Saxo ostaje bez gasa ("cuka")

FilipZl

Autoelektrièar, vatrogasa
Pozdrav ekipa..ima Saxa 1.1. 97"
..kada ubrzavam npr. u 4. brzini (skoro vozim na pun gas) i zatim prebacim u 5. brzinu, nakon nekog vremena auto mi počne "cukat", gubit brzinu i moram prebacit jednu ili dvije brzine u nižu i nakon par sekundi opet dobije snagu i opet je sve normalno..(to se obično događa kad vozim uz brdo)

Šta da radim??:confused:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ovisno o brdu ali teško da ćeš sa tim motorom u 5 uzbrdo 3 da i možda 4 kod lakšeg uspona.

Ako ti se tako ponaša i na ravnom naj vjerojatnije je dovod goriva, filter i tome sl.
 

FilipZl

Autoelektrièar, vatrogasa
na uzbrdice mislim zaobilaznice i ceste slične takvima..normalno da neću po "seoskim" uzbrdicama vozit u 5. brzini
-to mi se događa samo na uzbrdicama
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Simptomi sugeriraju kvar, ali taj motor i bez greške jednostavno nema momenta u petoj (čak i četvrtoj) za uspon niti na autocesti. A, to su usponi od 10-12 posto.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mislim da si na pravom tragu... isto je i meni na AC, jednostavno su to motori s malim momentom, na Ri Zg moram na mjestima i u 3. stavljat.

Riješenje... jači motor. Dizel za tvoj stil vožnje :grin:
 

FilipZl

Autoelektrièar, vatrogasa
mislim da sam rješio kvar..promjenio sam svjećice jer su stare bile u ne baš dobrom stanju..auto kao da se preporodio, odmah se na gasu osjeti
 
Na vrh