Ručna kočnica koči duplo lošije na desnom u odnosu na lijevi kotač

marek45

New member
Bio sam na tehničkom pregledu gdje je ustanovljeno da zadnji desni (iza suvozača) kotač koči duplo lošije od lijevog. (razlika je 60%, a dozvoljena je 30%)
Nožna kočnica je u redu, samo je problem kod ručne.

Rekoše da se možda malo klipić zapekao ili možda treba podesit desnu sajlu, pa da pogledaju na servisu.
Otišao ja kod šogora i malo smo bacili oko jer nismo imali previše vremena.
Kad se digne ručna, kočioni cilindar na desnom kotaču dublje propadne od lijevog, a kad pustim ručnu isti taj cilindar se manje vrati nazad od lijevog.
Znači suma je da desni cilindar dublje propadne, manje se vrati nazad i slabije koči od desnog.

Također vidjeli smo da se desni kotač teže vrti (čak se malo čuje ko da kočione obloge stružu po disku) i na jednom dijelu diska, disk je više potrošen od drugog.

Ima li netko ideju zašto se to dogodilo i kako to riješit?

Šogor veli da treba pogledat ispod auata još tu sajlu jer se tu štela, al sumnja da je problem u cilindru pa da bi trebalo zamijenit neke dvije gumice u tom cilindru. (nečistoća i slično)
 

Marko

Well-known member
Neka popravi to! Kaj ako se čovjek slučajno najde s autom u Rijeci na nekom od semafora koji su na "brijegu" kak bude manevriral?

Tu u Èakovcu su dečki strogi na tehničkom, mora se priznati! Većinom ljudi imaju i voze vau-vau i munjare pa je dečkima na tehničkom valjda prešlo v naviku ljude slat na "popravni"... :D :weeabooface: :whistling:
 

marek45

New member
jesi reko ovom na tehničkom da ti za autocestu ne treba ručna :confused:
hehe, nažalost il na sreću više se ne vozim tako često po autocesti.

Tu u Èakovcu su dečki strogi na tehničkom, mora se priznati! Većinom ljudi imaju i voze vau-vau i munjare pa je dečkima na tehničkom valjda prešlo v naviku ljude slat na "popravni"... :D :weeabooface: :whistling:
išao sam drugdje na tehnički i pustili su me, al moram to riješit.
ne znam kako bi bilo da sam išao stvarno u čk. dal bi to bio razlog za neprolaz?
 

Ciki vts

New member
Naravno da je, ne shvacam uopce kako vas nije sram voziti tehnicki neispravne aute.

Zbog takvih se i dogadaju sranja na cesti, i jos onda idu na drugo mjesto samo da produ umjesto da poprave to!
 
Na vrh