Savjet za ugradnju boljih žarulja farova

filip2102

New member
Pozdrav,

bavim se mišlju da na svom Citroenu C5 (X7), promijenim komplet prednjih žarulja. Želio bi uzet nešto kvalitetno, a da se dobro vidi i po mogućnosti da ima efekt xenona.... dvoumim se između:
* Osram NIGHT BREAKER UNLIMITED
* Osram COOL BLUE INTENSE
* Philips X-treme vision

Molim za savjet :) hvala :)
 

HAL9000

New member
Philips Diamond Vision H7 Bulbs are not road legal in the EU
Philips Diamond Vision H1 Bulbs are not road legal in the EU
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Osram CBI sam ja imao par mjeseci... rade još, samo sam ih skinuo radi drugih lampi. Primjetno jača svjetla naspram najjeftinijih Hella žarulja, i puno lijepša nijansa svjetla kad se gleda, mada još uvijek žuto. Sve u svemu, zadovoljan.. .da sam na halogenu, njih bi pustio
 

vborovic

C5 modifikator
@ HAL - da, znam ... i? Prošao sam s njima 2 naša tehnička i 3 puta zaustavljanje od strane slovenske policije gdje su mi obilazili cijeli auto ... ako zanemarimo da nisu po propisima (svjesno ih držim na autu da vidim dal i kada mi netko bude srao zbog njih, za sad sam all clear) ... ispod toga su Blue Vision, ali to dvoje nije za usporedbu ...
 

2mario2

Well-known member
Odlično da sam otvorio temu... Ja bi to stavio na svoj Saxo, al isto me zanima di ih ima kod nas (koja trgovina u Zg-Vž) ili ih moram naručit preko neta???

Edit: vidim da oćito treba naručit...
 

Urban

New member
Ja sam do nedavno koristio Osram NIGHT BREAKER UNLIMITED. Jako zadovoljan njima i trajale su oko godinu i pol - dvije, predivno bijelo svjetlo. Inače obične su mi trajale po pola godine max.

Sada sam uzeo neke LONGLIFE također od Osram-a. Slabije su i vidi se da nije tako bijelo, ali zanima me da li stvarno traju duže. Nadam se da ću prodati auto prije nego one crknu. :grin:
 

Franzg

New member
imo sam phillips blue vision, trajale 3 mjeseca, zamjenio ih sa OSRAM cool blue intense, svjetlije su odnosno ljepšu nijansu bijele imaju, trajale 7mjeseci sad mi nedavno jedna riknula pa sam ju moro zamjenit, ali npr par je 130kn , dok mi je phillips bio 280, tako da mi se osram isplati ( s tim da ovo sa trajanjem ovisi i o autu naravno, na c3 stalo pregore žarulje, prijatelj je istovremeno kupio phillips npr i njemu i dalje rade na vw sciroccu)
s tim da night breaker vjerovatno baca veći snop ali ove su bjelije
 

ZlatkoC4

Well-known member
na c3 stalo pregore žarulje
da to je staroj trojci boljka. namjeno sam se žarulja na bivšoj trojci. srećom pa Kaufland h7 17-19kn:grin: za onu tricu bilo super. kada sam stavljao i skupe ništa puno duže nisu radile. jedino kad ih mijenjaš u parovima onda duže rade.:grin:
 

vborovic

C5 modifikator
Evo, ko za inat, pregorjela mi danas lijeva H7 Diamond Vision .. nakon 1 godinu i 10 mjeseci, i prijeđenih 32.000 km ... stavim "običnu" žutu za prvu silu, skoro oslijepio od razlike ... :D ... pa to je žuto ko žuti ... dok se čovjek navikne na bjelinu, onda je sve drugo od toga takva katastrofa ...
 
Posljednje uređivanje:

vborovic

C5 modifikator
Stavio danas PIAA H7 ... 2-3x skup sport za kvalitetu kao i Diamond Vision ...s time da one mogu na cestu ... pa, tko voli, nek izvoli ... ćemo vidjet koliko budu izdržale
 
Na vrh