Stigao citron ZX ;))

Dujo

New member
Re: Stize citron ZX ;))

Jupiiiii... Kupljen!! ;)

Pregledao sam ga,najvise me mucila Zg.rega(znam da auta sa kontinenta od soli "prcvjetaju :) ) zdrav je ko' PUSKA!! Na vozacevim vratima ima mala udubina,cak lak nije pukno mislim da to sam sve odradim (izvucem natrag) i nece biti niti primjetno..Nije mi rekao da je i taj l.blatobran malo,bas sitno ogreban ali sve prolazno,kako je napravio novi tehnicki auto je stvarno takav i "tehnicki ispravan" ali potpuno!! Kocnice su mjenjane prije 10mj.ali 6mj.neije regan i nevozi znaci skoro nove,sto se itekako osjeti (predji diskovi i plocice novi) zadnje su ok,bar po teh.vdim odstupanja minimalna a rucna drzi mislim da pun na uzbrdici nebi "popustio"..
IZNENADJENJE!!
Sve 4 michelin "zimure" na njevu "nove",dot je 09" ali neznam da su istrosene iti malo..Ja se sokirao!
Novi akumulator (racun garancija od 01.09.kada sam ga zvo da cu doci medjutim odustao jer prijevoz nisam nasao,valjda ga nije mogao upalit i kupi novi :) ...
Unutra "apoteka" stvarno ocuvan,za staru skolu i nacin izrade nemam prigovore,znao sam da je tako ali ocuvanost :shock:

Plin atest 2018.radi na benz i plin super,osim jedne stvari..ler gas zjb.sto znam da im je "mana"..Izgleda da el.morat cu mjenjat,no ne smeta u voznji niti sekunde,ponekad varira i una se ugasit kada stanem ili na semaforu i slicno..
Kada smo dosli stojao je na parkingu u Sigetu od 31.08.kaada je obavljen tehnicki tu (auto moto klub siget) je i parkiran i nije ga palio jer je iz V.Gorice vlasnik, kada sam ga pregledao sa vana i pokusaoupalit malo je verglao 3-4 sekunde,pa "gumb" prekidac od plina sam gledao na cemu je na benz ili plin i nakon 3-eg verglaganja od 3-4 sekunde je sastavio ali bacio dim na auspuh (bjelkast) na sto sam ja reagirao da mi se nesvidja,da dimi da nije ok (mada je za 4-5 sekundi) prestao dimiti,izvadio sam sipku od mjeraca ulja nije puhao niti dimio na nju,ali sam vidio da poklopac ventila "pusta" je uljav i oko usisa je bilo uljavo,kasnije sam skuzio da cjev jedna od "laufa" je istekana pa je tu mastilo i izbacivalo..Poceli smo pregovarati oko cijene,rekao da je motor pri "kraju" i na kraju su rekli cijenu na koju sam ja sa smijeskom pristao :)...
Manja je od minimalne Hr.place a auto sa atest.plinom,tehnickim pregledom i kuporodajnim u cijeni!! :surprised:
Otisao uplatiti osiguranje 1200kn.(imam popust radi invalidnosti) i probne plocice u Hainzelovoj pa brmmm via Trogir..Slusao je,za vozit je kao 306-ica,udoban,ne suska nista! Ide prilicno za svoju snagu i da je na plinu,nisam ga preko 130/kmh vozi jer je nepoznato auto ali sve super,temperatura se vrti oko i iznad 90C.jeli to ok kod njih??

Pitanje za admina dali da otvorim temu,predstavim auto u temi ili mogu vec u temi koju sam neki dan citao i citronu ZX kao "najljepsi citron/auto" ili kako se vec zove..
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Èestitam na kupovini :aplauz: i da te služi bez greške ;)

Ps

Valjda će bit i koja slika :confused:
 

Marko

Well-known member
Èestitke! Bez slika ćemo smatrati da kupovina nije obavljena... Slikaj ga pored kakve smokve... mmmmm
 

Dujo

New member





Evo slika iz oglasa,kisa je danas,kada ga sredim "upicanim" :) onda stavim nove/svoje fotke..Mada to je to,ove su isto slikane netom prije predaje oglasa.

