Saxo/106 - OEM dijelovi

gox

New member
Pozdrav! Evo, da se pripremim u naprijed kako šta za uređivanje saxića, da vidim cijene, mogućnost nabave itd. za pojedine dijelove. Zanima me gdje se mogu nabaviti u ZG i okolici, autootpadi na kojem ima dosta dijelova za 106/saxo, te jel ima netko tko može uvest dijelove iz italije?

Tema mi služi kako bi okvirno znao koliko bi me ispalo ulaganje u auto te da znam od kud bi nabavljao dijelove. ;)

Slike:

Crveni tepih od 106 rallye - znam da su rijetki, ali koliko im se kreću cijene i jel netko to može nabaviti?



106 GTI/S16 kožni sicevi - cijena, nabava?



Crveni pojasevi od saxa - cijena, nabava?



OEM naslonjač za ruku - cijena, nabava?



1.6 VTR/S 8v ili 1.4 VTS bijele čukice - cijena, nabava?



C2 VTS papučice - cijena, nabava?



Saxo Furio, ph2 VTS ručica mjenjača - cijena, nabava?

 

1587 VTS

New member
Takvu sam rucicu mjenjaca i ja svojevremeno stavio na svog saxica. Ugrađivala se na furio i VTS. Narucena je bila nova, original, u servisu, mislim da je kostala 112 kn ako me pamcenje sluzi, nemoj me drzat za rijec :D Onda mi je trebala i koza posto je kod mene tvornicki bila ona rucica iz jednog komada s gumom (vjerojatno je i tebi s obzirom na model/godiste). Nova znam da mi je bila preskupa pa sam nasao jednog razbijenog saxa (isto 1.0i, samo novi model 2000.) u oglasniku i tako povoljno dosao do nje. Da ne kazem saljivo :D

Buduci da moja nije imala okretomjer, s istog sam auta kupio instrument tablu (tip je trazio 100 eur pa sam nekako spustio na 500 kn i nije bila bijela podloga nego modrosiva kakva je bila tvornicka na 1.0i), kombinacija - brzinomjer, okretomjer, gorivo, LCD display. Moja je imala umjesto okretomjera analogni sat i obicne bijele kazaljke koje se nocu skoro nisu ni vidile :disgusted:

Sve je to izgledalo divno i krasno, al tu su nastupili problemi. Kako spojit novu tablu?:confused: Tvornicka ti je jaeger, a nova VDO. Zice i stekeri POTPUNO razliciti! Niko ne zna spojit! Da nije bilo prijatelja u peugeot servisu 500 kn bi bilo baceno. Imao je sheme spajanja od 106/206 i u jedno popodne mi je prespojio. I okretomjer je profunkcionirao :) Tip je genijalac za elektriku.
Onda dolazi novi problem - pokazivac goriva krivo radi. Valjda plovak nije bio isti u jednoj i drugoj varijanti pa je i to trebalo promijeniti. A on dolazi u sklopu s pumpom goriva. Originalna nova je bila, cini mi se, debelo preko 1000 kn tako da sam i nju uzeo polovnu s istog saxa (tip je trazio 300 kn). Tek je onda bilo sve kako treba :cool:

Stari ako ces radit kemije s instrumentima dobro se prethodno raspitaj za spajanje jer ti nece to skoro niko pristat radit (nemaju pojma).

A za C2 VTS pedale se raspitaj u servisu, sumnjam da ces u RH nac nekog razbijenog. Btw, slika ti ne odgovara :angel:

Toliko pomoci od mene, za tepihe, pojaseve i ostalo ti nemam pojma..

P.S. Jel ti treba panelni k&n za saxo? Ostalo mi od mog, poklonim ti ga, samo ga moram nac u garazi (nije bas uredna :D). Bio je na autu cca 5 tkm, operes ga i nov je :)
 

Prilozi

deda

New member
Znam ja tko ti to može nabaviti.Da si prije rekao ,imao sam sve to doma,ali pola toga je završilo na Amiu,a ostalo sam prodao.
 

gox

New member
@deda: Šteta :( Jel mi se možete raspitati za te dijelove otprilike koliko bi koštali samo da znam cirka cijene? To iz Italije ili iz HR? Hvala!

@1587VTS: Hvala ti majstore za ove informacije o vezi čukica! Sad detaljnije znam što me čeka! Zato sam i pitao na forumu ako netko zna da se ne zaletavam bzvz i eto, ipak znaŠ što sve treba da bi se spojilo.

Za alu papučice sam trebao stavit Citroen Sport jer tako piše na njima -.- (ne znam jel pašu od C2 VTS?)



Što se tiče filtera, može, ako ti baš ne treba i ako ti stoji :) Platim par pivi i ćevape kod prvog dolaska u Split. :) Hvala, još jednom!
 

