Restart auta pomoću dijagnostike

Andrea

New member
Pozdrav...Auto mi stoji vec 2 mj. pali,gasi..spojio sam na delphi dijagnostiku,ne javlja nikakvu gresku...uzeo sam konpjuter iz citroena saxa 2001 godina,i zakijenio sam kompjutere, konpjuter iz Saxa 2001.godine stavio sam u saxo 98.godinu, sad mi ne pali vise ni jedan ni drugi...Uglavnom,zanima me kako da pomocu delphi dijagnostike restartiram auto?
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Andrea, dobrodošla na forum.

Prije slanja postova obavezno prouči gdje što tematski spada i nipošto nije potrebno, a niti se smije, slati isto pitanje ili identične poruke, u više različitih tema. Hvala! :angel:
 

vborovic

C5 modifikator
Za početak, Delphi dijagnostika i PSA automobili teško idu zajedno (lutija, nešto vidi, većinu ne vidi), jer ti treba PSA dijagnostika ako želiš nešto pametno napraviti s autom
 

Andrea

New member
kako da ga sad otkljucam,evo jedan mi je uspio upaliti,98.godina...ali drugi nece...pa sam mislio resetirati pomocu dijagnostike pa me zanima jeli to moguce ovom dijagnostikom i kako...? Hvala
 

AX-ja

èudo jedno
a zasto si ih uopce mjenjao?
kompjuteri moraju bit isti da bi se mogli mijenjati,znaci isti tip struje i motora.
(provjerit dobro iako na oko izgledaju isto)
kad mijenas komp trebas imat imobilajzer,antenu oko brave

centrala kad se mijenja najbolje ju je prije otkljucati,pa se onda bez problema koristi i eliminira se problem oko koda.
ta dijagnostika ti tu pomoci nece.
 

Andrea

New member
pa ovako,imam citroen saxo 98.godina,i vec 2 mj mi stoji pali i gasi,pali 2 sec.radi i gasi se..imam i saxo 99.godina(reko iskoristit cu ga za dijelove i mozda taj komp pase)...komp iz 99.g. stavio sam u ovaj iz 98. i vidio nista ne reeagira i vratio natrag kompove...i auti nece vise upalit ni jedan ni drugi...Nekako sam uspio upalit ovaj iz 98. ali on radi ko i prije PALI I GASI ,ali na drugi auto uopce vise ne radi...pa kako da otkljucam taj komp na autu iz 99.g ...i dal imate neke prijedloge sta bi moglo bit za auto iz 98.g. znaci samo pali gasi.. promijenio sam pumpu goriva,filter ulja...nista od toga nije a pali mi i gasi (to je bio i razlog sto sam mijenjao kompove,pa reko mozda je greska u kompu)....
 
Posljednje uređivanje:

ZlatkoC4

Well-known member
Dobro došao na forum.:grin:

Ne možeš tek tako stavljati ovaj ili onaj komp jer ih možeš oba nepovratno uništiti ako nisu odgovarajući. to što si ti imao problem sa paljenjem nije bio razlog da diraš komp auta. već si trebao prvo dijagnostiku odraditi pa tek onda zaključiti što napraviti.
Ovako bez nekog stručnog i sa PSA dijagnostikom ne budeš ništa napravio.
Bilo bih također lijepo da se i predstaviš ovdje http://www.citroenforum.hr/predstavljanje-novih-forumasa-43/ kažeš nešto o sebi i svojem saxu :grin:
 

igor

New member
Po objašnjenju relej pumpe bi mogao biti (nagađam) Ima li struje na sviječicama i dali pumpa šalje gorivo do motora?
 

Andrea

New member
sviječice imaju struju,pumpa salje gorivo.relej pumpe goriva gdje se nalazi?hvala

I još nešto sam zaboravio,pod gasom ne pali uopce ili ako dam gas crkne istog trena. dok bez gasa radi kako sam reko 2 sekunde i crkne.
 

Lix

Active member
to ti je problem goriva po ovom opisanom, znači pumpa nadruka pritisak auto zavergla i počme radit na to benze šta je pumpa nadrukala, u međuvremenu relej pumpe iz nepoznatog razloga isključi pumpu i ona ne druka pritisak i auto se gasi nakon šta potropi prije spomenuti benzin, ili ako daš gas povuče ga odmah i odmah se gasi, znači provjeri relej pumpe, trebao bi bit zavidan ispod lima na kojeg je zavidana centrailina znači kad digneš haubu na ljevoj strani motornog prostora... dijagnostika ti je tu vrlo jednostavna, ima struje i neće da pali - fali mu gorivo, probaj još slušat pumpu to kratko vrijeme dok auto radi, trebala bi se čut, znači imaš ono bzzzt čim daš kontakt, i onda bi nakon što upališ auto opet trebala počet radit pumpa, ako ne počme radit onda je definitivno ovo gore
 

topolino

Member
zaguglaj autoelektronika drndak pa ih probaj zamoliti da ti naprave immo off makar znam da to nerado rade ali ti u svakom slučaju mogu popraviti jedan od tvojih kompova,sa tom svojom dijagnostikom nemaš kaj pokušavati ne misliš valjda da bi ljudi davali hrpe love za dijagnostiku kad bi se sve moglo rješavati sa kineskim klonovima od parsto kuna.
 

Andrea

New member
Hvala,pali mi sad jedan onaj koji pali i gasi,neznam kako se uspio ocito sam otkljucat,verglo sam ga dosta dugo i upalio je ali se ugasio...i sad trazim taj problem,kosto je gore reko,moram pogledat releg pumpe...
 
Na vrh