Sajla za otvaranje haube

misa

Active member
Koliko sam primetio i ona je iz dva dela kao i sajla za km sat.

Jedan deo ide iz kabine do ispod LHM tanka,a drugi deo od LHM tanka do opruge pored vozacevog fara.

Koliko kosta nova i da li moze da se napravi?Pitam da li moze da se napravi zbog one kukice koja je spaja sa drugim delom sajle.

Koliko sam snimio situaciju,pretpostavljam da prilikom demontaze stare i montaze nove ne mora da se skida nista drugo sem plastike na pragu i donjeg dela instrument table oko sajle za rucnu,da bi se otkacila sa rucice za otvaranje.Izgleda da se ubacuje iz kabine u motorni prostor.

Jel sam na pravom putu?
 

misa

Active member
Update:

Zamenjena sajla.E da sam znao da treba pola vozacevog prostora da raskopam,pola tepiha da savijem(i da ne bih polomio plastiku sa praga) i sediste da vadim da bih izvadio staru i progurao novu sajlu....ne bih ni pomisljao da je menjam.Ionako sam drugi deo sajle vec bio provukao do ispod branika da bih mogao da otvorim haubu dok ne stigne nova.

Sediste nisam vadio zbog tog jednog jedinog srafa koji je uvek bio na sredini izmedju sedista i praga,pomerao ja sediste skroz napred ili skroz pozadi :mad:....pa sam se odlucio za lomljenje plastike koju sam po zavrsenom poslu ponovo vratio i sastavio kao i da nije bila lomljena. ;)

Vadjenje rucice za otvaranje haube mi je oduzelo dobrih 2 sata,dok nisam provalio da ima plasticni tipli(umetak) sa dva zuba sa jedne i druge strane koji je ubacen u prag i da se vadi kad je sraf okrenut samo u jednom jedinom polozaju.:mad::mad::mad:

Ali zadovoljstvo na kraju uspesno obavljenog posla je ublazilo svu glavobolju i bes koju su mi doticna sajla i njena rucica nanele. :cool:
 
Na vrh