Saxo 1.6 8v by seba

platon

manijak
ja mislio da su kod mene kratke brzine, al ovo je negdje skroz ludo za vozit npr. do mora starom cestom preko plitvica... :D
 

seba

New member
poslikat cu savice danas pa ti poslajem slike...
ipak sam uzeo bridgestone potenzu danas je montiranje :)

prekratak je i za po staroj cesti do mora.. 160-165 bi taman bilo...
 

seba

New member
evo slikica od potenze... mene je izasla 68eu jedna-inace je oko 85eu govorim u sloveniji
dobar sam prijatelj sa vulkanizerom pa mi je skinuo sta je vise mogao... uglavnom potenza nova je ovo,izasla tek prije nekih 10-ak dana mislim...
one yokohame sta sam pricao me izadje komad 48eu,a proxes t1r 50eu,ali ipak sam se odlucio za potenzu i mislim da nisam pogrjesio :)
 

Marko

Well-known member
Jucer je i mala preinaka napravljena,limitaror je sada na 7500,prije 6700..
Kopiram iz druge teme :D :

Ve mi niš nije jasno. Pa na videu ti limitator uskače na cca 6300 okretaja - prvo si spomenul da bi ga dignul za 500 okretaja - sad veliš da si završio na 7500 okretaja ? :confused:

Ako si na s limitatorom na 7500 - pazi jer je 16v mašini koliko toliko OK - a za 8v nisam baš siguran da bu trajalo. Jedino opet ako misliš odmah većinu stvari na mašini zamjeniti (ventili, usisna grana, brušenje/poliranje glave...) prije nego nastaviš voziti.
 

seba

New member
Ja cu samo ovdje odgovoriti... Na videu se onda krivo vidi. Blokada je na 6700...
Planirao sam za 500 obrtaja, ali na kraju je ipak na 7500 stavljeno. Da odma razjasnimo.
Nisam isao dizat obrtaje zbog snage, nego je getriba kratka i tu da dobijem nesto konacne. Kod nas u Ogulinu se vozi taj kronometar i taman mi fali nekih 300 obrtaja da ne moram saltat 3 brzinu. Da ne pisem dalje...

Uglavnom, zbog toga je to radjeno. Zbog nikakvih konja i ne znam cega. I da kazem snaga autu pada poslije 6900. Uglavnom, auto nece biti skoro nikad ni vozen preko nekih 6700 kako je bilo i dosad, nego samo kad je ta utrka, a to je jedno 4-5 godisnje. To je sve kratko nesto. Tako da sta se tice motora nece biti nikakavih problema. To je zasad tako. Kasnije ce bregasta, glava, venitli i tako to, pa ce se onda radit nova mapa kako spada.
 

platon

manijak
to je ok! Ja bi to isto napravio, jer mi na 402m taman zadnjih cca 20-50m u 3.-oj lupa u blokadu i moram šaltat u 4.-u i onda gubim na vremenu. Taman bi mi za 500-1000 o/min pomaknuta blokada bila dovoljna da ga izvučem u 3.-oj. Nevjerujem da bi to štetilo motoru jer je to max 2 sekunde vožnje u crvenom.
 

seba

New member
e isto tako je i kod mene... sekunda je to mozda sta ce ici preko 6700 kako je inace bilo...
i bolje je tako nego saltat u vecu.. vise gubis sa saltanjem za to kratko vrijeme...
 

seba

New member
nisam jos video snimio.. mozda bude jednoga dana..
u nedjelju je bila odrzana utrka u ogulinu,znaci kronometar...
saxic je odnesao 1.mjesto u klasi :)
 

seba

New member
hvala decki! :)
evo i rezultata po klasama - http://www.grabarsport.hr//rezultati/auto/nagrada ogulina/2012/UKUPAN POREDAK - Po klasama.pdf

27.05 se odrzava tzv. talijasnki autoslalom evo link da vidite kako to izgleda...

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=har4VV9PALc[/ame]

svi ste dobrodosli :)

danas prvi kvar na saxicu :(
getriba mi zablokirala... skinuo sam vec poluosovine i ispustio ulje...
sa uljem je izaslo i par komadica,vjerojatno od zubica....
vidit cemo kad se raskopa sta je tocno.. :(
 
Na vrh