Skidanje poklopca na volanu, sirena & airbag

Krky

Lakerski profesionalac
Na c3 mi se čuje neko škljocanje u poklopcu od sirene na volanu, po neravnom kolniku kad ga malo prstom podignem odmah prestane, a po šodru da ne prićam, makar sa držim samo asvaltiranog:D
..kako se skida taj poklopac? u njemu je airbag:D:whistling:
..dali ide ko i obični, da ga samo potegnem prema sebi? donji dio sam probal i osjetil sam da je jedan štift, ali sam ga natrak vratil nisam htel dalje da nebi bilo:eek::disgusted::wtf:





Kaj nema nitko da je skidal taj poklopac?
Tec!?:cool:
 

Krky

Lakerski profesionalac
To su ti citro gremlini ROFLROFL

Doobraaaa:D:D
..mislil sam da bi skinul taj poklopac pa vizualno ustanovil gdi škljoca i del malo kakve spužvice ili nešto slićno..
..al se bojim da me nebi airbag iznenadil:wtf::disgusted:
pa sam htel čut iskustva od nekog tko je već to skidal, dali treba prije kljućem ugasit airbage?
 

Marko

Well-known member
al se bojim da me nebi airbag iznenadil
pa sam htel čut iskustva od nekog tko je već to skidal, dali treba prije kljućem ugasit airbage?
Kulko ja znam kume, airbegovi se aktiviraju elektronikom koja aktivira eksplozivno punjenje - pa shodno tome bi ti savjetoval da prije prčkanja po "zračnim jastucima" otpojiš akumulator na svome auteku! :D
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Baš sad čitam na CFS-u,da se prvo mora otpojit zračni,a onda da se odostraga nalaze neke rupice... i da se kroz te rupice gurne okrugli križni šrafciger il nekaj takvog, i na osječaj se nasloni na nekakve osigurače i stisne, kad se stisne povuče se ta strana airbaga prema gore, postupak ponoviti i za drugu stranu. Donji dio nema osigurač, nego kad se gornji oslobode dole se samo povuče..
 

Krky

Lakerski profesionalac
Baš sad čitam na CFS-U,da se prvo mora otpojit zračni,a onda da se odostraga nalaze neke rupice... i da se kroz te rupice gurne okrugli križni šrafciger il nekaj takvog, i na osječaj se nasloni na nekakve osigurače i stisne, kad se stisne povuče se ta strana airbaga prema gore, postupak ponoviti i za drugu stranu. Donji dio nema osigurač, nego kad se gornji oslobode dole se samo povuče..

E hvala ti mirda69
kljućem ću ugasit airbage na instrument tabli sa desne strane kad otvoriš vrata, i otpoit + klemu, donji dijo poklopca sam već probal, ide lagano..
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Ja bi na tvojem mestu ipak pričekal odgovor od Tec-a il nekog ko pozna problematiku..da nebi bilo-nismo znali :cool::D
 

Konrad

New member
samo šlus i bummmmm ROFL

ugasi auto, izvadi kljuc, nakon 10-ak minuta otpoji + klemu
uzmi veci krizni saracfiger ili torx30 sarafciger, imas na lijevoj i desnoj straznjoj strani volana rupice, gurni sarafciger kroz rupicu na jednoj strani, osjetit ces kad dodes do opruge, stisni oprugu i povuci tu stranu air-baga prema sebi/van, izvadi sarafciger i isto napravi na drugoj strani
 
Na vrh