Rad na benzinskoj - iskustva?

Franz

Well-known member
Radi li netko na benzinskoj? Ili znate nekog koga radi? Zanima me što je realno od generalne zahtjevnosti posla i plaće. Naime, sreo sam danas klegu iz srednje, pa malo gdje si kaj si kako si i veli radi na benzinskoj, pa mi spomenuo da je zadovoljan jako i da je plaća dobra. Kad mi je reko cifru ispada da zarađuje par k kn više od mene. Ja radim u j. službi i imam VSS, ali za te novce bih i ja komotno osam-devet sati naplaćivao gorivo i nudio čokolade. Ne zezam se. Pitanje je ozbiljno. Može odgovor i u inbox, ako netko ne želi javno. Jamčim privatnost.
 

Ax boy

Well-known member
Radi li netko na benzinskoj? Ili znate nekog koga radi? Zanima me što je realno od generalne zahtjevnosti posla i plaće. Naime, sreo sam danas klegu iz srednje, pa malo gdje si kaj si kako si i veli radi na benzinskoj, pa mi spomenuo da je zadovoljan jako i da je plaća dobra. Kad mi je reko cifru ispada da zarađuje par k kn više od mene. Ja radim u j. službi i imam VSS, ali za te novce bih i ja komotno osam-devet sati naplaćivao gorivo i nudio čokolade. Ne zezam se. Pitanje je ozbiljno. Može odgovor i u inbox, ako netko ne želi javno. Jamčim privatnost.
Oprosti na indiskreciji ali gdje radiš? 😮 😎😎
 

djuan

Active member
Pa da, normalno je da netko sa SSS u privatnoj firmi ima bolju plaću od tebe sa VSS u javnoj službi.
Razlog - država ima određene koeficijente po složenosti posla koji su "zapisani u kamen". Ako imalo odskačeš od prosjeka onda bježi. Imati ćeš bolju plaću kod privatnika.
 

djuan

Active member
Baš me čude ovakvi komentari.
Da, radi se kod privatnika, ali se bogme može i zaraditi.
Nismo više u komunizmu, nismo svi jednaki, i nije svima teško odraditi od-do, pa i preko do.
Pričam o osobnim ambicijama. Ako ue nekome dovoljno odraditi samo da "odradi" od 7 do 3, a plaćica ide, onda sorry - s takvima nisam na istoj valnoj duljini.
 
Na vrh