Sajla poklopca motora

Kiki Ri

New member
Pozdrav,
pošto sam novi molim imajte razumjevanja...
Vlasnik sam citroena c5 tourera 2,7 hdi ,
jučer sam pokušao otvoriti poklopac motora,ali ništa ..
sajla nije pukla u kabini (jer sam rastavio unutrašnjost)
može li mi netko pomoći savjetom kako otvoriti poklopac izvana ?
Hvala unaprijed
 

vborovic

C5 modifikator
Aj ... zeznuto ... pretpostavljam da nisi prvi put otvarao haubu na autu otkako ga imaš, nego da je eto baš sad pukla sajla, vjerojatno oko kopče iznad odbojnika ... ako imaš mogućnost dići ga od zemlje (idealno servisne dizalice da cijeli auto dobiješ iznad glave), moglo bi se poigrati sa nečim jačim (čvršćim) od sajle, komad čvrste žice sa zakačkom, da s donje strane probaš nakačiti kopču, pa da otvoriš bar na prvi zub (pretpostavljam da bi ručica ispod haube odradila svoje da se hauba može dići u cijelosti). Mali problem može biti nešto jači motor koji tvoj auto ima, odnosno manje mjesta za manevar ... budem još razmislio, što bi bilo najmanje invanzivno (čitaj: što manje štete) za izvesti
 

Kiki Ri

New member
Hvala probati ću ...

Evo riješio sam,
na moje iznenađenje nije pukla sajla..
Na samoj bravi (poklopca motora) nosač kraja bužira kroz koji prolazi sajla je plastični, a pošto se to sve nalazi iznad kilera mislim da se je pregrijalo i raširilo pa je bužir jednostavno skliznuo van. Da bi to ustanovili moraju se skinuti dvije matice (ključić 10)na samoj bravi, inače se ne vidi skriveno je.
Evo ako se kome dogodi ovakav slučaj možda pomogne.
P.S. Ne moram napominjati da sam skidao donju zaštitu motora da bi dosegnuo bravu...inače sajla koja se vidi je od drugog zuba. Sajla iz kabine se ne vidi ispod plastičnog poklopca brave(nosača kraja bužira) je...
 
Na vrh