Rad s dijagnostikom (Lexia, Diagbox...)

gambler072

C5 enthusiast
Kod mene totalno druga prica.. topla 75 / 750, 3 i po god, nakon godinu dana auto poceo bacati economy mode, svakih 3 mjeseca reset bsi da se to smiri, od prosle zime teze pali na niskim temp, u zadnjih pola godine nakon svakog parkinga ceka economy mode. Alternator ok, regler ok. Sad cu pokusati sa nekim "ozbiljnijim" brandom
 

Hrvoje Marin

Active member
mislim da je problem ovakav, evo kod mene u C5 nakon svega TQ 74ah 6. godina i ne posustaje, tada je TQ bio Fiamm mislim, i sad bi kupio opet isti,
ali nema više vrlo vjerojatno.
 

Zagorec

New member
Pozdrav. Zanima me da li postoji na RNEG2 mogućnost prebacivanja na hrvatski jezik, te recimo prikaz trip 1,2., otvorena vrata i slično. Ako ima netko od forumaša u zagorju i okolica ZG,VŽ da bi htio uključiti neke postavke na multimediji neka se javi. Pod uvjetom da se dobro kuži u Lexiu, diagbox, mirascript ili kaj god valja za PSA. Konačno mi radi muzika u autu pa ne bi htio nekaj pokvariti, ali sad sam postao lakom pa tražim više 😁. Radi se o 508 gt 2.2 hdi.
Javite se na pp . Ivan
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Pozdrav. Zanima me da li postoji na RNEG2 mogućnost prebacivanja na hrvatski jezik, te recimo prikaz trip 1,2., otvorena vrata i slično.
Javite se na pp . Ivan
Javite se i ovdje! To pitanje (i rješenje) će sigurno mnoge zanimati...
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Na RT3 je jednostavno (ubaciš firmware CD i odabereš jezik).
No, na RT6 je malo drukčija situacija...

Koliko sam uspio razabrati, hrvatski (i mađarski) su nekako "pred-instalirani", ali ih nema na popisu ponuđenih jezika.
Treba ih "aktivirati" MiraScriptom ili Diagboxom, no ne znam je li to onda to. Naime, dvojica koju sam pratio s tom temom na raznim forumima se poslije nisu javljala! A bilo bi dobro da netko to istraži, jer je i ovdje bilo upita za istu stvar.
Nadam se da će se javiti netko s konkretnim uputama...
 

Mrki5

Well-known member
Na RT3 je jednostavno (ubaciš firmware CD i odabereš jezik).
No, na RT6 je malo drukčija situacija...
Ako u meniju za jezike nema Hrvatski ,onda ni diagbox ne pomaže? Ovi što rade mape za navigacije znaju te "cake", pitajte njih .
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Koliko sam uspio razabrati, hrvatski (i mađarski) su nekako "pred-instalirani", ali ih nema na popisu ponuđenih jezika.
Treba ih "aktivirati" MiraScriptom ili Diagboxom, no ne znam je li to onda to...
Malo sam se pogubio! Verzija 2.86 donosi nativnu podršku za hrvatski.
Normalno je na popisu jezika i samo ga treba odabrati.
Evo, ovo je friški ScreenShot iz DS5 (postavke upozorenja na radare):
 

Prilozi

Zagorec

New member
Malo sam se pogubio! Verzija 2.86 donosi nativnu podršku za hrvatski.
Normalno je na popisu jezika i samo ga treba odabrati.
Evo, ovo je friški ScreenShot iz DS5 (postavke upozorenja na radare):
Pozdrav. I meni nije baš jasno. Umjesto da su noviji audio sustavi jednostavniji oni zakomplicirali sve. Menu iliti glavni izbornik ima hrvatski jezik ali kada hoćeš prebaciti stalno vrati na engleski. Tako je i na malom ekranu na instrument satu za podešavanje nekih postavki, ne želi prihvatiti hrvatski.Inače na mojem 407 iz 2007 g. prebacujem jezike na navigaciji kako hoću, ali na 508 ne ide samo tako. Zato i tražim meštra koji je na ti sa MiraScriptom, Lexiom itd.
 
Posljednje uređivanje:

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Pozdrav. I meni nije baš jasno. Umjesto da su noviji audio sustavi jednostavniji oni zakomplicirali sve. Menu iliti glavni izbornik ima hrvatski jezik ali kada hoćeš prebaciti stalno vrati na engleski. Tako je i na malom ekranu na instrument satu za podešavanje nekih postavki, ne želi prihvatiti hrvatski.
Na kojoj verziji softwera je taj RT6? Duži pritisak na Setup tipku bi trebao pokazati verzije. Već od 2.80 bi morao biti kompletan i stabilan HR menu...
 

hapy

New member
Ne kužim zašto ne vidi...
Meni na DS5 iz 2015 ovaj zadnji 9.91 Diagbox vidi sve Ecu i može ulaziti u sve njihove postavke / testove...
Probao ga nekidan i na P407 iz 2006 - svega nekoliko manje bitnih računala ne vidi (vjerojatno treba starija verzija).
Ali čudi me da tebi na C3 iz 2017 ne vidi većinu toga!?
No, ako ostane tako - lako se vratiš na 9.68 i "vozi Miško!"
😎
Pozdrav. Novi sam na forumu i od nedavno vlasnik PSA dijagnostike sa instaliranim Diagbox 9.129. Radio sam sa drugim univerzalnim dijagnostikama , ali ova mi je nepoznanica. Ima li neki tutorijal za rad sa dijagnostikom, želio sam maknut sa svog 308ice 2009. godina 1,6 hdi sklapanje retrovizora, upaliti dnevna svjetla ali ne uspijevam doći do toga. Može pomoć, hvala.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Pozdrav. Novi sam na forumu i od nedavno vlasnik PSA dijagnostike sa instaliranim Diagbox 9.129. Radio sam sa drugim univerzalnim dijagnostikama , ali ova mi je nepoznanica. Ima li neki tutorijal za rad sa dijagnostikom, želio sam maknut sa svog 308ice 2009. godina 1,6 hdi sklapanje retrovizora, upaliti dnevna svjetla ali ne uspijevam doći do toga. Može pomoć, hvala.
Sklapanje retrovizora ćeš vjerojatno naći u BSI opcijama, a mislim da su tamo negdje i dnevna svjetla. Opcije opreme ili korisnika (ili tako nešto).
Ovo govorim napamet, već cca. godinu dana nisam uplaio Diagbox...
Mislim da nema tutorijala (barem ja ga nisam našao niti čuo za njega). Jednostavno se treba baviti Diagboxom i s vremenom skužiš gdje je što i kojom logikom funkcionira...
 

Milosh

Test
Francuzi su to, navikni se.

Diagbox je poprilično sr**e od softvera. Težak i spor, grafika ko Sega Mega Drive, a da ne pričamo o logici i organizaciji. Nemoj se čuditi kad jedno podešavanje nađeš na više mjesta. I on uopšte ne ograničava izbor opcija u skladu sa autom koje je spojeno. Ja sam npr na C5 imao opciju da podesim broj zona klime, a maksimalan broj je bio 4, ili čak više. Ne samo da nikad nije postojao C5, već ni jedan Citroen sa 4-zonskom klimom (ispravite me ako griješim).
 
Na vrh