Sajla na menjacu.

vlado cakar

New member
Pozdrav svima javljam se posle nekog vremena,posto nisam imao nekih problema do sad. Inace radi se o mom XM 2.5 td(95god)Pre ped dana pri povratku sa izleta u blizini mog mesta-30km,kad sam hteo da smestim auto u garazu,prebacio u rikverc-kad ono nece ostao menjac u prvoj :mad: i prazan hod menjaca u kabini(ako sam se dobro izrazio) Smestio pored uz pomoc mog druga.Ujutro odem kod meni najblizeg mehanicara(inace mog poznanika)-naravno voznja samo prva. Onda pocinju njegove a bogami i moje muke :grrr: Asistirao sam mu iz kabine shaltajuci i on kaze nije opasno -skliznula sajla od shaltera do menjaca. No tad nikako da pristapi do te sajle,pokusao iz kanala,pokusao odozgo,skinuo>vazdusni filter sa crevom do izduvne,posudu za LHM,pruzao ruku sa sve strane nikako da prikaci(pri tom psovao sopstvenu mater,pa onda svih Citroenovih konstruktora :pljas:nakon 40-45 minuta navuce tu sajlu-objasnujuci mi da je na vrhu sajle guma izlitela i skliznula. Rekao da mogu vozit neko vreme. Vozio nekoliko dana bez problema, no danas opet vozioo malu u obilazak do neke hladovine u blizini, pri povratku ubacim u rikverc i ista prica zaglavio tamo,Pozvao drugog mehanicara poznanik moj isto. Mucio se i on, :mad: no brze je to sredio pa se vratih kuci.Uz to dvojca su mi rekli da je mnogo komplikovano to popraviti. Dali neko ima neko iskustvo sa ovim mojim problemom ili neko resenje? Popravljati sajlu(pojacati gumu) ili menjati? Oprostite zbog dugackog teksta ali morao sam nekako objasniti.
 
Na vrh