Puknuo komad grijača i ostao u motoru

Krky

Lakerski profesionalac
Ljudi isti slučaj sam ja imal prošlu zimu na svom 1.4hdi, i pisal sam o tome tu..
Situacija nije uopšte tak strašna..
Skinul je dize i sa magnetom je kroz rupu dizne izvadil taj komadič van za 1min, vratil natrag dize, našarafil nove grijače i gas dalje..
Ima na teleskopskom metalnom na razvlačenje štapiču mali magnet, poput antena na kučnom radiju, videl sam takav štapič negdje za kupit, nemogu se sijetit sad..
Ako niste več skinuli glavu, moj kolega ti to izvadi za dva ladna piva..
 

Krky

Lakerski profesionalac
Dize nisu problem, one su snažne, i na bakrenim su šajbicama..
Samo se ti javi na pp ako nisi skinuo glavu već..
Nije to nikakav problem, to se dešava..
Mislim da sam videl u Ofertisimu, ili u nekom običnom kineskom dučanu taj tanki štapič sa tim snažnim magnetom..
Kad ga je gurnuo kroz otvor dize do klipa, točno se čulo kak je taj mali puknuti dio gfijača lupil po magnetu, samo ga je lagano izvukel kroz tu rupu.. 1min posla..
Bar sam dize malo početkal od čađe sa drot četkom.. :D

Dize nisu problem, one su snažne, i na bakrenim su šajbicama..
Samo se ti javi na pp ako nisi skinuo glavu već..
Nije to nikakav problem, to se dešava..
Mislim da sam videl u Ofertisimu, ili u nekom običnom kineskom dučanu taj tanki štapič sa tim snažnim magnetom..
Kad ga je gurnuo kroz otvor dize do klipa, točno se čulo kak je taj mali puknuti dio grijača lupil po magnetu, samo ga je lagano izvukel kroz tu rupu.. 1min posla..
Bar sam dize malo početkal od čađe sa drot četkom.. :D
 

Krky

Lakerski profesionalac
100% garantiram da na taj način ide van..
Samo ni slučajno ne vrtet motor na bilo koji način da se ne zabije gore u glavu..
 

AX-ja

èudo jedno
krky,kad dizna "zagrize" e to su muke isusove.
sve je lijepo kad to ide van.
isto kao i s grijacima.

Mario
da meni pukne grijac,volio bi vidjet tko ce naplatit skidanje na moj racun,a znao je sto se moze dogodit.
zato...
 

Krky

Lakerski profesionalac
Metar cijev kvalitetan dugački nastavak i nema dize koja neide, samo treba biti muž a ne kiflin i ničeg se ne bojat, ako neide diza onda ide komad glave sa diznom.. :D
 

Automatic

Well-known member
I meni kad neko dođe da promjenim grijač ili injektor upozorim ga da može puknuti.I sa specijalnim alatom opet puca, samo što ja prije toga dobro zagrijem motor.Po meni ne krivim mehaničara jer odkud znaš da neće grijać puknuti ,jer od 100 jedan pukne i na to se mora vlasnik upozoriti jer to je njegov auto i u tom slučaju ako se dogodi povećavaju se troškovi.Nekad ispustite ulje i izvuće se navoj i šta sad ,ja bi osvom trošku morao vadit karter.Normalno on kaže tebi se izvukao a ja pa dobro stavim ti onda pluteni ćep dok ne odeš.Kad mjenjam antifriz isto upozorim vlasnika da može procurit vaserpumpa ili pustit negdje drugdje rashladna tekućina.To su stvari sa kojima se vlasnici automobila moraju suočiti jer to je njihov auto,ako on hoće prebacit svu odgovornost nna mene a ja na taj faktor ne mogu utjecat jer neznam da li će puknut šaraf ili nešto nek ide drugoma.A znalo se desiti da i ljudi doma pokušaju ,pa nešto rz:cenzura::cenzura::cenzura:u onda dođu kao fol onio niš neznaju.Meni rekla jedna mušterija da kad sam promjenio pumpu goriva ona više nema grijanja ,i to nakon godinu dana.Majstor treba paziti ali ne može znati što ga čeka u autu pa pošto je upozorio prije ne lići mi na nekog ko nije znao ,najvjerojatnije bi i kod drugog puklo .Neka ga pokuša razvrtati ili na neki način izbit i nek skine injektor ,klip u gornju i usisavač u funkciju,ako neide glava dolje
 

TPrime

New member
Vidim da si Karlovac, javi mi se privat. da imam jos jednom prijatelja Citraša iz Karlovca i da ti probam pomoci oko problema koliko mogu :D
 
Posljednje uređivanje:

megi

New member
hvala vam na odgovorima.. ali evo riješeno. 4tkn i sad se mogu voziti bez straha da mi upadne grijač ili nešto.. ali zanimljivo kako se sa 400kn popne na 4tkn.. nisam to baš očekivao ali ajde
 

Krky

Lakerski profesionalac
Aauuuuu naj skuplju varijantu si izabrao...
Kažem ti, pravi maher to izvadi na jedan dva, bez skidanja glave.. nebi to tvrdio da nisam na svom autu imal taj problem, i riješio ga za 15min.. dizna dole i sa magnetom izvadio komad van.. vratio diznu, našarafio nove grijače i na pivo..
 

megi

New member
Ma ona zarnica se stopila i pretvorila u gljivu kad je pregorio grijac i nije mogao proći kroz glavu motora bez skidanja, zato je i puknuo. Recite mi koliko je opasno stavljati stari remen natrag? prešao je nekih 50tkm..
 

megi

New member
a tako sam i napravio. vozim se lagano i nije pod nekim opterećenjem pa će valjda izdržati još neko vrijeme. ali naravno da mi majstor ne može garantirati za remen.
 

Zix

Active member
Kada si vec dao toliki cash za polugeneralnu daj i jos 300e pa uradi i veliki i mali servis i nemoj vise razmisljati o tome
 

megi

New member
a ebiga to mi je još nekih 200eura na tu cifru za veliki servis a mali sam napravio, zamijenio je ulje i filter.
 

tekken

Summum ius, summa iniuria
Meni su nedavno skidali glavu, mijenjalo se gumice oko injektora, jedan injektor nije šljako kak spada i bila loša kompresija, auto se treso i dimio na hladno, nije vuko kak spada, pa je taj injektor slan na reparaciju, usput je zupcasti promijenjen itd.. Ugl isto im je jedan grijač pukao jer ga nisu mogli isčupat, jednostavno se zapeko.. Tak da sam platio i tih 100kn odmah za drugi.. Sveukupno račun oko 6000kn
 
Na vrh