Saxo ne prima gas

ironman180

New member
Pozdrav,

Molio bih vas za pomoć.

Naime, moj Citroen Saxo u zadnje vrijeme (cca. tjedan dana) ima problema sa gasom.
Radi se o tome da auto rijetko kad ubrzava ako je u ijednoj brzini iznad druge, a borba je i na uzbrdicama u prvoj.
Nekad se dogodi da ga ugasim pa upalim pa radi normalno jedno 2 km onda opet počne, osjeti se kao da sam zakoči.
Samo usporava i nema snage, također kada je u leru radi na nekih 300 obrtaja.
Točan model je Saxo 2001. 1,1 benzin.

Hvala na pomoći :)
 

zacko

Member
Po meni moze biti svasta.
Pumpa goriva, tko god kaze da ona od jednom krepa tj radi ili ne, odmah mogu reci da nije istina. Promjeni filter goriva, mislim da je najjeftinije, drugo ako je gas slab moguce je da je zaklopka zaprljana, a opet moguce je i problem u ispusnom sistemu.
 

ironman180

New member
Evo jedan mali update od zadnja 24 sata.

Sinoć i jutros je normalno vozio. U leru sad radi na nekih 700 okretaja al zna poskočit, npr. spusti se na 200 pa skoči na 1500 i sl., također zvuk je kao da prdi, a primjetio sam danas kad sam ga vozio da znad 3000 obrtaja puca iz auspuha kad se mijenja brzina.

U 4. mjesec je promijenjen EGR ventil, a sajla od kvačila prije neka dva tjedna.
Odveo bih ga mehaničaru, ali ga trenutno nema neka dva tjedna, pa eto zato pitam ovdje jer mi se čini da je ovo najbolje mjesto za te stvari, a auto mi stvarno treba pa da vidim otprilike šta je.

Hvala vam još jednom :D
 

zacko

Member
Meni je tako Thalia radila kad je riknuo motoric ler gasa, poskakivao lergas. Skini ga dolje i operi u benzinu nemoj iglicu frkat budi njezan i vrati gore. Takoder moze biti i ispusni sustav da je u banani, tipa katalizator se raspao i blokira put ispusnim plinovima.
 
Na vrh