Puknut vrh mjerača goriva

izubic

Member
Pozdrav,

danas mjerio ulje i puknuo vrh mjerača ulja. Plastični zadnjih par cm, dolje kod oznaka. Ostalo unutra.

Imam servis za tjedan dva, da li mogu do onda čekati ili se ne mogu tako voziti?

motor je 2.0 163 2012

Unaprijed hvala.

lp
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A nazad u uljni sistem nemože uć radi filtera, a plastika samo po sebi nije dovoljno tvrda da napravi neku štetu u karteru. Tako da ja osobno nebih dizao preveliku frku, ali vjerovatno će morati karter dole ić da se izvadi.

PS, ako je nekim slučajem komad još u cijevčici... moglo bi se probati sa kompresorom ga izbaciti. Samo treba iscijedit kompletno ulje prije.... znat će valjda meho već neku fintu.
 

izubic

Member
ne kužim baš što misliš, ali nije se to zacvikalo da bi mogao urezati u to vijak.

drugi tjedan idem na servis pa javim kak su to riješili.
 

Luca

Active member
Mom prijatelju je nedavno se isto dogodilo pa kad smo otisli do mestra kaze da to nije nista strašno, samo da kupi drugi a onaj komad zna ostat zaglavljen pa uzmi buzir od neke stare sajle pa ga proteraj dolje da padne u karter inace ce ti i novi mjerač slomiti. I da tako tera evo već pol godine i sve ok. Ne isplati se sve rastavljat a on svakako ostane dolje i ne pravi štete. Ima berlingo 1.6 hdi
 

izubic

Member
update.. na servisu rekli da svaki drugi ima te plastike u karteru i da oni to u pravilu ne diraju.
jedino ako ja inzistiram onda skidanje kartera, nova brtva itd itd.
 
Na vrh