Puknuta opruga na kotaču

blaz

New member
Bok svima!
Znam da sam na forumu tek 2 dana i malo mi je bed tako brzo otvarat ovakve teme...
Ali, danas prilikom izlaska iz garaze mi je pukla opruga na prednjem lijevom kotacu...
Uglavnom, vozim c2 nekih godinu dana i neznam nikakve mehanicare osim ovlastenih, a treba mi hitno netko tko bi mi mogao ovo sloziti, pa vas molim neku preporuku... Ja sam iz zg dubrave, i nekak bi se probao dovuc do nekog mehanicara... Moj kontakt je 091 4692 469.hvala unaprijed...
Blaz
 

Ciki vts

New member
Re: molim pomoc - hitno

ja ti imam svoje original opruge, ako ce ti trebati da ne kupujes nove, javi. Dogovorimo se za neku popularnu cijenu ;)

bile su na autu 30tkm ;)
 

blaz

New member
Re: molim pomoc - hitno

Kolko trazis za njih? I koje sad imas i kolko si ih platio s montazom? I kolko kostaju nove original? :))))
 

Ciki vts

New member
Re: molim pomoc - hitno

Kolko trazis za njih? I koje sad imas i kolko si ih platio s montazom? I kolko kostaju nove original? :))))
300kn trazim, dobis i prednje i zadnje. I dofuram ti ih u dubravu :D

Sada imam eibach, one su 1400 a montaza je bila 400kn za sve 4 opruge
 

deda

New member
Re: molim pomoc - hitno

Ima ti jedan jako dobar i pošten serviser i cijene su mu popularne,ne dere nikog,zato i ima puno posla,ako ti nije bed doć do Dugog Sela.Servis Ivak
mob 098 476 666,pa ga sutra nazovi ujutro i dogovori se.Dijelove ti on sam narući,tvoje je samo da dovezeš auto.Inaće je to boljka C2 i C3.Svakako provjeri prije nego ideš s autom da ti ne struže po gumi,jer će je za par km uništiti i više ti se isplati auto odvest šlep službom.
 

blaz

New member
Re: molim pomoc - hitno

Ne struze mi guma, ali svasta lupa, kvrca i ostali tecnho zvuci, i mislim da je dugo selo prevelik zalogaj za auto u tom stanju, pa mislim da cu ga nekak odslepat... Svakako zovem ovog mehanicara, hvala na savjetu ;-)
 

1587 VTS

New member
Re: molim pomoc - hitno

Opruge od VTS-a su ti kruce od tvojih na VTR-u 15 %, sta znaci da ce ti auto bit tvrđi. To moras imat na pameti. I u slucaju da uzimas original, pazi da ti naruce prave ;)
 

blaz

New member
Re: molim pomoc - hitno

Pa nije ti puno valjda 300 kn a dobiš i prednje i zadnje. Kojeg će ti vraga jedna nova i jedna stara na autu. :eek::wtf:
Ma nije 300 kn puno, ali ak je pukla na 48tk kilometara, ima li smisla kupovat opruge sa 30 tk u guzici? I mislio sam stavit prednje 2 nove, pa za koji mjesec na redovnom servisu zamjenim i straznje...
Neznam, ako neko misli da mi logika ima rupu, slobodno neka kaze, uvijek sam otvoren za savjete...
Vjerovatno bi mi bilo najpametnije stavit 4 nove after-market, koni, ajbah il kak se vec zovu, al doso racun za plin i imam regu ovaj T1 :'(



300kn trazim, dobis i prednje i zadnje. I dofuram ti ih u dubravu :D

Sada imam eibach, one su 1400 a montaza je bila 400kn za sve 4 opruge
ciki imas privatnu poruku
 

ENHAM

rally ...
... vidim da je tema ostarjela (2011 god.) ali eto,da ne otvaram novi topic bezveze... meni na VTSu isto tako pukla prednja ljeva opruga i to u voznji u desnom,brzom,otvorenom zavoju ... uh,uh,uh ... morao sam dofurat auto kuci sa slepom jer je opruga non stop grebala po novoj gumi i nije bilo rijesenja ... pokusao sam namjestit oprugu da ne struze po gumi ali ispala je nemoguca misija iako sam skinuo kotac.Provjerio sam cijene novih originalnih opruga i dosao do zakljucka da se najvise isplati uzeti 4 nove EIBACH prokit koje se mogu dobiti za istu cijenu kao i dvije originalne ... zanima me da li netko ima iskustva sa eibachom pro kit na c2 VTSu i koliko zaista spustaju.Na specifikaciji pise da spustaju 3 cm sprijeda i straga ... pitam se hoce li ovjes biti pretvrd buduci je vec i sa originalnim oprugama dosta tvrd ???
 
Na vrh