Relej žmigavaca?

yoko

New member
Može mi neko reći koji je tip releja (automata) žmigavaca i dal' se može kupit u Chipoteci recimo?
Saxo 1.1i '02!

Ok, da iznesem detalje..
Riječ je o ovom releju:
http://www.ebay.fr/itm/Peugeot-CITROEN-Indicator-Flasher-Relay-9563533980-632324-G-Cartier-OEM/141949378440
Zanima me da li se smije zamijeniti recimo sa ovime:
http://www.njuskalo.hr/moto-dijelovi-ostali/relej-led-zmigavce-oglas-7635040
Naime, snaga je ista, sve je isto osim oznaka (31 49 49a , ali polariteti su isti.). Probat ću, pa vam javim.. kad već ne mogu naći nikakav internet domaći dučan koji prodaje to :(
 

Dalibor

Dado Tornado
slične releje za viličar kupovao sam u Tokiću.
važan je raspored izvoda (da su iste oznake kod svakog od izvoda) i amperaža.
ali rekao bih da odgovara svaki relej sa takvim rasporedom izvoda.
najbolje sa uzorkom ili slikom u najbliži Tokić, pa ako oni nemaju nek vide koja njihova trgovina ima.
 

Lix

Active member
sve je to isto, samo ubodi i rokaj, ako ne bude radilo imam ti ja jedan pa daj adresu u P.P. i saljem ti ga o tvom trošku poštarine, moj je sa ax-a ali isti vrag je sve to :whistling:
 

yoko

New member
Stavio ovog i fercera ko novi ;) (da kucnem o drvo).
60kn i vozi dalje :D

PS: Inače Dalibore, tip iz Tokića mi je rekao da tog oni nemaju da ide samo original, mada sam mu ja objašnjavao da je to elementarni relej koji ide čak i za traktor sa kontaktima 31 49a 49 .. Ah, eto..
 

Lix

Active member
u tokiću bi te najradije poslao u ovlašteni za sve, ibej majka za tu elektroniku jer ovi kod nas šta djelove prodaju koda su pekari a ne da u autodjelovima rade :whistling:
 

dino osk

New member
Pozdrav! Nedavno sam kupio saxa 1.0 1999. godina..i u pocetku sam imao problema sa zmigavcima,malo rade, malo ne, ii sad uopce ne rade..citao sam da je to vjerojatno relej..ee sad mene ko antistrucnjaka za to zanima koji je to tocno relej kad otvorim onaj poklopac ispod volana, i jel se to jednostavno mjenja, i otprilike koliko košta, pa ako mi može neko objasnit? Hvala puno!
 

2mario2

Well-known member
Imao sam i ja probleme s relejem žmigavaca. Ja imam Saxo VTS 1.4, al možda je isto sve. Mene je zezao onaj zeleni relej (budem još pogledao dal je zeleni) kojeg vidiš odmah kad skineš poklopac di su osigurači u autu. Pokušaj njega izvadit i malo konektore očistit s alkoholom ili ga probaj samo prodrmat. Ja sam tako riješio problem i eto mjesecima kasnije još radi
 

spaceman

New member
Meni je na starom Saxu zmigavac kad ga ukljucim davao zvuk klikanja duplo brzi i nije pri tome svijetlio. Onda ga ugasim pa opet upalim pa radi. I to samo zimi kad malo padne temperatura. Da li je i tu relej u pitanju?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ne mora bit... znaju s godinama kontakti malo propast. Ja bih prvo to sve provjerio i očistio
 
Na vrh