Raspadnuta izolacija kod motora i visi nekava lajsnica

visaluteju

Well-known member
Ne znam koliko će držati kod tebe (nadam se da hoce) ali ja sam prije nekih mjesec i nesto na svom autu to odradio ali zadžaba. Dok je još uvijek sve držalo ostavio sam auto na kiši i sutradan zavuako ruku, izolacije iznutra su idalje bile mokre (sa strana, sredina je suva), dosta manje nego dok je lajsna bila razdvojena ali je ipak bilo mokro. Znači patimo se bezveze svejedno se kvasi....uzas. A evo nakon nekih mjesec dana sa strana se ljepilo počelo polako odljepljivati. Ne znam da li zbog promjena temperature ili nekog sitnog naprezanja ali iznad onih rupica u lajsni se odljepilo. Wurth ljepilo za šajbe koje nije bilo jeftino. Sredina drži dobro. Mislim da je jedino rjesenje naći novu lajsnu promjeniti je i nadati se da ce izdrzati par godina bez da se izvitoperi
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja sam primetio danas da mi je pojas na vozacevoj strani blago vlažan. Znaci da negde oko vrata probija voda, podliva, ili sta vec. Pogledacu sutra, gde bi moglo uci.
 

radojkta

Member
Ja neki dan taj komad izolacije nemaš šta vidjeti platio u servisu 400kn.Zaista puno ali sva se raspala ružno izgledalo.To je izolacija kod kućišta filtera za klimu.
 

mali_BB

Active member
Evo prva kiša da je auto ostao vani nakon "popravka". Nula bodova. Izolacija mokra. Iako mi se čini da dosta dobro naliježe guma na šofer šajbu. Ali izgleda da ipak prolazi od ispod. Po meni su dvije mogućnosti: duct tape preko te gume i šofer sajbe što grozno izgleda ili lijepo prozirnim silikonom proći. S tim da onda ne možeš micati ako treba nešto popravljati. Odnosno možeš ali će užasno izgledati taj silikon nakon što se odlijepi.
 

visaluteju

Well-known member
Ono što sam iznad pisao da sam ljepio sa ljepilom za šajbu u međuvremenu se totalno odljepilo, crni slikon hvata na sebe prašinu koja očajno izgleda, onda kako se to sve odljepilo izgleda kao kad dijete sa 3 godine plavi nešto od plastelina (a otprlike tako sam ja to i bio zaljepio) Ali bar sam kontao da će držati pa neka je i nakaradno, ali eto...

Prije par mjeseci u priči sa jednim majstorom iz citroen servisa prokomentarisah ovu nam dotičnu lajsnu koja pušta vodu po motoru i svemu i kaže mi da noviji c4 tipa 2016 godina i mlađi kao imaju onaj gumeni dio lajsne koji nalježe direkt na šajbu (koji se obično iskrivi i podigne od stakla) od dugačijeg, čvršćeg materijala te da ti noviji kao nemaju problema sa tim.

Prije par dana slučajno prolazio kraj većeg otpada i nađem jednog c4 2017ta, slupan ali ova lajsna kao nova. Kupim je i stavim juče. Nema šta fino nalježe, dali su mi one dodatne plastike i čuda sa kojom se lajsna spaja za šajbu i sa strana za auto, tako da sam to ljepo upakovao i sada izgleda kao što bi i trebalo.
Lajsnu sam platio 30e

Prije



Poslije

 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Meni stradao BSM zbog prevelike kiše. Stavio sam najlon preko BSM i ECU, i zategao vezicama. Poklopac na to, so far so good
 

visaluteju

Well-known member
Meni stradao BSM zbog prevelike kiše. Stavio sam najlon preko BSM i ECU, i zategao vezicama. Poklopac na to, so far so good
Identicno. Stradao BSM, stavio dva najslona od plastenika jedan, ispod kutije a jedan preko :) Jos bi bilo dobro natući pola kole neke antikorozivne masti u bsm
 
Na vrh