Raspadnuta izolacija kod motora i visi nekava lajsnica

Milosh

Test
Meni se nikad nije odlijepilo nešto što sam lijepio ljepilom za šajbe, uključujući tvrdi keder na Focusu koji kao da se bio skratio pa sam ga jedva nategao da ga zalijepim.
 

visaluteju

Well-known member
Cutac Jesi li stavio ista ikad na blatobrane. Meni se motor gotovo ne cuje nikako ali zato po malo losijoj cesti gume huce bas glasno (znam da je i do guma ali mislim da je svejedno izolacija tockova losa)
 

Cutac

Prèkaroš
Jesam, isto 8mm Armaflex. Lagano se razlika čuje, ali da sam znao da će tako mala biti, ne bih to radio.

Najviše se osjete hauba i podnica gepeka. Dodatno bi akustična šajba znatno pomogla.

Trebalo bi cijeli interijer rastaviti i Dynamat staviti jer je tanak. Ali to je jako skupo. Jako, jako skupo :D
 

visaluteju

Well-known member
Kako bi se mogla zvati ova lajsna mrezasta sto naljeze na sajbu na nasem i na engleskom za c4II ? (Do duse na nasem mogu lako objasniti ali pokusavam naci na stranim sajtovima ali ne ide...mada imam osjecaj je to jeftinije na otpadu ako nadjem u dobrom stanju)

Planiram promijeniti svoju jer lose izgleda, sva se izvitoperila po sredini.

https://imgur.com/a/2FZAcni
 

Cutac

Prèkaroš
Stručni naziv je "Cowl intake grille", kod je 8108 FN.
A ja bih objasnio kao "mesh wiper mechanism cover", ali ovo sa intakeom je točnije jer zaista služi za ulaz zraka.
 

visaluteju

Well-known member
Nisam uspio naci novi "cowl intake grille"

Cutac zanima me da li ona tvoja dvostrana traka i dalje drzi? Kako podnosi vrucine i to sve nije li se odljepilo? Nabavio i ja neku pa da probam ali kao imam osjecaj da ce se sa prvom kisom ili naglijom promjenom temperature odlijepiti. Iako ovako prilicno dobro hvata lego kocke :)
 

Cutac

Prèkaroš
Nije dvostrana, obicna traka ljepljiva. Ajd budem slikao, dobro drzi, nista nikamo ne curi. Malo izgleda ruzno(oni koji se interesiraju u aute pitaju sto je to), no ja ni ne vidim to:)
 

dinotuzla

New member
Ja sam zalijepio ljepljivom trakom, ona stoji mjesec - dva, ali kada je jaka kiša opet bude izolacija vlažna.
Uglavnom nisam skroz rješio problem, pa bi volio da vidim kako je on to zalijepio. :):)
 

3007

Tužni vojnik
Da malo podsjetim na problem. Kinezi nude nešto ovakvo. Mozda jednom nekome pomogne. Imam i sam sličnih problema. Morat cu to uzet u skorije vrijeme.

HRK 158.81 10%OFF | Car Front Windshield Plate Rainwater Catchment Water Repellent Collection Box Support Bracket For Citroen C4 2004-2010
US $24.99 10% di SCONTO|Auto Parabrezza Anteriore Piastra di Acqua Piovana Bacino di Acqua Repellente per Zanzare Scatola di Raccolta Staffa di Supporto per Citroen C4 2004 2010|box gum|box twinbracket cctv - AliExpress


HRK 109.31 | LittleMoon Rain cover front windproof glass strip windshield front cover for Citroen C4 Triumph Cquatre

US $17.2 |LittleMoon copertura della Pioggia anteriore antivento striscia di vetro parabrezza anteriore della copertura per Citroen C4 Triumph Cquatre|Deflettori anti-insetti| - AliExpress

HRK 108.04 | LittleMoon original engine insulation cotton sound insulation cotton cabin insulation cotton forPeugeot 307 Citroen C4 pallas

US $17.0 |LittleMoon originale motore di cotone isolamento acustico cotone isolamento box di isolamento di cotone forPeugeot 307 Citroen C4 pallas|Cotone termico e insonorizzante| - AliExpress
 

Cutac

Prèkaroš
Ovo metalno ti nece pomoci, nije do toga. A ako stavis ovu metaliziranu izolaciju, sva voda ce ti otici izmedju firewalla i njegove izolacije i doci ce do hrdjanja.

Ja sam sve solucije pregledao, toliko su usrali da mu nema spasa.
 
Na vrh