Stalno upaljena lampica SERVICE

RositaB

New member
Pozdrav, čitala sam ostale slične teme, al odgovor odnosno istu situaciju nisam pronašla pa postavljam pitanje, odnosno problem ovako.
Uglavnom, C3 2014., 1.2 motor, danas se upalila lampica SERVICE i stalno gori (prešla cca 100 km), u vožnji i kad se ugasi motor. Pregledala display za dijagnostiku, nema dodatnih poruka o kvarovima. Poklopilo se sa tim da je prekoračio 100 km za obvezni servis (kod davanja kontakta pojavi se na displayu "ključ" - 100km), pa ne znam da li je to mogući uzrok, iako u knjižici sa uputama ne stoji da su te dvije lampice međusobno povezane.
Eto, to je problem, pa ako je neko imao sličnu situaciju...
Inače, nisam blizu ovlaštenog servisa i trebala bi na put od kojih 200 km, pa nisam sigurna da li uopće kretati kad signalizira potencijalni problem.
Hvala unaprijed na svim odgovorima!
☺
 

Cutac

Prèkaroš
Ako je kao na c4, brojač do redovnog nema veze sa SERVICE lampicom.
Meni se ona pali uvijek kada nešto ne valja(u mom slučaju kineske LED-ice i nedostatak ulja :D ), ne nužno kada je velik problem. Trebala bi imati STOP lampicu ako je grdo.

1.2 VTi? Provjeri razinu ulja na "dipstick-u".

Provjeri žaruljice i ostale tekućine i ako sve šljaka, vjerojatno možeš do servisa.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Major problems have occurred for
which there is no specific warning
lamp.
Po ovome u uputstvima, ja nebih kretao na put... nebih ga ni palio prije spajanja na dijagnostiku.
Usput sam vidio da odbrojava u minus barem do -300, tako da vjerujem da nije do toga.

U radu motora nisi primjetila nikakve probleme?

Meni se ona pali uvijek kada nešto ne valja(u mom slučaju kineske LED-ice i nedostatak ulja ), ne nužno kada je velik problem. Trebala bi imati STOP lampicu ako je grdo.
Ne javi istovremeno na ekranu da je do toga?
 

Cutac

Prèkaroš
Po ovome u uputstvima, ja nebih kretao na put... nebih ga ni palio prije spajanja na dijagnostiku.
Pregledati tekućine i sve čega može nestati i ako auto radi normalno, siguran je do servisa.
Na put naravno ne, ali do servisa bi trebao moći.
A i sam joj govori da ide na servis :D
Ne javi istovremeno na ekranu da je do toga?
Nekad popizdi pa poruka na ekranu stoji pola sekunde(blicne praktički), u dijagnostici(u putnom računalu) nema ništa, a SERVICE stoji.
 

La Marche

Iskreni optimist
Vrlo neugodno. Što bih ja napravio?
Telefonski bih nazvao servis prvi radni dan odmah ujutro i izložio problem.
Vjerojatno bi me pozvali da odmah dođem, što bih svakako i napravio.
Kartica HAK, dosta novaca sa sobom i(li) netko s drugim autom da ti uskoči, ako auto tokom puta odluči da mu je dosta, ugasi se i kaže da neće dalje.

Nakon rješenja problema išao bih na servise bar 1.000 km prije isteka na brojaču.
 

Cutac

Prèkaroš
Mislim da se previse sekirate. Zena ce voziti do servisa u panici, a autu nece nista biti. Da mu je nesto strasno, vec bi se dogodilo, a sjetite se auta bez raznih lampica.
Ja sam vozio Astru(ne moja, jednom vozio) sa 5godina starim uljem, remen je cvilio, vrlo cesti misfire-i i lampica motora i ulja. I nista. Da, nije jos dugo potrajao, ali nije ni eksplodirao na prvom verglanju.
 

charllie

Active member
Ma nije nist strasno,ozbiljno, kontakt moze bit slab negdi.To ne mora bit ovlasteni servis ili imas negdi blizu peugeot servis neznam kak je na c3 mozda sam zarulja nekoja.:angel:
 

RositaB

New member
Pozdrav ekipa!
Hvala vam svima na odgovorima, pomogli ste mi i umirili me.

Izvještaj:
Resetirala sam brojčanik do redovnog i istu sekundu se lampica SERVICE ugasila😀.
I ne pali se više. Očigledno su te dvije lampice ipak povezane.
Tako da velikoooo hvala Tomici, iz prve si to dijagnosticirao!

Naravno, pregledala sam i sve tekućine i drugo na oko vidljivo, sve u redu, zvuk regularan, prede.
Tako da ću do Rijeke bez servisa.
Veliki pozdrav svima!
Ana
 
Na vrh