Senzor zatvorenosti spremnika goriva

Bezec

New member
Pozdrav. Isprika ukoliko postoji vec tema. Uglavnom imam c2 1.6hdi 80kw 2008.g i baca mi na instrument ploci gresku da mi je otvoren cep apremnika goriva. Cep sam po sebi ima nekakva 2 magneta, i preko senzora, koji je po cijevi goriva spojen ispod straznjeg sjedala na pumpu goriva, tvori nekakav ohmski krug. Da ne duljim, danas sam isprobao sa drugim cepom da nebi bila greska u samom cepu, no nije, tako da je ocito senzor. Ima li netko to sto trazim ili zna gdje bi se to dalo nabaviti? Ili se isto moze nekako briknuti da mi ne pokazuje gresku?

Hvala na odgovorima.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
C2 1.6hdi? :cool: Opa bato, zašto ja to nisam prije skužio. Nisu baš česti kod nas, ljubomoran sam na autić u svakom slučaju, i to redizajn? Mogao si se i pohvaliti ;)


Po ovome na slici, trebala bi biti 10ka - kabel sa senzorima ili konektorima, ne vidim ništa drugo.
Znači treba skinuti kotač, oblogu blatobrana i onda vidit di si :D
Možda električar riješi, a možda je i jeftinije novo staviti... zovi ovlašteni ili autodijelove pa pitaj za komad br. 1503.Z3

 

Bezec

New member
Je. VTS. Fora autic, mada zivciraju sitnice tipa ovo. Budem ga predstavio i poslikao kad dode malo ljepse vrijeme pa obucem alu. Da. 10-tka je. Danas sam gkedao to i sa straznje strane cijevi je. Vizuslno ne mozes do njega, iako je cvrsto vezan za cijev, pogledao sam i drugi kraj kod rezervoara, isto se cini sve ok. Izgleda da je bas riknuo. Cijena? Prava sitnica... U PA automobili 1500 kn i nikad ga nisu imali na stanju... :-(
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Na otpadu ćeš ga teško nać, nije išao u puno modela C2 taj senzor... ili skinut pa da ga proba električar presložiti ili prebrikati. Vjerovatno ga je moguće i preko dijagnostike isključiti, ali to treba provjeriti...
 

Bezec

New member
Imas mozda kataloski od tog senzora? Navodno dpf djelomicno radi preko njega. :-(

Di da nabavim policu od gepeka? Pa to ko da igku trazim, nitko ziv nema
 
Na vrh