Reparacija oštećenja na vetrobranskom staklu

Pankoz

Active member
Pre neki dan vraćajući se sa posla podigne kamion ispred mene neki kamenčić i on udari u šoferku,lepo se čulo.
Narednih nekoliko dana nisam primetio nikakvo oštećenje i pomislio sam kako sam opet imao sreće.
No,juče ujutro primetim sa suvozačke strane oštećenje veličine zrna graška.Skontam da ga sa svoje pozicije nisam ni mogao primetiti od retrovizora tako da mi nije bio u vidnom polju.
Zakažem i odem jutros u servis za zamenu i popravku stakala i odrade ljudi reparaciju oštećenja za 25 min.
Ibušili tankom burgijom i nečim napunili oštećenje koje je sada manje primetno u odnosu na pre reparacije.
Ceh je bio 3000 din (25 E),što je prava sitnica u odnosu na cenu nove sa zamenom što košta 59 k din (505 E).
Eto,nakon 25+ godina vozačkog staža desilo mi se i to :-(
Definitivno ću pokušati osigurati vetrobransko staklo pri sledećoj registraciji,ukoliko bude to moglo s obzirom na trenutno stanje (ipak je vidljivo to oštećenje).
 

Rovan

Member
Donator foruma
Welcome to the club...Vozim preko 25g., nikad sa ni jednim autom nisam morao mijenjati vjetrobransko, e pa sa picassom u godinu dana dva puta... :) i to tako da nije bilo moguće krpati šajbu, samo zamjena...prvi puta imao kasko, drugi puta taman isteklo i reko pricekat cu dva mjeseca pa cu taman uglavit osiguranje stakla u osnovno osiguranje...ukratko, tolku povrsinu stakla je tesko promasit, osiguranje stakla obavezno
 

ExOduS442xb

Racing
Pre neki dan vraćajući se sa posla podigne kamion ispred mene neki kamenčić i on udari u šoferku,lepo se čulo.
Narednih nekoliko dana nisam primetio nikakvo oštećenje i pomislio sam kako sam opet imao sreće.
No,juče ujutro primetim sa suvozačke strane oštećenje veličine zrna graška.Skontam da ga sa svoje pozicije nisam ni mogao primetiti od retrovizora tako da mi nije bio u vidnom polju.
Zakažem i odem jutros u servis za zamenu i popravku stakala i odrade ljudi reparaciju oštećenja za 25 min.
Ibušili tankom burgijom i nečim napunili oštećenje koje je sada manje primetno u odnosu na pre reparacije.
Ceh je bio 3000 din (25 E),što je prava sitnica u odnosu na cenu nove sa zamenom što košta 59 k din (505 E).
Eto,nakon 25+ godina vozačkog staža desilo mi se i to :-(
Definitivno ću pokušati osigurati vetrobransko staklo pri sledećoj registraciji,ukoliko bude to moglo s obzirom na trenutno stanje (ipak je vidljivo to oštećenje).
Pitanje je dali ces moci osigurati sofersajbu nakon sto je vec bila udarena.
 

Cutac

Prèkaroš
Ako ne skuže, hoće.

Ia isto imam sreće sa staklima, nikad nisam mijenjao, a redovno udaraju kamenčići. Na VTS je prije mene dva puta mijenjana.
 

sir.Oliver

Well-known member
neznam kako je tamo , ali ovdje u SK je staklo osigurano automatski , u okviru obaveznog osiguranja . ja menjao na signumu , nitko nije ni pitao kako je došlo do oštećenja . jednostavno firma zamenila staklo a račun poslala osiguranju . i to je sve ......
 

Mirko64

New member
slična stvar je i kod mene u LU, kamion podigo kamen ( baš dobar kamen) nije bilo neko veliko oštećenje u početku
ali posle par dana usled stalnih vibracija počelo da se širi. Samo obavestio osiguravajuću kuču,
pronašo firmu i staklo zamenjeno. Sad sam primetio da kod vozačeve strane ima fabričku grešku jer staklo nije dobro izliveno,
pa dolazi do prelamanja objekta koji gledam. Opet menjaža.
 

Milosh

Test
Pretpostavio sam ali nisam smio pogađati. :)

To mi je zanimljivo. Ja sam živio u Luksemburgu nekih 9 mjeseci, davne 2005. Tamo sam bio na školovanju. Ako nije tajna, jesi baš u gradu ili na selu? Jesi tamo oduvijek ili si kasnije otišao iz Hr?
 

Cale81

Active member
Kad već pišemo o tome nakon deset godina ipak dođe na red. Ocu je prije par dana isto doletio kamen i lipo puče 😭. Najjeftiniju novu zamjensku smo našli u Kaštelima u lausa 520 eura s ugradnjom 😳.
Ne znam da li je otac zamjenio
 

Prilozi

sir.Oliver

Well-known member
Kad već pišemo o tome nakon deset godina ipak dođe na red. Ocu je prije par dana isto doletio kamen i lipo puče 😭. Najjeftiniju novu zamjensku smo našli u Kaštelima u lausa 520 eura s ugradnjom 😳.
Ne znam da li je otac zamjenio
zar u HR nije staklo osigurano u okviru obaveznog osiguranja ? ovdje je to tako . pukne šajba , odem u OD i prijavim štetu . dobijem vaučer ili ga pošalju direkt na firmu koja će menjati staklo
 

szahtila

Well-known member
zar u HR nije staklo osigurano u okviru obaveznog osiguranja ? ovdje je to tako . pukne šajba , odem u OD i prijavim štetu . dobijem vaučer ili ga pošalju direkt na firmu koja će menjati staklo
u okvira obaveznog osiguranja,osiguranje stakla može biti opcija,nije obavezno
 

Cale81

Active member
zar u HR nije staklo osigurano u okviru obaveznog osiguranja ? ovdje je to tako . pukne šajba , odem u OD i prijavim štetu . dobijem vaučer ili ga pošalju direkt na firmu koja će menjati staklo
Možeš nadoplatiti prilikom registracije dodatno cca 50 eura.
 
Na vrh