Stanje ulja

mladenbl

New member
Da li mi moze neko reci koji je optimalni nivo ulja u motoru?
Stanje je prikazano na slici, pa me zanima da li je dovoljno ili ne?

 

Milosh

Test
Mutna je slika, kod mene je drukčija šipka, na ovoj ne mogu na osnovu slike zaključiti gdje je normalno područje. Možda da uslikaš obrisanu šipku da se bolje vide oznake na njoj. :)
 

mladenbl

New member
Ako se dobro vidi to je prek pola,sasvim u redu,kolko imas jos km do servisa.Jel ti komp pise da je stanje OK?
Sve je uredu, ne izbacuje mi nikakvo upozorenje da je manjak ulja, nego mene zanima posto se na ovoj sipci ne vidi nigdje oznaka maksimuma i minimuma, pa da znam po cemu se ravnam :D Imam jos nekakvih 2000km do servisa.
Možda da uslikaš obrisanu šipku da se bolje vide oznake na njoj.
Slikam ponovo danas ako stignem, ako ne, onda sutra ujutru, pa cu da postavim sliku :D
 

mladenbl

New member
Imaš u uputstvu od auta sliku ili crtež šipke sa naznačenim min i max nivoima, trebalo bi biti.
Imam ja elektronsko uputstvo, skinuo nedavno kada mi je nesto trebalo da vidim. Bilo mi mrsko silaziti do auta.
Samo sto kod mene nije ovakva sipka, jer sam ja promjenio sipku za mjerenje ulja kada sam kupio auto, jer se odlomio vrh.


Ovako je iz upustva :D
 

Pavel

Lepi™
Ja sam nedavno gledao, imaš dolje na žutom dijelu. Kao udubinu, na dnu je strelica prema dolje..To je minimum..I iznad imaš izbočenje bez oznake, to je maksimum. Sve između je dobro. :D
 
Na vrh