Servisni intervali C4 II

1587 VTS

New member
Ma svaka cast ljudi, al mene nikad nece nitko uvjerit da je ulje u supermarketima koje je 2.5 puta jeftinije - isto ulje. I koje, usput, nema ni zlatni pecat na ambalazi, a puni se u kantu od 5L za razliku od "originalnog".
Također, cijena "pravog" ulja u specijaliziranim ducanima je priblizno ista kao i u servisu, razlika je mozda 5-10 kn/L, ovisi kako u kojem, ali prakticki je to ista stvar. A ova jeftina ulja iz supermarketa, jeftinija i do 50 kn/L, naoko mozda ista, ko zna kojeg su porijekla, za koja su trzista namijenjena i koje standarde zadovoljavaju. Kad govorim "ulje u servisu", pri tom ne mislim na ono koje oni toce iz svoje bacve u radioni dok ja pijem kavu u susjednom kaficu, nego na kanticu od 4L Totala koju kupim na odjelu rezervnih dijelova i koje moj mehanicar promijeni.
Ali, svatko po svome, i slobodno me smatrajte luđakom koji bezveze razbacuje lovu na "originalno" ulje, ali ovo superpovoljno (vjerojatno reciklirano) iz trgovackih centara nikad nece i nije islo u moju masinu :D
 

ledolomac

New member
Danas u Citroenovu servisu, pogledao bačve s uljem 10-40-Ulje je iz Belgije a uvoznik je čini mi se neki TEMBO doo.Na etiketi je navedeno Psa Peugeot-Citroen i druge oznake ulja, Acea itd.
U servisnoj knjižici su napisani intervali izmjene kao i koje ulje bi trebalo ulijevati, odnosno koje specifikacije bi trebalo zadovoljavati.Za dizel je obvezno ACEA-C2 odnosno preporuča se C3 i to je to. Nemojte dozvoliti da vam uliju ulje druge specifikacije.I na ovome forumu se je moglo pročitati da su u dizele ulijevali Total 9000, a koje je apsolutno neodgovarajuće ulje za dizel s fap-om.Na automobil forumu ima odlična tema "koje ulje#gdje se može pročitati puno korisnih i pametnih stvari.
 

deda

New member
Danas u Citroenovu servisu, pogledao bačve s uljem 10-40-Ulje je iz Belgije a uvoznik je čini mi se neki TEMBO doo.Na etiketi je navedeno Psa Peugeot-Citroen i druge oznake ulja, Acea itd.
U servisnoj knjižici su napisani intervali izmjene kao i koje ulje bi trebalo ulijevati, odnosno koje specifikacije bi trebalo zadovoljavati.Za dizel je obvezno ACEA-C2 odnosno preporuča se C3 i to je to. Nemojte dozvoliti da vam uliju ulje druge specifikacije.I na ovome forumu se je moglo pročitati da su u dizele ulijevali Total 9000, a koje je apsolutno neodgovarajuće ulje za dizel s fap-om.Na automobil forumu ima odlična tema "koje ulje#gdje se može pročitati puno korisnih i pametnih stvari.
Nemoj biti naivan;u servisima se toči svašta,ali nisu zato krivi mehaničari,bačva je jedno i oznake na njima,kao da je teško u nju prepumpati INA Super 3 ili 5,Valvolin Turbo 5 i prodavati pod Total.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
nije teško ? Tembo je exc. uvoznik Totala i ELF-a, on prodaje ulje i servisima i konzumu.
eh..sad se postavlja pitanje dal je isto ulje ono koje prodaje servisima i ono koje prodaje Konzumu :confused::whistling:

Nemoj biti naivan;u servisima se toči svašta,ali nisu zato krivi mehaničari,bačva je jedno i oznake na njima,kao da je teško u nju prepumpati INA Super 3 ili 5,Valvolin Turbo 5 i prodavati pod Total.
Znači i to se dela ?? :wtf::D
 

deda

New member
Gramzivost je vrlina,a ne mana.A za posljedice ionako nitko ne odgovara.Pa zvade ti bubreg u bolnici da neznaš,a kamoli da ti ne uvale kolomaz u auto.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Nemoj biti naivan;u servisima se toči svašta,ali nisu zato krivi mehaničari,bačva je jedno i oznake na njima,kao da je teško u nju prepumpati INA Super 3 ili 5,Valvolin Turbo 5 i prodavati pod Total.
Ovo je prilično ozbiljna tvrdnja, i kada bih imao saznanja poput tvojih, prijavio bih to Državnom inspektoratu, a ne širio paniku na fourmu. :D
 

Hrvoje Marin

Active member
Isto ulje npr: Total 9000 5W40

Citroen servis 123kn/L

Konzum 49kn/L

Pa što, kao da nema i drugih proizvoda sa različitim cijenama na različitim mjestima.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Isto ulje npr: Total 9000 5W40

Citroen servis 123kn/L

Konzum 49kn/L

Pa što, kao da nema i drugih proizvoda sa različitim cijenama na različitim mjestima.

je,tak je i Arijel prašak isti v Austriji i pri nam :D:D,pa je kolko se sečam onaj Rkman dobil na sudu da je bil u pravu da ni isto..:whistling:

Ponavljam..tko zna ? možda je fakat isto..možda konzum dobija po diskontnim cijenama od dobavljača..vrag bi ga znal..mafija sused,mafija !! :p:rolleyes:
Je l to "Kplus motorno ulje"? :D
:palacgore:ROFL
 

deda

New member
Niš ja ne trvdim,samo velim kak se nekaj može napraviti.Kaj bi prijavil, da i znam i vidim pa da me pogodi bager na autoputu negdje,nisam lud.Samo velim;uzdaj se use i svoje kljuse.
 

Blackking

Kralj
Pa odlucio sam prvi servis na 10tkm napravit, onda ostale malo duzi interval .. svakih 15tkm ... puno i peviše se vozim .. zato .. imam i ekstremne uvjete .. puno vožnje uz brdo i tako :)
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Da,sve pet..ma nisi trebal radit redovni servis nego onaj "chrono" tj samo izmjenu ulja i uljnog filtera..mislim da je Matija pisao da to izađe nekih 500-600 kuna :confused:
 

deda

New member
Nebi se štel mešat.Takav servis za Megana košta 800 kn.Nemrem 100% tvrdit jer mi je tak rekel frend koji ga ima i servisira ga u Baotiću,tak da me ne lovite za riječ.
 
Na vrh