Servo volan gubi ulje

damvid

New member
Pozdrav,

jucer sam postao vlasnik bijelog C5 karavana sa business class opremom i HDI 138 FAP motorom. Auto sam kupio gotovo na slijepo od leasing kuce po prilicno povoljnoj cijeni.

Danas sam primijetio da auto gubi ulje serva. Da li je to definitivni znak da mi treba nova volan letva? Da li je netko vec mijenjao to? Kolika je cijena? Da li se isplati reparirati?

Hvala puno.
 

damvid

New member
Da li mozda znas tko radi te reparature kod nas. Takodjer, pokusavam se malo upoznati s autom, pa me zanima da li netko ima link na izvor informacije gdje se moze vidjeti s kojim autima C5 dijeli koje dijelove. Kladim se da npr. servo pumpa pase s puno drugih auta (Pug, Ford, Jaguar...), ali nisam siguran kako je s volan letvom....

Da li je netko imao slicna iskustva s gubitkom ulja serva?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Da li mozda znas tko radi te reparature kod nas. Takodjer, pokusavam se malo upoznati s autom, pa me zanima da li netko ima link na izvor informacije gdje se moze vidjeti s kojim autima C5 dijeli koje dijelove. Kladim se da npr. servo pumpa pase s puno drugih auta (Pug, Ford, Jaguar...), ali nisam siguran kako je s volan letvom....

Da li je netko imao slicna iskustva s gubitkom ulja serva?

Èovek se malo žali da ga boli koljeno, a vi ga odmah šaljete na operaciju križnog ligamenata:D:D
Tec je lepo rekel kaj treba..

..a ako bude trebalo reparirati, evo ljudi koji znaju svoj poso, preporuka iz vlastitog iskustva, po meni za sad, nema boljih u Hrvatskoj, a ovo da pumpe pašu sa auta na auto ne drži vodu..

http://www.hidroletve.com.hr/
REPARATURA(POPRAVAK) SERVO LETVI I PUMPI VOLANA
Rebro 3
10360 Sesvete
Tel: 092 1414361 , 099/8229 321 01/201-3285
 

damvid

New member
Èovek se malo žali da ga boli koljeno, a vi ga odmah šaljete na operaciju križnog ligamenata:D:D
Tec je lepo rekel kaj treba..

..a ako bude trebalo reparirati, evo ljudi koji znaju svoj poso, preporuka iz vlastitog iskustva, po meni za sad, nema boljih u Hrvatskoj, a ovo da pumpe pašu sa auta na auto ne drži vodu..

http://www.hidroletve.com.hr/
REPARATURA(POPRAVAK) SERVO LETVI I PUMPI VOLANA
Rebro 3
10360 Sesvete
Tel: 092 1414361 , 099/8229 321 01/201-3285
Kaj to znaci da nist ne pase s drugih auta koji imaju isti Hdi motor? Pretpostavio sam da svi auti s tim motorom (DW10BTED4), osim golog motora imaju i iste druge dijelove koji se nastavljaju a motor (npr. alternator, anlaser, servo pumpa i sl.).
Jel zna netko kolko kosta nova volan letva i nova servo pumpa, a kolko otprilike kosta reparacije....Tek tolko da se psihicki pripremim za najgoru opciju...

Takodjer, pozlatile ti se rijeci oko bolova u koljenu...nadam se da je samo otislo neko crijevo ili nest slicnog...

Da...evo i malo izvora podataka (ako vec nije objavljeno negdje)...
Ovaj motor koji je kod mene u autu (DW10BTED4 : 100 kW (136 ch)) nalazi se i sljedecim automobilima:

Véhicules équipés
► PSA : 308, 407, 807
C4, C4 Picasso, C5, C8
Jumpy, Expert
► Ford : Focus, C-Max, S-Max, Galaxy
Volvo S40

http://www.tremery.psa.fr/fileadmin/sites/TREMERY/docs/Nosmoteurs_DW.pdf

...tak da pretpostavljam da dijelovi motora pasu s tih auta....
 

fullcool

New member
Nisi naveo koja je godina auta a to je bitno jer S2 ima električni servo, tvoj je pretpostavljam S2 pa traži servo ispod desnog blatobrana prema naprijed tj. isprad kotača. Iznad njega je hidroblok a imaju zajednički rezervoar za ulje tako da je isto ulje i u ovjesu, a to znači da ako su kugle loše onda može faliti ulja zbog toga.
E sad ako je S1 onda sam džaba ovo pisao jer se tebi neda napisati više podataka o autu, i kako onda da ti neko pomogne kad si ti sam ne želiš pomoći:hm: Kako si uopće zaključio da ti fali ulja???
 

damvid

New member
Prva registracija je 11/2008. Mislim da se to zove C5 (X7). Zakljucio sam da gubi ulje po tome sto nema ulja u posudici. Auto nema hidraulicni ovjes. Ako se ne varam c5 (XJ) ima hidraulicni ovjes samo u kombinaciji sa onim jacim biturbo motorom, zar ne? Mislim da verziju sa 136 konaj nije bilo moguce dobiti sa hidraulicnim ovjesom.

I jos jedno pitanje...koje servo ulje smijem dotociti u auto? thanks
 

fullcool

New member
Sa motorom 110 ks nema hidrauliku a 136 može biti i sa hidraulikom i bez nje, a koje ulje ide kad nema hidraulike ne znam, otiđi u servis nek ti doliju.
 

deda

New member
Zavisi kolko brzo gubi ulje,ako ti treba litra za godinu dana,bez veze je uopće gledat kaj gdje curi,jer procuri u skoro svim slućajevima letva,a tko zna možda ga i prodaš za godinu dvije,pa nek se netko drugi kasnije s tim gnjavi,računica,ne.
 

damvid

New member
U subotu idem na servis pa ćemo valjda vidjeti gdje curi i kolko.

Vidio sam da postoje one nekakve tekućine koje navodno dobro zadihtavaju manje pukotine kroz koje curi ulje...možda i s tim probam.
 

peshta

New member
Prijatelj je imao problem na 2.0HDi C5 2009 godina isti.

Dijagnoza je kako su ovdje majstori rekli "puz letve volana" i nije bila nesto skupa popravka.
 

damvid

New member
To ja dobra vijest, odnosno cinjenjica da se taj puz moze pojedinacno zamijeniti. Mislim da na nekim autima (Mazda 6 GH, Mazda 2) to nije moguce, nego se cijela letva mora mijenjati.
Thanks.

Jel moze netko reci di se na slici nalazi taj puz?

 
Na vrh