Rad s dijagnostikom (Lexia, Diagbox...)

Gorski

Member
Vjerujem, ali iz nekog razloga meni i kada ostavim dva XX i samo potvrdim ne izbaci ništa drugo nego da "instalacija nije uspjela".
Trenutno sam stavio to sa strane budući sam pronašao uzrok "depolution fault ..." greške.
Uzrok je bio u iskopčavanju senzora pritiska VT pumpe.
 

szahtila

Well-known member
Vjerujem, ali iz nekog razloga meni i kada ostavim dva XX i samo potvrdim ne izbaci ništa drugo nego da "instalacija nije uspjela".
Trenutno sam stavio to sa strane budući sam pronašao uzrok "depolution fault ..." greške.
Uzrok je bio u iskopčavanju senzora pritiska VT pumpe.
Koju to verziju Diagboxa pokošavaš instalirati?
 

Mrki5

Well-known member
Dao sam mu ja 9,91 instaliran na vin 7 64 takvu sam imao do pre mesec dana i obrisao pa ovu noviju instalirao. Ako hoćeš da ti pošaljem?
 

szahtila

Well-known member
Instalirana verzija 9.91,isprobana na C3 iz 12/2017. Ulazi u samo 3 Ecu-a. Sa verzijom 9.68 ulazi u sve uz mogućnost aktiviranja testova (isprobano gotovo sve).Može li neki savjet?
 

Mrki5

Well-known member
Instalirana verzija 9.91,isprobana na C3 iz 12/2017. Ulazi u samo 3 Ecu-a. Sa verzijom 9.68 ulazi u sve uz mogućnost aktiviranja testova (isprobano gotovo sve).Može li neki savjet?
Na C5 radi. Zašto je kod tebe tako, ne znam.
 
Posljednje uređivanje:

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Instalirana verzija 9.91,isprobana na C3 iz 12/2017. Ulazi u samo 3 Ecu-a. Sa verzijom 9.68 ulazi u sve uz mogućnost aktiviranja testova (isprobano gotovo sve).Može li neki savjet?
Ne kužim zašto ne vidi...
Meni na DS5 iz 2015 ovaj zadnji 9.91 Diagbox vidi sve Ecu i može ulaziti u sve njihove postavke / testove...
Probao ga nekidan i na P407 iz 2006 - svega nekoliko manje bitnih računala ne vidi (vjerojatno treba starija verzija).
Ali čudi me da tebi na C3 iz 2017 ne vidi većinu toga!?
No, ako ostane tako - lako se vratiš na 9.68 i "vozi Miško!"
😎
 

szahtila

Well-known member
Možda je do adaptera ili njegovog softwera. Do daljnjeg vraćam se na 9.68
Inače je adapter korišten na P206,P208, P307, C5, C3 sve tri generacije, C4, vozila od 2004 do 2017 godine
Inače je adapter korišten na P206,P208, P307, C5, C3 sve tri generacije, C4, vozila od 2004 do 2017 godine
 
Posljednje uređivanje:

gambler072

C5 enthusiast
Zna li neko u kojem meniju lexie naci promjenu nivoa snage akumulatora? Na frenchcarforumu sam citao da postoje, konkretno za c5 x7, 3 nivoa, tj. 70, 74 i 77Ah (2.0 hdi) ali nigdje se ne spominje gdje naci to. Takodje, buduci da se serviceu vise ne moze pristupiti besplatno, moze li mi neko provjeriti koji je max ili koji je preporuceni akumulator za c5 x7 2.2 hdi 125kW, sto se tice Ah i A. U glavi mi je negdje 80Ah /800A, ali mozda i fulam :) Hvala unaprijed :)
 

Milosh

Test
Ja mislim da, bez obzira na to koji se preporučuje, treba staviti najjači aku koji može stati. Čak i da tog kapaciteta nema u Diagbox-u, treba samo izabrati najjači koji je moguće i podesiti tako. Jači ne bi trebalo da može štetiti autu. Meni je u Volvu 1.6 motor a aku je 80Ah/800A.

S obzirom da je to 2.0 motor i poznavajući Citro glad za strujom, prije bih stavio 80/800 nego 74/680.
 

gambler072

C5 enthusiast
Najjači da ali preko toga ne alternator neće prejaki akumulator puniti kako treba. I onda opet problemi.
Upravo to sam mislio i napisati. Mislim da cu uzeti Vartu 77/780. Ne zna niko u kojem meniju lexie se mijenjaju ti nivoi?
 

Milosh

Test
Ne zna niko u kojem meniju lexie se mijenjaju ti nivoi?
Ma ja sam to radio ali ne sjećam se tačno gdje se nalazi. Pregledaj sve module, mora biti negdje. Moguće čak da sam u svojoj temi stavio sliku toga.
Upravo to sam mislio i napisati. Mislim da cu uzeti Vartu 77/780. Ne zna niko u kojem meniju lexie se mijenjaju ti nivoi?
Ma 80 Ah može sigurno bez problema.
 
Posljednje uređivanje:

gambler072

C5 enthusiast
Ne nadjoh nijednog "postenog" proizvodjaca da ima 80/800, a da nije akumulator za start-stop, sto mi ne treba, kao ni davanje dodatne love koje takav akumulator ukljucuje
:)
 

Mrki5

Well-known member
Ja sam u moj C5 2.2 stavio pre tri godine od 80 A , do tada je bio 74 A . Radi sve ok. E da, Toplu sam kupio, odličan akumulator.
 
Na vrh