Stalno svjetle rikverc svjetla

misa

Active member
Pozdrav momci,

Imam problem sa rikverc svetlima....

Do pre neki dan uopste nisu radila.Sijalice su bile ispravne.Sad svetle non stop,vozio napred,vozio u rikverc.Koliko sam primetio,upale se cim dam kontakt.
Postoji li neki relej za rikverc svetla ili sta?
 

Ciki vts

New member
Rikverc salter je vjerojatno neispravan, kod normalnih kola (citaj sve osim citrojena) je na getribi, a kod citroena me ne bi cudilo da se nalazi u kileru vode :D :D
 

Ciki vts

New member
Ne, to je bas prekidac koji pali svijetla kad ga stavis u rikverc.

Pricekaj dok se ne javi netko tko vozi isti auto kao i ti, vjerujem da ce znati vise.
 

Lakii

Well-known member
nemas nikakav granicnik!
S gornje strane kucista mjenjaca ces imati jednu sondu i konektor na kraju kraceg kabela. Trebala bi biti bijele boje.
To ti je otislo...
 

jurapz

New member
nemas nikakav granicnik!
S gornje strane kucista mjenjaca ces imati jednu sondu i konektor na kraju kraceg kabela. Trebala bi biti bijele boje.
To ti je otislo...
Da mora da je do toga, nisam siguran kako ćeš imati najbolje pristup, kod v6 bi morao maknuti posudu lhm-a
 

deda

New member
Koji to auto ima rikverc šalter negdje drugdje a ne na getribi,ja nikada nisam vidio ni na jednom osim na Fići,a a to i nije bio auto.
 

misa

Active member
nemas nikakav granicnik!
S gornje strane kucista mjenjaca ces imati jednu sondu i konektor na kraju kraceg kabela. Trebala bi biti bijele boje.
To ti je otislo...
Proverio sam sondu i pronasao dve zice sive boje pored akumulatora. :shock:
Koliko sam primetio dolaze kroz rebrasto plasticno crevo iz kabine.

Evo slike:



Kad ih spojim i dam kontakt rikverc svetla svetle non stop. Kad ih odvojim rikverc svetla se ugase i ne rade uopste. Kad ih spojim i zakacim za (-) na akumulatoru, pregori mi osigurac.

Gde i kako treba spojiti ove zice da bi rikverc svetla svetlela kad treba?
 

Lakii

Well-known member
Ne vidi se slika!
Ali, nije stvar u zicama i spajanju nego u sondi koja je montirana na kuciste mjenjaca. Ona se raspala ili zaglavila. Nju trebas izvaditi i promjeniti.
I naravno da ti pregori osigurac kada je jedna od zica +12V a druga ide prema zadnjim farovima.
Svejedno je kako ces ih spojiti, samo ih moras spojiti na ispravan prekidac/sondu.
 

misa

Active member
Proverio sam sondu i pronasao dve zice sive boje pored akumulatora. :shock:
Koliko sam primetio dolaze kroz rebrasto plasticno crevo iz kabine.

Evo slike:

http://i1164.photobucket.com/albums/q565/volvospeed850/Photo-0082.jpg

Kad ih spojim i dam kontakt rikverc svetla svetle non stop. Kad ih odvojim rikverc svetla se ugase i ne rade uopste. Kad ih spojim i zakacim za (-) na akumulatoru, pregori mi osigurac.

Gde i kako treba spojiti ove zice da bi rikverc svetla svetlela kad treba?
UPDATE:

Ispitao sam prekidac za rikverc unimerom i uvideo da je ispravan.Zatim sam ove dve zice sa slike spojio na konektor i ukopcao ga na prekidac za rikverc i gle cuda....rikverc svetla rade normalno.

Problem je bio u tome sto je na prekidac za rikverc bio spojen neki drugi konektor iz koga izlazi 5v kad se da kontakt.Od cega bi on mogao da bude?
Da nije od senzora temperature vazduha sto stoji na crevu od filtera za vazduh?
Konektor pase extra ali mislim da,ako je od njega,ne bi trebao da dobija napon od 5v,vec da salje signal racunaru.:confused:

Moze li mi neko potvrditi da li treba na konektoru za senzor temperature vazduha da ima napon od 5v kad se da kontakt i koje je boje konektor i koje su boje zice koje idu na konektor tog senzora?
 
Posljednje uređivanje:

Lakii

Well-known member
Hm, a kuda ide ta "nova zica"?
Mislim da nema sto tamo raditi!
Si probao voziti auto s tom zicom iskopcanom? Se sto dogada?
Ugl, mozda, ali stvarno je nezahvalno ovako pogadati, bi ta zica negdje trebala biti spojena na neku masu ili sondu? Imas li di blizu kakav nespojeni konektor?

Mozes ti to uslikati?
 

misa

Active member
Uslikacu...nisam kuci trenutno.
Uglavnom,jedini senzor koji nije bio ukopcan i nije imao svoj konektor je taj senzor na crevu filtera za vazduh.

Auto vozim i palim samo na plin tako da nista i ne mogu da primetim.Dizne su zapekle i treba da se ociste ili zamene.
 
Na vrh