Slabo grijanje kabine

cupsek

New member
Našli smo motorić koji je štekao. Nalazi se u donjem dijelu središnje konzole sa suvozačeve strane.Sad uključili grijanje rukom i radi. Skida se bez da mora komp. konzola van, ali je problem kod ugradnje jer ima malo mjesta. Motorić je bio "zahrđao", te nakon čišćenja i podmazivanja radi bez problema. Nažalost, kod ugradnje majstor otkinuo "džek" sa 6 pina sa motorića jer baš i neide unutra lako, tak da trebam drugi, može i samo gornji dio jer getriba sad radi pa ako tko ima nek se javi.
 

Kanader

Active member
Ne znam gdje bih ugurao pitanje, ali ovdje mi se čini najlogičnije...
Ne mogu se žaliti da auto ne grije već mi kazaljka za temperaturu rashladne tekućine ne postiže 90 stupnjeva već stoji točno na međupoložaju između ( ako se ne varam ) 60 i 90 stupnjeva na pola puta. Da li je to normalna radna temperatura? Meni se čini preniska. Grijanja u kabini ima i mislim da je zadovaljavajuće.
 

Konrad

New member
najbolje dijagnostikom pogledat temperaturu jer su kazaljke s vremenom neprecizne i pokazuju manju temperaturu nego sto ona u stvari je...
 

Kanader

Active member
Vidim da iz auspuha dimi. To je i normalno s obzirom na vanjsku temperaturu, ali kad se zagrije trebao bi prestati. Zato mislim da mu je uvijek hladno.
Možda če se najbolje pokazati na potrošnji goriva. Ako bude povećana vjerujem da je termostat. A grijanje u kabini moram i smanjivati na prekidaču jer mi se čini prevruće. Kazaljka se inače miče tj. kad je hladan stoji na dnu, ali ne ide nikako iznad prve crte i na njoj stoji kao zabetonirana. Izgleda da Xsari treba malo vremena. Neću odmah poletiti majstoru...
 

Konrad

New member
mozda ti motoric od kazaljke nevalja...moze se to testirati preko dijagnostike...

a kad je hladan, upali motor i nek radi na leru, kako se pomalo grije motor, popipaj da li ti je hladnjak motora hladan ili se grije zajedno s 2 manja crijeva koja idu u kabinu za grijanje, ako se grije skupa sa crijevima koja idu u kabinu onda ti je ili izvaden termostat ili je ostao otvoren, ako su hladnjak i njegovo gornje i donje crijevo mlaki dok se kazaljka ne popne pa odjednom pocnu se grijati crijeva i hladnjak onda termostat otvara kako treba...

u subotu idem Mirdi nekaj radit s laptopom pa pogledamo i tu kazaljku odmah ako hoces
 

Kanader

Active member
Supač.Odgovara mi subota.Ne mogu ti poslati PM jer nemam još dovoljno postova pa mi ti pošalji broj moba na koji te mogu zvrcnut. Valjda mogu primat poruke.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh