Servisni intervali C4 II

Cutac

Prèkaroš
Jel mi na benzincima moramo mijenjati filter benzina na određenoj kilometraži?
Ne znam da sam naletio na to u servisnoj, a eno imaju popust na filtre pa da pitam :whistling:
 

boškobuha

New member
Pozdrav, jel se moze negdje doci do servisnog prirucnika za C4 1.6 hdi 92ks? 2011. godina, zanimaju me intervali za servise osim malih. Veliki je pretpostavljam na 150.000 ili koliko godina? Isto aditiv za fap filter, kad se njega mijenja? Ili ne diram dok se ne upali lampica?
 

hahehihoh

New member
Veliki servis ovisi o auta do auta. Vecinom na 160.000-180.000km.
Aditiv za FAP se mijenja kad se pali lampuca. Moj ima 179.000 km i jos nije bio mijenjan aditiv.
Zanima me je li netko mijenjao ulje u mienjacu? Kakav je trosak i da li je posle mijenjac meksi?
 

heconja

New member
meni isto nista nije jasno sa tim servisom,postao sam vlasnik citroena c4 ehdi 115ks 2013 god 70000km,kad stisnem na kljuc pokaze 25000km do servisa,ko je tu lud da su takav interval stavljali.zanima me jedna stvar jel imam obicni remen ili lanac? da li je netko radio servis u cibu u buzinu te koja je cijena malog servisa?hvala
 

ZlatkoC4

Well-known member
kad stisnem na kljuc pokaze 25000km do servisa,ko je tu lud da su takav interval stavljali
takav je servisni interval po servisnoj za taj auto ali ga se ne moraš držati već otiči na cca 15K KM ali inaće ti brojać ne odbrojava samo km već prati sve parametre ako su stalno hladni startovi on taj termin skračuje, ako je začepljenost filtera i sl. ima više parametara ne samo km. a najbolje ti je od 12-15k km ići na redovan servis ulja, filtera ulja, filtera kabine a filter goriva na 30-40K km tako i filter zraka motora.

da li je netko radio servis u cibu u buzinu te koja je cijena malog servisa
ja stalno tamo radim servis najbolje im pošalji upit ili još bolje ako imaš vremena otiđi tamo. sad je nedavno Ssocapi C4- Picasso radio tamo servis ja ga vodio pa mu pošalji pp neka ti napiše cijenu. a imaš i negdje u mojoj temi.
https://www.citroenforum.hr/moj-c4-picasso-167/c4-picasso-1-6-vti-6945/

da li je netko radio servis u cibu u buzinu te koja je cijena malog servisa
evo ti odgovor citat iz posta :
Je,mekši je i nekako lakši za upravljanje,a gepek mu je još i veči od xsare još bih napomenuo da sam preventivno išao promjeniti ulje i filter u cib..sva pohvala dečkima u servisu,provjerili cijeli auto,narihtali automatsko paljenje svjetala,promjenili žarulju za tablice,nadolili 0,5l.antifriza,stavili novi filter klime za koji su mi u salonu gdje sam kupio auto rekli da je stavljen novi,a bio prljav i zgužvan kao da je dva broja veči i sve to za 385kn u ovlaštenom,mislim da je cijena ok.
 

hahehihoh

New member
25.000 km je pretpisan od Citroena. Mozes se ga drzati nista mu nece stetiti. Ako napraviš godišnje manje od toliko km radi jednom godišnje. Moj ima pretpisano na 20.000 km i servis pravim na cca dobrih 20 tkm pa je sve ok. A ima skoro 200.000 km. Isto 1.6 e-HDI 2013 god. Inače imaš remen. Veliki servis na 175.000 km.

A moram i da kažem da moj C4 gleda samo kilometre i ne ostalih parametra. Kao što kaže Zlatko. Možda ovisi od opreme.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Možda ovisi od opreme
ne znam o čemu sve ovisi ali također na C3 1,4 hdi je znao napistai npr 6k km do servisa sutradan odvozim npr 200km on našiše 3.500km do servisa . a tako i ovaj. a i kad uzmeš upisano km sa servisa pa do sljedečeg ne poklapa se km na h i onaj servisni
 

TNT

New member
Kod mene trenutno 7100 km, a pokazuje mi servis za 1200 km. Na koliko se radi prvi servis? Uskoro će i prva godina od kupovine
 

hahehihoh

New member
Da li svi mijenjate filter nafte na tačno 40.000 km? Kod mene na zadnjem i predzadnjem servisu nisu mijenjali pa je tako bio mijenjan zadnji put na 156.000 km. A sad na broju 218.000. moze ozdrzati jos par tisuca valjda? Nije to neki problem?
 
Na vrh