E sada vidim da neznam kako stavit forke..Dok proucim stavim!
P.S. Smokve nema u cijelom Trogiru, morat cu se provozat do Kastela da takvu fotku "snimim"..
 
Posljednje uređivanje:

Dujo

New member


Evo jedina slika za sada izvana...Bit ce jos samo da ga sredim spuzvom i sapunicom pa slikamsve detaljno..
Hvala,po tome sam radio samo vec naso sam tvoj post u trazilici foruma...

U jednoj temi sam citao da se po ovoj plocici pozna koji je motor/sistem ubrizgavanja itd.eto to sam slikao..Koliko se ja kuzim u aute ovo je monopoint kao u vw-a sto imaju i bosh je elektronika..Zanima me motor lera gasa,malo mi obrtaje remeti i zna se ugasit,vidim da onaj dzinks gdje se sajla kopca sam radi tamo-amo kaom da mu neko mehanicki/rukom dodaje gas..Dali smijem tu elektroniku iskljucit posto vozim na plin pa cu ako trba "ujtro" sam papucicu stisnut da bolje "kresne" nego da mi on stalno zjb.obrtaje i kada je vruc ili kada je hladan...Ako tko zna nesto neka mi napise bit cu zhvalan!




Zaboravio sam napisat da je oprema "aura" sve sto ima bas mi pase,osim klime... :(
Nema servo,meni pase manje kvara/posla a zeni vise motanja i bestimanja sto "joj" kupi bibi b'rez serva. :)
Ima el.stakla,retrovizor desni (vauuu),centralnu,i drago mi da ima obrtomjer jer zne bas po zvuku ne zna koliko auto pati onako kada joj kazem ne prelazi 4000 obrtaja lakse "upali" lampise u glavi... :)
Samo cu kupit neki daljinac da se lakse "ulazi" u v'aka kola :)...
 
Posljednje uređivanje:

Dalibor

Dado Tornado
ler gas ti se može remetiti jer imaš iskopčane dvije čjevčice vakuuma.

kako vidim ovako sa slike motora, na onoj plastici gdje ti se spaja iberlauf-zračni filter-ubrizgavanje, znači ona največa crna plastika na desnoj strani ima dva mjesta slobodna na tvojoj slici.
tamo ti moraju iči cjevičice sa sklopnika di ti se sapaja cijev sa lima ispuha na usisnu zračnu granu i druga cjevica bi trebala iči od one račve pored iberlaufa (tamo ide direkt na usis za servo kočnica, i na tu crnu plastiku).

provjeri si i ostale cjevčice... recimo jeli ti spojena kako treba ona koja se spaja na granu usisa a ide od pored iberlaufa (to je za servo kočnica).

slobodno si makni preko ljeta (na moru možeš i za stalno) onu cijev koja spaja lim na ispušnoj grani i usisnu grnu, bezveze ti grije usisani zrak.

svaka čast na autu, maserati ghiblija i on najbolji auti 90tih :palac-gore:
 

Dujo

New member
Nisam imao vremena za detaljno pogledat,ta cjevcica koja se racva pored laufa je bila mi ispala iz boxa (velikog poklopca) nisam gledao gdje je tocno spojena druga strana ali sam vidio da cvrsto stoji a ta racva (sto ide npr.na kocnice si rekao) je zablindirana! Ne znam iz kojeg razloga,mada kocnice su mekane i koce kao "nove" stvarno idealne...Cini se meni da na tom kraju gdje se to treba spajat ima nesto kod mene,cak neka elektronika...Sutra provjerim i poslikam sve pa cemo detaljno razmotrit sta je u pitanju..Hvala za sada na savjetima..
A odabirom sam prezadovoljan,bilo je jos opcija ali vidim da se nisam prevario sto sam odabrao limunka :)

Zanima me jos nesto,koje najsire gume i felge mogu staviti na njega..Vidio sam u knjizi 185/60-14 je druga veca dimenzija koja je na njega pasala,sada me zanima posto imam od drugog auta,ostalo od projekta kojeg sam radio gume 195/45-15 sto se tice dimenzija pase savrseno,obim a sirina??? Koje bi felge 15-ke isle na njega koliko J-siroke i koji ET dali mozda tko zna??
Imam ove nove zimure a nabacio bi i ljetne na njega na alu,steta da mi propadnu a dobre gume..
Mislim na ove..



