ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ne moraš... samo redovno (na 10tkm) mijenjaj ulje i nema problema. Ako te je baš nečega strah, nek ti skinu karter i očiste sito... Al sumnjam da će tu drame bit.
 

Doomsday

U prolazu...
5w30 je gore ulje od 5w-40.
A prvo je bolje nego drugo. I štaš sad :D
Sama gradacija nije najbitnija... Quartz 9000/7000 ulja su se promjenila odkad su izašla Ineo ulja...

Iako za motore sa DPF-om o kojima se ovde govori ne preporučavaju uopće 5W40, za te iste motore bez DPF-a preporučavaju 5W40, ali ne 9000 nego INEO MC3 5W40...

A ja bi na njegovom mjestu prešao na INEO ECS 5W30 i točka...

:whistling:
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Normalne su to cijene. i ulja.. problem je što se na dosta mjesta nepotrebno napuhuju.
 

Bane

New member
Planiram da radim veliki servis, ali neću u ovlaštenom serviru, pa me interesuje koji su najbolji dijelovi da naručim? Kod ovog majstora su INA dijelovi, pa da li su oni dobri ili imaju još neki dobri?

EDIT:

Citroen C4 1.6HDI 66kw
 

Milosh

Test
Kod ovog majstora su INA dijelovi, pa da li su oni dobri ili imaju još neki dobri?

EDIT:

Citroen C4 1.6HDI 66kw
Ne znam kakvi su to dijelovi ali prilično sam siguran da ih INA ne proizvodi, već uzimaju dijelove drugih proizvođača i stavljaju svoje ime na njih (ili sam pogrešno razumio, možda su dijelovi samo kupljeni na INI).

Postoje drugi proizvođači dijelova, često sa dugogodišnjom tradicijom i poznatim imenima.

Ja imam jako dobro iskustvo sa SNR setovima za veliki servis. SNR je poznati proizvođač ležajeva. Kod nas prodaju te (navodno) SNR setove za veliki servis: u jednoj kutiji koja ima na sebi SNR logo dobiješ sve spanere i rolere za oba remena, mikro remen i zupčasti remen. Pumpa vode nekad bude uključena a nekad ne, zavisi od seta do seta, pa je možda moraš dodatno uzeti. Obavezno zamijeni i pumpu vode. Uglavnom, unutra bude zupčasti remen proizvođača Dayco ili Continental.

Ja sam ugradio taj set sa Dayco remenom, te sam nakon predjenih 80 hiljada km ponovo radio veliki servis, te su svi dijelovi bili još ispravni, a zupčasti remen nije uopste imao naznaka starenja/propadanja. Mogao je još služiti.

Inače, ja zamjenske dijelove skoro uvijek uzimam u Sim Impex-u, u njih imam najviše povjerenja od svih prodavaca zamjenskih dijelova u BiH. Oni daju garanciju na taj set, mislim 60 ili 70 hiljada km, čak iako ga tvoj majstor ugradi.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 

Memphis

Active member
Planiram da radim veliki servis, ali neću u ovlaštenom serviru, pa me interesuje koji su najbolji dijelovi da naručim? Kod ovog majstora su INA dijelovi, pa da li su oni dobri ili imaju još neki dobri?
INA je vrlo dobra kvaliteta i sa njom nebi trebao imati problema. 90% setova zupčastog remenja ima INA španere i natezače i oni su prva ugradnja za dosta vozila (tipa BMW). Što se tiče remena tu je klasika sa Dayco (pirelli), Continentalom i Gatesom nemreš fulat to su sve prve ugradnje.

Mislim da bi više pažnje trebalo posvetiti odabiru vodene pumpe.

U INInom setu pretpostavljam da je Ruville pumpa a remen vjerojatno jedan od gore navedenih. Kad kupiš kompletan set to ne znači da je sve npr. Continentalovo. To je samo remen njihov jer oni ro samo rade, ostalo je od nekog drugog proizvođača koji proizvodi pumpe, natezače i sl. Tako je u svim setovima a najviše je tu zaszupljena INA.
Ne znam kakvi su to dijelovi ali prilično sam siguran da ih INA ne proizvodi, već uzimaju dijelove drugih proizvođača i stavljaju svoje ime na njih (ili sam pogrešno razumio, možda su dijelovi samo kupljeni na INI).
Ne radi se o INI industriji nafte već o njemačkoj firmi.
Ja imam jako dobro iskustvo sa SNR setovima za veliki servis. SNR je poznati proizvođač ležajeva. Kod nas prodaju te (navodno) SNR setove za veliki servis: u jednoj kutiji koja ima na sebi SNR logo dobiješ sve spanere i rolere za oba remena, mikro remen i zupčasti remen. Pumpa vode nekad bude uključena a nekad ne, zavisi od seta do seta, pa je možda moraš dodatno uzeti. Obavezno zamijeni i pumpu vode. Uglavnom, unutra bude zupčasti remen proizvođača Dayco ili Continental.
SNR pakira INIne španere i natezače zupčastog.
 

Dalibor

Dado Tornado
u njega ne ide 5w40 nego 0w30 ili 5w30, 3,8 litara

za našu klimu najbolje uzet neki 5w30 da zadovoljava PSA B71 2290 za dizele C2
 
Na vrh