Sredisnji display

Rexi

New member
onaj display di je temperatura malo cudno radi. kada je auto na suncu, on se uopce ne vidi, crni ekran. kada je u hladu onda je ok.
dok po zimi bude uglavnom ok.

ocito je da je to od sunca, samo me zanima dali svima tako ili je to neki feler samo kod ovog auta. dali postoji neko rjesenje da se to rijesi kako treba?
 

Milosh

Test
Neka me po potrebi isprave iskusniji, ali mislim da je to poznato i nažalost često stanje sa tom vrstom displeja. Vidio sam to na ko zna koliko primjeraka P 407, a ista je vrsta displeja u pitanju. Da li stradaju od sunca/toplote, ili je do same tehnologije, ne znam.
 

Pavel

Lepi™
Svima, isti problem imam ja. Moja tema ti je na Moj C5 i isti problem imam i na identičan način se manifestira.

Preko dana potamni da se uopće ne vidi, tek navečer kad padne temperatura onda je koliko toliko vidljiv. Zvao Citroen Servis, uobičajen problem, ne znaju niti za jedan sa preko 100.000km kojem to radi normalno. Jedina opcija je zamjena displaya i to te sa njihovim radom izađe između 2000-2400kn. (Zvano prošle godine u jesen).
 

Pavel

Lepi™
Što bi značilo da i mene to očekuje ili je problem samo na c5?
Ovo je išlo više u smislu kao "ne znamo niti jedan C5 koji nema s time problema". Tako sam našao i na drugim forumima.

No koliko sam gledao, to je gotovo identičan tip zaslona koji se ugrađivao i široj gami modela tako da, ne mora biti ali znam da su na 407 imali iste probleme. I na još nekom Peugeot modelu sa sličnim info zaslonom. Radi se o gotovo istoj tehnologiji tako da, vjerujem da je u samom zaslonu problem te da to ne ovisi nužno o modelu.
 

Cutac

Prèkaroš
Da, ali možda su promijenili sa novim C4.
Meni izgleda kao moj, ali moj nije žuto crn, već narančasto narančast, možda je noviji model.
 

Rexi

New member
zar ne moze neki elektonicar stavit drugi display, drugacije tehnologije pa nek bude i drugacije boje, samo da sljaka kako treba?
 

Cutac

Prèkaroš
Ovaj prvi ja imam i mislim da je to novija verzija nego Pavelov.
Probaj, možda bude u redu. Jer ne znam da je netko sa c4 ovdje otvorio takvu temu, a dosta ih je sa tim ekranom i preko 100 tisuća.
La Marche je imao taj ekran, ja mislim i puno kilometara.
 

Cutac

Prèkaroš
ebay, aliexpress, razni strani "njuškalo-i", autootpadi, ...

Makar bih ja onda rađe stavio neki radio sa displejom. Tipa ovo, ali za c5, ili neki Parrot na tu foru.
Svašta ima :)
 

Rexi

New member
pa di da to ubacim u c5, 2009? takav display imaju ovi novi koliko sam vidio... sta se moze ubaciti i u ovi , mislim da je to ph2
 

Pavel

Lepi™
Ima u temi o Moj C5 detaljno koji je radio i slike, ne mogu reći jel nova ili stara verzija. Provjerim kasnije pa javim.

Znam da su mi rekli da nije neka sreća ugraditi rabljeni a novi dođe oko 2500kn. Što je bezobrazno puno za takvu vrstu displaya. Radije ću pljunut malo više pa ugraditi nekakav LCD, navigaciju ili što već. (Ne navigaciju u smislu karti itd. već tablet zaslon).
 

ddaso

New member
Nije isti displej za svaki radio ja imam rneg2 i displej sa rneg ne paše na njega. A pošto sam imao dosta problema sa tim radiom znam da kad otpojiš radio javlja se uskoro greška na motoru jer auto ima i dio kompjutora u radiu sa kojim komunicira bus vezom, tako da nisam siguran da može raditi sa neorginalnim radiom. Meni su rekli u servisu da ako negdje kupim isti polovni radio moram doći kod njih da ga upare sa autom zbog navigacije i sl

rneg su pono jeftiniji i ima ih polovnih a rneg2 su dosta rijetki i ako ih nađeš traže cijela bogatstva.Za usporedbu našao sam reng za 1000 kn a rneg2 najeftiniji za 4200.
Displej bi trebao biti otprilike pola te cijene
 
Na vrh