Servisni intervali C4 II

vuk9

New member
Ekipa, je li netko narucivao filtere s www.kupi-ulje.hr i kakva su vam iskustva?

Trebam napraviti redovni servis i mijenjam sva 4 filtera (goriva, ulja, kabine i zraka). Ukupna cijena za sva 4 je s ovog weba za nekih 300kn manja od ponuda mehaničara (gledao sam baš po šiframa filtera, dakle isti bi trebali biti)
 

vuk9

New member
Jesi probao pitati ponudu gosp. Anđelka, Lageros?
Nope.
Hvala, ali vidim da je u VG pa mi nije baš zgodna lokacija...
EDIT: mislio sam na obavljanje servisa kod njega, ali vidim zapravo da prodaje dijelove pa bih i mogao poslati upit ;)

Mehaničari ti imaju 40% popust, a 99% njih to prodaje mušterijama po punoj cijeni.
Onda pretpostavljam da nisu baš najsretniji kada donesem sve i oni naplate samo 100, 150kn svoj rad? :)
 
Posljednje uređivanje:

Phantom

Drajver
koje diskove, pločice prepručujte za ugradnju,(može i site ako znate), mislim da je meni vrijeme da mijenjam prve pod hitno...
 

Cutac

Prèkaroš
Možeš i TRW/TRW, ja ih imam naprijed oko 60 tisuća i dobre su, mislim da će se izvući još 30-ak do 40 tisuća. Jedino što se diskovi troše brže nego pločice.
 

Memphis

Active member
TRW ti je isto ko ATE, pločice su dosta tvrde i praktički ispadne jedne pločice jedan disk.

Ja imam ATE+ATE 60000 km pločica ima još cca 5mm disk je blizu granične debljine.
 
Svježi vlasnik C4 1.6 HDi 90ks, iz 2014.g. Dobio sam s njim upute i servisnu knjižicu, ali u njoj ne pišu nikakvi intervali održavanja, piše da bih uz to dvoje trebao imati i knjižicu "plana periodičkih održavanja", što naravno nema :D

Može netko to poslikati da vidimo kad se što mijenja? Planiram ulje svake godine, filter goriva svake dvije, filteri zraka i peludi svake 4. To sam iskopao na netu i na ovoj temi da je standard, a prelazim 10-15 tisuća prigradske vožnje godišnje pa računam da je to OK.

Ima li još nešto?

Što je s tim nekim aditivom za taj FAP (nikad nisam imao dizela), ne znam ni jel to ima na mom :D
Ako ima, nigdje ja u uputama nisam vidio gdje se provjerava nivo aditiva.

Treba li se što na klimi periodički održavati?

Što se tiče tekućina, ulje i antifriz, jel se stvarno "moraju" stavljati ove koje preporuča Citroen, ili može bilo koje 5W30 i normalni plavi INA-in antifriz?


Još jedno nevezano pitanje, al da ne otvaram novu temu, kad dodam kontakt, ne vidim da se pali lampica grijača kojeg valjda svi dizeli imaju. Auto pali na prvu bez ikakvih problema. Jel se to grijač sad po ljetu ni ne pali?


Unaprijed hvala na pomoći!
 

Milosh

Test
I filter polena (kabine) mijenjaj minimalno svakih godinu dana. Njega mijenjaš zbog sebe, ne zbog auta. Ne želiš da tako dugo ti i porodica udišete stare alergene, polen, grinje i plijesni.
 
Na vrh