Saxo 1.6 8v by seba

seba

New member
tata je vozio samo dva treninga,da vidi malo... trku nije jer smo vozili brat i ja,a on nije htio jer je to ipak malo previse za auto... zato nije..
a tko ga tocno pozdravlja? :)
 

seba

New member
saxo jucer bio na grobniku.. track day je bio..
ja prvi puta na grobniku,tako da ne znam stazu vrijeme je bilo 2:00:600
s tim da sam odvozio 15-ak krugova od toga nekih 6 u koloni iza instruktora...
znaci nekih 10-ak brzih je bilo.. gume nisu trajale stoga je kratko trajalo... hehe
da je bilo guma jos za par krugova ide saxo ispod 2:00... kasnije mozda stavim nesto slikica..
 

XSARA VTS

Member
Odlično vrijeme možda na slickovima skineš koju sekundu ali ne puno računaj da xsara vts i 306 gti-6 sve serijski! voze 2 minute tako da svaka čast odlično vrijeme slickovi ti skinu 2 sec. otprilike s time da sam vidio saxo koji vozi 1:55 ali sama karoserija i motor znači sve povađeno!
 

seba

New member
ja nisam vozio na cestovnim gumama,nego na štampi.. znaci one gume za rally.. ali gume su stare oko 5-6 godina tako da je to tako bilo.. zato nisu ni drzale dugo nego su komadi poceli letit.. sa tim istim gumama tako starim ide jos 1-2 sekunde dolje sigurno..
sa slikom pravim ide on ispod 1:58... 02.06. je ponovo trackd day pa cemo vidit oce se sta skinut.. i da.. vozim na 160/530/13.. ako netko ima slickove tvrde za grobnik neka javi.. 2 komada trebam,ali moze i štampa.. :)
tako da 02.06. napadmo ispod 2:00... :)

i da te pitam 1:55 je vozio 8v ili 16v saxo?
 

XSARA VTS

Member
Stvarno ne znam da li je 8v ili 16 ali je auto složen za neki vid utrka jer je sve povađeno iz njega i ima samo jednu školjku i to je to znam samo da auto izgleda jako loše kao da je složen na nekakvom otpadu s time da je registriran jer ima tablice! Te gume 13 cola su ti preuske za brze zavoje jer vidio si i sam da si stalno u trećoj na ful okretajima u sve i jednom zavoju nabavi si gume serijskih dimenzija i bolje će ti držat a to znači i veća brzina kroz zavoje! Sretno za ispod 2:00 !!!
 

seba

New member
to sta si napisao za serijske gume,znaci veca dimenzija da ce bolje drzati to bas i ne drzi vodu.. trebas probat vozit sa ovim 13 pa bi vidio da je super.. saxu fali snage.. a trecom ide jer je getriba serijska,znaci dosta je duga.. sa seriskim gumama kao sta ti kazs je jos malo duza tako da bi islo sve trecom sigurno,ovako sad ima i nesto malo 4 kroz zavoje.. 2.6 cu snimati nadam se pa cu staviti video..
 

XSARA VTS

Member
Probaj sam znaš kako ti je najbolje ali ja sam 14-icama bio lud nosilo me na sve strane osim što je auto bio brži po ravnom ali zato neupravljiv ko vrag i na izlascima vrti u prazno i kliže tako da vrijeme neću ni spominjat a na 15 sve normalno s tim da ispod 2.00 nema šanse barem s mojim autom mada znam da se saxo bolje vozi po stazi!
 

seba

New member
bitne su gume,a da ne govorim o ovjesu... tako da ti to nije do colaze bilo 13 ili 15 da se bolje vozi... meni se vozi super i na 13 i na 15,trenutno sta sam probao na 13 malo oblje jer su ipak gume semi slick.. ali vjerujem da bi i na 15 bilo isto tako sa tim gumama.. ali na 13 se auto puno lakse zavrti tako da je bolje na 13 jer ipak nema snage... da se u radi o vise snage,onda bi isao na varijantu 14 ili 15 cola... tako da dok ne ojacamo ostajemo na 13.. hehe
 
Posljednje uređivanje:

gox

New member
Fino, sad je OEM :) Daj pliz opisi malo razliku, ako je ima, između 15 195 50 i 14 185 55..baš me zanima..
 

seba

New member
ima razlike,definitivno bolje 185/55/14...
malo je kraci mjenjav jer su nize gume,ali cisto malo...
i auto es meni bolje vozi,kako bi rekao kompaktniji je nekako...
i lakse koda ide...
ono 15 je bilo mucenje malo za taj auto... da auto ima 30-40ks onda bi bilo ok 15..
ali ja cu se drzat iuvijek 14 jer po meni mu je to najbolje...
 

dejanvts

New member
snazan saxic...:))...lijepo ti to slazes...mozda se vidimo koji put i na grobniku (al ja na tribini)...btw koliko konjica ima saxic? si vadio klupu i sic kad si vozio na Grobniku? :)
 

seba

New member
saxic je prodan.. nazalost.. ipak je malo preslab 8v motor.... sada sam u potrazi za 16v saxom ili 106-icom... saxic je original 90ks+ta grana sta je gore.. sad koliko to moze biti ne znam tocno,posto nije nikad mjereno.. tako da nekih 90+ks ima...
kad sam vozio na grobniku vadio sam zadnje siceve samo,klupa je ostala... ali to samo zato jer mi nije stao alat kad sam isao,inac enebi ni to jer ti sicevi su nekih 5-10kg ako i toliko.. tako da to ne znaci nesto previse...
 
Na vrh