Rasvjeta instrument table

decec

New member
Prije koji mjesec mi je otišla žaruljica koja na komadnoj ploči signalizira da su upaljena kratka svjetla, a jučer i ona gdje mi pokazuje razinu goriva.
Gdje se to mijenja i zna li netko gdje je najbolje da odem da ne raskapam sam?

Ne želim da moja ljubav saxić ostane u mraku. Thx! :meh:
 

AX-ja

èudo jedno
pa kod bilo kojeg elektricara ili mehanicara.
to su ti one male ubodne zarulje.
samo treba tablu izvadit van.
 

decec

New member
Može! Jel dobro da onda zamijenimo sve žaruljice, s obzirom da u svih 16 godina koliko je star ništa nije mijenjano?
Ako netko ima preporuku za nekog tko zna posao, nek mi javi na PP.
 

Tore

New member
evo ista svar se i meni desila na mom...sada pitam koliko zaruljica ima da ih znam narucit i naravno koje su i kako izgledaju, i dali bi mogao stavit led bijele umijesto onim tvornickih zelenih??! hvala
 

Tore

New member
e jos jedno pitanje..je to vrijedi za sva saxa od 98 do 02 ili?? jer nije mi ista kontrolna ploca ko na slici?....hvala puno
:D
 

igor

New member
Nema veze kaj ti nije ista ploča, te žaruljice bi i ti mogel ugradit ak ti je štampana ploča takva kao na slici samo je razlika u broju žaruljica, jedino ak imaš stariji tip čuke na koju se žaruljice uvrču sa stražnje strane onda idu drukčije led diodice koje se ubadaju u postoječe grlo.
 

Tore

New member
Hvala lijepa, vec sam uocio jedne sa e-baya. Ugl kompletno cu promijenit sve zaruljice iznutra. :D sa nekim finim LED-icama..;)
 

Maky355

New member
Nisam vidio otvorenu temu, a ako ima, admini spojite :D

Kod sata brzine mi svijetli lampica i vidim koliko vozim, ali ona kod obrtomjera (desna strana) ne radi i po mraku se kazaljka od obrtaja uopče ne vidi. Može li se to srediti kod kuće bez da se rasklopi pola auta? Je li teško doći do žarulje?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mislim da se na saxu mora skinut volan prvo...a onda samo pratit šarafe dok ne dođeš do kraja :D Ima posla al nije strašno. Žarulje su ubodne, t5, ima na ebayu svakakvih
 

Maky355

New member
Ne izgleda mi nešto prekomplicirano, a volim šarafati. Jedino me malo strah zračnog jastuka, ali valjda ne bi bilo nikakvih problema. Kad uhvatim vremena možda i probam, samo moram od nekoga posuditi set torxova, to nemam.
 

AX-ja

èudo jedno
zracnog jastuka te nema sta bit strah,samo lagano otkopcaj konektor,da ga ne pokidas.
i to ti je sva mudrost,nema se sta zeznut kod njega.
ne moras se bojati,nece ti puknut u glavu,nebrini se.
 

Lix

Active member
ako te je strah jastuka, izvadi klemu od akumulatora i samo deri, onaj poklopac od jastuka ti je samo nataknut iznutra, njega samo izvadi, onda jastuk, torx odvidaj, ali ne do kraja jer ćeš si razbit nos dok budeš cukao volan da izađe (pazi da ti kotači ostanu ravno da ti je lakše za vratit nazad) mislim da plastike oko volana ne smetaju za izvadit uricu, i tjt, sajle nemaš al imaš konektore pazi kako ih otkopčavaš ta plastika voli puknut
 
Na vrh