Sajam automobila u Beogradu

Jovan Avramovic

Well-known member
Pozdrav svima, evo upravo sa sajma automobila, obisao sam neke: Skoda, Nissana, Cherry, Toyota, Mazda, Alfa Romeo, Honda, Ford, Peugeot i naravno Citroen.
Sve u svemu veliko razocarenje, barem sa moje tacke gledista. C5 X mozda i najvece razocarenje, sa mnogo malim volanom, mnostvom hrapave plastike, relativno malim sedistima, nigde nije oblozeno mekanim materijalom (kaseta, ostave, pregrade itd.)
Moje mere: 180cm, 102kg
Mozda je i do mene, mozda sam i ja ocekivao previse, ali koliko znam to im je top model fabrike ?!
Nakon toga u ostale Citroene nisam hteo ni da udjem.
Najprijatnije me je iznenadila Honda Jazz, koliko je zapravo mali auto spolja, a koliko se lepo sedi unutra i koliko komfora ima za putnike, prakticnih resenja u enterijerh i sl., gepek mora da ostane malih dimenzija, podrazumeva se.
Meni najlepsi auto (dizajn, polozaj sedenja sedista, materijali enterijera, zavrsna obrada..) je definitivno Mazda 3. Verujem da bi utisak u Mazdi 6 bio jos bolji, ali nije bio izlozen.
Opste razocarenje za sve automobile jeste skucenost, mala sedista, mali volani, hrapava plastika u nizim delovima enterijera, sve mlitavo i krhko.
Najvise mi se svideo i privukao paznju Citroen C6 na parkingu sajma 😁
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
ajprijatnije me je iznenadila Honda Jazz, koliko je zapravo mali auto spolja, a koliko se lepo sedi unutra i koliko komfora ima za putnike, prakticnih resenja u enterijerh i sl., gepek mora da ostane malih dimenzija, podrazumeva se.
Oduvijek je to bio super autić. Samo što kod nas košta ko dvije klase veće vozilo.
 

Jovan Avramovic

Well-known member
ivan222 ivan222 Nazalost, da, mada ja sam za to da se kupi polovan, od prvog vlasnika, redovno odrzavan, starosti 2 do 3 godine, tada je cena neuporedivo manja nego nov, a preteruju sa cenama novih auta, pogotovo hibridi i EV.
Trenutna cena Mazde 3 u Homura opremi, sa najjacim 2.0 186ks motorom i manuelnim menjacem je 28.500e, sto je jeftinije nego Jazz 😁
 
Na vrh