Dalibor bio si u poravu,vidi se da poznajes citrone :) Svaka cast!
E sada ne vidim ja servu od kocnica gdje bi ja to mogao spojiti??
Ima li kakva slika da ja vidim gdje to i kako ide pa nije problem kupiti mi cjevcice i srediti to_Ovo na usisu (pocetku) gdje ima ova vakum pumpica/klapna kao da je protokomjer zraka kod drugih samo ovo na vakum?? Ona ide na jednu od one dvije na velikom crnom boxu,jeli tako?
Ova sto je blindirana sa racve pored lafa gdje ona ide??





Dakle ova cjevcica sto ja vezana za glavnu veliku cijev usisa do zracnog filtera je presjecena,ona bi trebala na jednu od "sisica" na velikom crnom boxu??

Ova druga sto je djecena i blindirana pored laufa gdje bi ona trebala?? Isto na jednu od "sisica" sa boxa??
 

Dalibor

Dado Tornado
Dakle ova cjevcica sto ja vezana za glavnu veliku cijev usisa do zracnog filtera je presjecena,ona bi trebala na jednu od "sisica" na velikom crnom boxu??
ona ide na onaj pipac koji je dalje od tebe kada stojiš ispred motora.

Ova druga sto je djecena i blindirana pored laufa gdje bi ona trebala?? Isto na jednu od "sisica" sa boxa??
ona ide na sisicu bližu tebi kada stojiš ispred auta.


vjerojatno vuće falš zrak na tim sisicama pa nema stabilan ler gas.
 

Dujo

New member





Ok.Super,Hvala! Malo straha od novoga ali kada se logika ukljuci sve "sjedne" na svoje mjesto...
Slikao sam unutra ovoga crnoga box-a,jeli ovako treba izgledat (ovo plavkasto) gdje se te dvije cjevcice se "naticu" bilo je malo labavo ali sam "naspano" i sjelo je na svoje mjesto..
Ovaj monopoint je izgleda kompliciraniji nego sam mislio...:surprised::eek:
Ako bude sto drugo morat ce pravi mestar da se uhvati posla,ja odustajem... :D
 

Dalibor

Dado Tornado
cijev koja ide sa račve, znači ona sa maticom, ide direkt dole na usis motora (ako se ne varam).

provjeri si dali je tamo na usisu motora dobro spojena, jer ako je tamo bila prednapregnuta zbog visokih temperatura tamo zna napuknuti ili puknuti.
trebo bi imati i ispod usisa motora jednu deblju cijev pa je promrdaj rukom jeli dobro spojena.
najbolje pogledaj i zaviri na svaki dio motora i auta, da ti još nešto nije otpojeno ako je ovo ovako bilo ostavljeno...
 

Dujo

New member
Danas sam "odradio" one cijevcice..Spojio sam kako je receno i auto se vise ne gasi.:grin:
Obrtaji i dalje znaju "varirat" nije nista strasno,u voznji cak niti ne "cucka" ali se osjeti da malo neuravnotezeno ide, npr.najvise u "velikoj- 3-4-5 brzini" pri nizim obrtajima manje od 1500.Vidjet cu par dana kako ce se pokazat, uglavnom sada su "visi" obrtaji a ne da "padaju" i gasi se..Barem je lakse kada stajem neplasim se da se ugasi i onih :eek: pogleda kakav je ovo vozac :eek: , :D..

Hvala Dalibor kada si primjetio i upozorio me! :D
 

Dujo

New member
Evo uspravio sam se,popravio celavu friziru i mogu pocet...

Jucer i danas sam imao malo "slobodnog" vremena pa sam uspio na brzinu "okupati" svog limunka i poslikati da konacno vidite sto sam kupio.. :D :D

Prvo idemo izvana..







Sve u svemu po meni jako uredan auto,kasnije dodam i detaljne slike ostecenja na vozacevim vratima ali po meni je za toliko godina 4 od 5 ocjena...

Malo iznutra..







