gospodinMO

New member
Ljudi moze li neko da mi napise sta spada u mali ,a sta u veliki servis kod ovog modela sto sam naveo .:) Radi se o citroenu c4 ,1.6 hdi ,2005 godiste,110 ks .
Porucio bih djelove ,pa bih onda dao nekom to da mi radi :)

Brezc4 druze sta se radi na malom ,a sta na velikom servisu :) imam c4 ,1.6 hdi,2005 godiste :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pitanje je šta je do sad i kad rađeno.
Standardno imaš sve filtere i ulje. U prošireni bi išla komplet distribucija, sa pumpom... kočiona tekućina ako nije dvije ili više godina mjenjana.
Ostalo po potebi.
Za detaljno nazive i kodove pogledaj na service.citroen.com ili daj broj šasije u trgovini i nać će već oni sve.
 

Doomsday

U prolazu...
Možeš uvijek najkurentniju informaciju o Total ulju za tvoj auto pronaći ovdje...

http://www.total.co.uk/lubricants/automotive/lub-advisor.html

Prema njima, za C4 2005. g. 1.6 HDI odgovaraju samo INEO ulja zadnje generacije, First 0W30 pretpostavljam za novija sa manje km, ECS 5W30 za malo više odvožene, a što se 5W40 ulja tiče, preporučuju ga samo za motore bez DPF-a, i to ne 9000 nego INEO MC3 5W40, kojeg nije baš ni lako nać kod nas za kupit...

Da sam ja na tvom mjestu, koristio bi Total INEO ECS 5W30 jer taj ide u sve 1.6 HDI modele C4 tvojeg godišta...

I prema Totalovoj stranici, puni 'dry' kapacitet za ulje 1.6 HDI motora tih godišta je 4,7l, u filter ide 0,4l, a 'service' kapacitet navode 4,1l, znači u svakom slučaju preko 4l, pa kanta od 5l dođe taman, ostane malo ako bude trebalo doliti između servisa...

:cool:
 

Doomsday

U prolazu...
Eh, nemo'š više nikome virovat... :meh:

Total stranica daje za C4 tog godišta podatak samo za DV6TED4 1.6 hdi motor... I to drugačije, kako rekoh, 4,7l za komplet izmjenu... :thinking:

Ali mislim da sa INEO ECS 5W30 ne možeš pogriješit, i to uzmeš kantu od 5l, od mrvu viška glava ne boli... :D
 

vborovic

C5 modifikator
@ Dalibor - gornja tablica je iz servisne dokumentacije za 1,6 HDi seriju motora za C4 tog godišta ... svi 1560 ccm (55,2 - 66 - 66,2 kW) su u lijevom stupcu, jedino je 80 kW taj koji traži preko 4 litre ulja ...
 

Brruno

Well-known member
Postoji li velika razlika između pojedinih proizvođa ulja iste gradacije i slicne cijene? Ili je preporuka samo za to i to ulje
 

ZlatkoC4

Well-known member
U uputama od vozila za C4 2006-2008 kaže


A za C4-II od 2014 sa zamjenom filtera




c4-II 2015g


prema mojem sudu ima najtočnije podatke
Izbaciva točnu količinu ulja za jedan motor 1.6 hdi 3,8L a za isti drugi 3,7L. i nudi samo 5w-30
ali 0w-30 ulje nema i godina za navedeni motor je od 2009g nema za novije godine za motor 1,6 hdi 92ks iako je kolićina ista.
 

brezC4

New member
Brezc4 druze sta se radi na malom ,a sta na velikom servisu imam c4 ,1.6 hdi,2005 godiste
nisam skužio da sam u ovom dijelu bio "prozvan" :)

baci oko na temu moj C4 pa ćeš vidjeti opseg šta sam ja radio. nema tu nekog posebnog pravila. nema tu nekog posebnog pravila: mijenjaš ulje, filtere, kad ti dođe vrijeme zamijeniš zupčasti sa svim potrebnim ostalim stvarima i eto. i motor samo prede evo sad na nekih 206tkm ;)
 

gospodinMO

New member
Kad sam kupio c4 u njega je bilo total 9000 5w-40,i u servisnoj zadnji servis je isto to ulje bilo.Medjutim na tvoju sugestiju sam malo guglao i trazio ,i na osnovu broja sasije sam pronasao da trebam da sipam TOTAL QUARTZ INEO ECS 5W-30, 5L i sad me uhvatila panika da nisam sta ostetio.Sad cu prvi put da radim mali servis ,jer je uradjen neposredno prije moje kupovine. Kao sto sam i rekao imam c4, 2005 godiste ,1.6 hdi ,80 kw ,110 ks .Poslao sam jednoj online prodavnici podatke i oni su mi javili da ide 5w -30.:confused:
 

gospodinMO

New member
Poslao sam upit sa brojem sasije u dvije prodavnice.Od jedne sam dobio preporuku za total 9000 5w -40 ,a od druge sam dobio preporuku za Total Quartz Ineo MC3 5W30.Ovo drugo ulje je skuplje nego ovo prvo.
 
Na vrh