1587 VTS

New member
Kazem ti za instrumente, raspitaj se prethodno dobro za spajanje jer od "obicnih" autoelektricara i ovlastenih servisa ti vjerojatno nece niko to uzet spajat, to bas treba bit neki elektrogenijalac koji ima volju. Mora povlacit neke kompletno nove zice i ukidat stare. Ko se kuzi - 4 sata posla, ko ne, moze ga spajat do groba. Znam da je za okretomjer vukao jednu novu zicu s alternatora, za drugo nemam pojma. Nisam ekspert od struje, mehanika je moje polje :D

Kad se spoji, sve ce ti pokazivat tocno, testirao sam s drugim autom (vidi se i iz one slike maksimalne, samo sta je na drugoj bio malo povoljniji vjetar i nizbrdica :D)

Racunaj filter rijesenim, samo kroz koji tjedan kad budem sređivao garazu. Znam da je u nekoj kutiji, al nemam pojma di sam je spremio :D Javit cu ti se preko PM-a kad ga nađem, das mi adresu, ja ti posaljem, ti samo rijesi postarinu pouzecem i to je to :cool:
 

1587 VTS

New member
Evo ti slike VDO table, kako vidis, dva su stekera iza. Na Jaegeru ti se kopcaju po rubu sa straznje strane i ima ih 5 ili 6. Ni boje zica ne odgovaraju :wtf:
Aj pametno s projektom, kad sve proradi skuzit ces koliko se trud isplatio ;)
 

Prilozi

deda

New member
Gox,napiši što sve toćno hoćeš da se skine sa 106 ,ja javim popis liku u Digićiju i on to pošalje po nekome,naravno ako ima i ako ti odgovara cijena.
 

gox

New member
Znači ovak, zanimaju me samo cijene (ako se može to kako saznat), barem okvirno (jer ovise o stanju) da znam otrpilike kolko bi me izašao taj sport.

Dijelovi su:

1) Citroen Saxo čukice od saxa VTR/S 8v ili 1.4 VTS (bijele s crvenim kazaljkama - gore sa slike)
2) Papučice Citroen Sport (kao gore sa slike)
3) Ručica mjenjača od saxa furio s onom "kožicom" dolje (gore sa slike)
4) Citroen Saxo crveni pojasevi (sa slike gore)
5) Peugeot 106 GTi/S16 sicevi pola koža-pola alcantra(alcantara - ne znam kak se kaže svako različito kaže)
6) Peugeot 106 rallye crveni tepih (sa slike gore)
7) Citroen Saxo - naslon za ruku (slika gore)

Naravno, sve u što boljem stanju, što manje istrošeno/izlizano, bez rupa itd. :)

Hvala!
 

deda

New member
Je to bu malo teže jer oćeš stvari od različitih auta,da se sve uzme od jednog,onda je lakše i manje košta,jer se snjima pogodiš popreko,ovako ti zbrajaju.To se sve neće moći naći odjednom,tako da se budeš morao strpeti dok naiđe auto s konkretnim stvarima.U Italiji su uglavnom VTSovi,za ove furio neznam baš da bude koji. Kada mi javi kaj ima,ja tebi javim cijenu i ako ti odgovara,narući se,samo velim moraće se dio po dio narućivati,pa dok sve ne skupiš.Ja sam imao sreće kaj sam sve prije dvje godine pokupio od 106 i to baš ovo crveno,a lani od Saxa VTS.A upće mi nije bilo niš u planu,onak da se nađe,dobro bu došlo za nekaj.
 

gox

New member
Oke, onda dio po dio, još bolje, taman tak da skupljam. Ništa, onda za početak ručicu i kožicu mjenjača neka pogleda ako može, u što boljem stanju (da nije izguljno ono kromirano, da kožica nije poderana, ofucana ili slično). :)

Deda, sorry kaj zezam, ali zasad ništa, malo sam gledao kak s financijama iii morat ću pričekat s time. Eto, javljam da znaš samo. Kad zatrebam javim se! ;)
 

pentic

New member
gox samo jedan prijateljski savjet oko struje pazi jer ja sam ju spajao 2 tjedna na autu :p meni je bio prerezan cijeli zadnji kraj od struje punih 67 žica ja mislim i pol prednjeg zato preporuka ili daj nekome ko je to vec radio i mora imat volju jer ako nema nece ti to dobro napravit
p.s. svaka zica ti ima boju i broj serijski na netu il u knjigi od saxa imas kodove pa ti moze malo pomoc ako ti ca bude rabilo kolo struje pisi mozda ti mogu pomoc jer si i sam vidio koliko mi je auto bio rastavljen i provlacio sam cijelu struju na novo od vts-a pa ti morem otprilike znat di ti sta ide )
 
Na vrh