Sicevi su ocuvani,jeste da nije platno zategnuto kao na novim ali nije osteceno/poderano/spaljeno niti jedno nigdje..Konzola stara plasticara,tvrda,nije atraktivna ali bez ostecenja/busenja i lomova..Tepih vozacev je malo "ofucaniji" ali ostali su za godine u super stanju..


Sada ono sto sam rekao da je "udareno" znaci ostecenja na njemu..





Na vozacevim vratima je ovo udubljenje,pokusat cu ga ispraviti kada skinem tapacirug vrata,necu nista farbat i dirat jer cu samo poremetit boje,ne daje mi se pravom profesionalcu vise za popravak koliko sam platio cijelo auto da mi ovo napravi i auto bude kao "nov"..Zivjet cu sa ovakvim.. :D
Ovo okomito crnilo uz rub vrata nisam htio strugat ali to je od one gume/stitnika pa ostalo lijepolo,da se skidat vidio sam samo kada ulovim vremena i to odradim..Najvise me iritira ova "otkinuta" lajsna na zadnjim vratima..Prednji blatobran je dobio sitna udubljenja neznam dali vise se toliko promjetno na slikama ali i stim mogu zivjet.. :D :D

Najvaznije mi je da je auto "zdrav",limarija mu je odlicna i sto god trazilo dodatnih ulaganja imam dobar "temelj" da se isplati...
Evo slike praga i donjeg ruba vrata,sva su dobra kao ovaj pa da nestavljam sve slike..





Eto procitao sam prije da se svi gotovo palite na slike pa se nadam da je ovo dovoljno...:thinking: :D :D
 

Dujo

New member
Hvala na "komplimentima".. :D :D
Sve u svemu ja sam zadovoljan za novac koji sam dao auto je po meni "savrsen"..
Ima sitnica po njemu, posto sam ga kupio kao auto za "trkeljanje" nisam sitnjicav prema njemu.. :D
Mada za svaki dan i bas trkeljanje zao mi je da ga sada joj vise ne ofucam jer ima potencijala da bude auto bez "greske" ..Jel osim onoga sto je citroen.. :thinking: :D LOL
Aki necu,cuvat cu ga koliko uspijem osim ako ga zena gdjegod "kresne" onda neka ide sve naopako.. ;)

Stvari koje sam primjetio:
Zadnji kraj je "pao",nizi je od prednjeg dosta..
Zadnji desni kotac kao da nekada stoji "ukoso"..Na toj strani je i tank od plina,mislim/o sam da radi toga ima veci pritisak na taj kotac pa ponekad kada je parkiran to zamjetim..Cini mi se kao da nije svaki put kada gledam "ukoso"..
Mozda je taj zadnji most koji toliko prozivaju pred kraj trajanja,mada na 306 i 405 koji imaju isti takav ovjes nisam nikada primjetio niti imao problema sa tim djelom auta..
Zna li tko sto o tome??
 

Dalibor

Dado Tornado
normalno je da kotači stoje malo ukoso. zbog izvedbe ruku.

kada je potpuno ravan teren to se teško vidi, ali ako auto stoji i malo ukoso na neku stranu, vidiće se sve više.

to je tako jer je ZX zapravo trkači auto.
 

Dujo

New member
kada je potpuno ravan teren to se teško vidi, ali ako auto stoji i malo ukoso na neku stranu, vidiće se sve više.
U tim situacijama sam i primjetio najvise (parkiran na neravan teren) da kotaci se znaju ukositi...

to je tako jer je ZX zapravo trkači auto.
Na ovo samo imam dodat.. ROFL ROFL

Ajde malo cu se uozbiljit..:D
E primjetio sam da mi auto "skripi" ko kakav nepodmazani skripac,cim se zaljulja,izlaz/ulaz iz auta,voznja po lezecim ili neravninana on ko' "zeljezna" kola skripucka svi se okrecu zamnom..:D :D
Znam da je ne jednom drugom auto kojeg sam imao bile u pitanju "piksne" na zadnjim lafetima ali ovaj ima drukciji ovjes pa..???
Dali se na zadnjem mostu moze stimat "visina" da prestanem "glisirat cim sjednem nekoga natrag.. :D :D
Caprkam svasta oko auta ali stvarno nikada nisam oko tog mosta fracuskog,ko da je ajfelov toranj visok.. :D :D
 
Na vrh