga lika sam pogledao kako spusta straznji kraj..Mislim uraditi isto samo "obrnuto" pa podici strazni dio ZX-aca..Koliko sam shvatio da je to moguce iz videa.Pregedam,rastavim svoj da vidim osovine i lezajeve ako bude "skupa" investicija nabavim polovnjaka nekoga ali tko mi bude garantirao kada ga namontiram da nece biti isti kao moj.. :D
 

darmar

New member
Nema veze..
Dobrih videica ima ovdje i od ovoga lika sam pogledao kako spusta straznji kraj..Mislim uraditi isto samo "obrnuto" pa podici strazni dio ZX-aca..Koliko sam shvatio da je to moguce iz videa.Pregedam,rastavim svoj da vidim osovine i lezajeve ako bude "skupa" investicija nabavim polovnjaka nekoga ali tko mi bude garantirao kada ga namontiram da nece biti isti kao moj.. :D
Znači, ležaji o kojima govorimo nisu ležajevi za kotače, to su igličasti ležajevi koji se nalaze u torzionki i koji, između ostalog, omogućuju udobnost i stabilnost koju auto ima.
Meni je to uradio prijatelj, dijelovi i reparacija sa ugradnjom mazalica - 1200 kunica.
 

Dujo

New member
Na kraju sam shvatio gdje se nalaze ti lezajevi.. :D :D
Odradim ja to sam,najgore zena treba rodit za tjedan dana pa vremena malo ili niti malo slobodnog..Pripreme sve za 4 clana su u punom tijeku..
Nema veze kada sve to prodje dignem straznji kraj i stavim na "klocne" pa cu polako,ima dr.bibi za vozikat ako zatreba pa to odradim jer auto navjerojatnije ostaje kod mene duze vremena,mada je u oglasniku... :D :D

Zna'l se sto bi na kraju sa onim automatikom ovdje iz oglasa??Sada bi me mozda i zanimao.. :D
Njgore kako ga prevest toliko puta,mada cini mi se ono bijese u voznom stanju??
 

Dujo

New member
Hvala na pomoci.. :palac-gore:

Vozim svaki dan 80km.sa njim,nemam problema sa ovjesnom,drzanjem na cesti,dapace stabilan je i amortizacija je na nivou zadace koju treba imati...Osim tog "skripucanja" koje se cuje,vise radi straha se raspitujem sto se moze desiti od toga,danas sam skidao kotace, pregledao prednji trap,nisam vidio da ima "zracnosti" igdje previse (mada ne klapa nista naprijed),htio sam provjeriti bas kakvo je stanje..Diskovi i plocice su novi kako je cova rekao,amorti su monroe pa mislim da su mijenjani nisu oridjidji..Auto je zdravo,pod je bez trulezi super sam zadovoljan sa njim..Ako se ne pojavi kakav kupac (posto je u oglasniku) najvjerojatnije na zimu kada budem imao vise vremena da cu trazit kompletnog stranca sa jacim motorom i klimom.. :D :D
Pa sve to prebacit na ovog jer ima dobru karoseriju stvarno..Bio bi zadovoljan i sa 1.6 jer valjda je to "isti" motor sa isto "konja" koji imam u 306 a to je raketa..
Zena ce se porodit i pocet vozit a vidim da bez serva nece joj biti "zanimljiv"..:cry: :hmmm:
 

Dujo

New member
Od Ponedjeljka nisam vise vlasnik citrona.. :(
Citroen je bio super,najvise mi se svidjala potrosnja plina cca.8L po svakom tankanju,udubnost isto,malo je nedostatak serva "kvario" taj ugodjaj da se vozis kao u "limuzini" naraocitao pri parkiranju ili okretanju i slicno...Prezadovoljan dobivenim za te novce i prodajnom cijenom..
Javio se kupac i ponudio koliko sam trazio te "posao" napravljen i nema natrag...

Mozda opet jednog dana stigne koji citron,cak i ZX pa nastavim ovu temu..
Hvala svima na komentarima,Daliboru posebno za "cjevcice" od vakuma na koje me upozorio...
 

Dujo

New member
trošio je 8 litara na otvorenoj (i malo trogira)?
Trogir stalne gradske,nema semafora,pali gasi sve po nekoliko km.bilo je oko 8L,par decilitara vise...Par puta sam isoa u Zg.par puta u BiH,ali svaki put 4 osobe plus prtljaga..Po tankanju je bilo 8L.
Znaci loko sam uvijek bio sam,nikada nisam prelazio 3000 obtraja,Dalmatinske ulice nedozvole brzu voznju i sve je bila do 3 brzine saltanje..

Ispada isto jer loko sam neopretecen se vozikao, a otvorena cesta je bila ful opterecen i brda i doline...tako i potrosnja se samo razlikuje/ovala u par decilitara..
 
Na vrh