Raspadnuta izolacija kod motora i visi nekava lajsnica

3007

Tužni vojnik
Ovo metalno ti nece pomoci, nije do toga. A ako stavis ovu metaliziranu izolaciju, sva voda ce ti otici izmedju firewalla i njegove izolacije i doci ce do hrdjanja.

Ja sam sve solucije pregledao, toliko su usrali da mu nema spasa.
😞
 

Cutac

Prèkaroš
Da budem koristan, danas sam se naspavao... :D

Problem je sljedeći: ono ispod šajbe se izdeformira i guma više na šajbu ne nasjeda kako treba. Jedini način da se sredi jest da se zalijepi nekako. Ja koristim duct tape, može se nekim ljepilom. Ovo što kinezi prodaju, da podboči plastičnu gredu je beskorisno. To je OK solucija ako ti plastika padne sa šajbe, no ako padne, znači da su plastične vodilice skliznule sa dna stakla i da ih treba zalijepiti gore. Na VTS-u su zaljepljene ljepilom za šajbu, na c4 Mannol brtvilom za karter. Znači metalna greda i onaj španer sa aliexpressa su potpuno nepotrebni.
Problem nije da nešto padne, problem je što se guma izdeformira i moš se ****t.
 

3007

Tužni vojnik
Da budem koristan, danas sam se naspavao... :D

Problem je sljedeći: ono ispod šajbe se izdeformira i guma više na šajbu ne nasjeda kako treba. Jedini način da se sredi jest da se zalijepi nekako. Ja koristim duct tape, može se nekim ljepilom. Ovo što kinezi prodaju, da podboči plastičnu gredu je beskorisno. To je OK solucija ako ti plastika padne sa šajbe, no ako padne, znači da su plastične vodilice skliznule sa dna stakla i da ih treba zalijepiti gore. Na VTS-u su zaljepljene ljepilom za šajbu, na c4 Mannol brtvilom za karter. Znači metalna greda i onaj španer sa aliexpressa su potpuno nepotrebni.
Problem nije da nešto padne, problem je što se guma izdeformira i moš se ****t.
Da, možda si u pravu. Vec sam to lijepio, tj. majstor iz ovlaštenog servisa (ne znam čime) ali opet s vremenom se spusti...valjda godine :)

Koje si ljepilo za šajbe koristio?
 

dinko1981

Well-known member
Ja sam jednostavno pocupao sta je osalo od te trule izolacije i ne zamaram se vise time. Mozda bi i zaljepio tu plastiku za sajbu ali ako to napravim sa ljepilom za sajbe bit ce za.ebano ako bude trebalo skidat danas-sutra
 

Cutac

Prèkaroš
Mozda bi i zaljepio tu plastiku za sajbu ali ako to napravim sa ljepilom za sajbe bit ce za.ebano ako bude trebalo skidat danas-sutra
Da, meni je isto tako...
Da me dovoljno briga, zalijepio bih foliju prozirnu na šajbu i za nju zalijepio plastiku, ali ne da mi se. Nabijem ga. Obadva ih nabijem.
 

3007

Tužni vojnik
Nekako sam ostao na onom metalnom nosaču u kombinaciji sa ovim Sikaflexom iz linka. Zaljepiti i stisnuti s nisačem.. :unsure:. Sve ih nabijem. Obadva ih nabijem 😅
 

visaluteju

Well-known member
E moji vi.
Nakon što mi se gumeni dio lajsne tatoalno odigao i izvio od šajbe, a sad prije jeseni i silnih kiša, natjeram se da danas malo sredim ovo sra#e.
Znači voda je uredno mogla teći ispod lajsne isto kao da je i nema.

Prije koju godinu prilikom mjenjanja šajbe sam zamolio majstora da mi uljepi ljepilom za šajbe i ovu lajsnu, što je on i uradio, međutim vjerovatno je bio u žurbi i znate kako oni to već rade, vjerovatno nije očistio ni šajbu a ni lajsnu od prljavštine i to se odljepilo poslije mjesec dva i došlo na još gore...

Ja fino kupim wuthovo ljepilo za šajbu i poskidam brisače i oaj plastični nosač ispod lajsne i lasjnu i ljepo to sve očistim i operem i krknem kao najveća sirovina pola tube ljepila i uljepim to, malte ne ugitujem sve da nema kuda prići ni kap. Na oko kad se zagleda čovjek izgleda baš nakaradno ali srećom crno lejpilo a i skriveno je to sve ispod brisača i ispod haube pa se ne vidi :)

Stvarno mi dopizd#ilo da mi se konstantno tuda cijedi voda i da je sve mokro svu jesen i zimu.

Spominjao sam nekad ranije da je meni crkao BSM zbog toga cjeđenja vode sa šajbe u kutiju sa osiguračima jer je bio poklopac i kutija prije opoziva radi problema baš sa tim...
Nisam htio da slikam, ružno ali djelotvorno :)
 

mali_BB

Active member
Evo i mene čeka popravak te plastike i odvoda vode. Prije 2 tjedna sam krenuo, rastavio sve, jedva jedvice skinuo brisače, očistio alkoholom šajbu i te lajsne za koje se hvata plastika i guma i ironično me uhvatila kiša tako da sam malo nabio to sve nazad i čeka bolje dane. Auto mi stoji u garaži tako da neće kisnuti po noći, a kad se vozim, brijem da voda odlazi sa strana zbog vjetra i brisača hahahha. Ono što namjeravam napraviti je očistiti te lajsne i šajbu te zaljepiti lajsne za šajbu s nekim čvrstim ljepilom ili montažnim kitom, fiksirati trakom preko noći i onda ponovno zakačiti plastiku na te lajsne te onda uredno još preko te gume (spoj šajbe i gume) zaljepiti crni duct tape tako da voda ne može proći ispod gume u prostor motora. To je plan. Budem stavio slike kad krenem :)
 
Na vrh