Pukla prednja lijeva opruga

kamenica

New member
Pozdrav dragi prijatelji,na picassu pukla prednja lijeva opruga,zamijenjene obe sa salicama i nakon toga,kod prelaska preko udubljenja lupka oko kotaca,zvuk kao davtreska nesto po metalu..Vratio se kod mwhanicara i oni velw mora da je amortizer pri kraju.Kod isprobavanju amortizera cini mi se da nije do amortizera...
Xsara je 1.6 hdi 2008 god
Ima li netko ideju..?
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Taj metalni zvuk je baš specifičan za amortizer. Tak je meni bilo. Nije se vraćal do kraja. Pogotovo kad bi išel prek željezničke pruge tam di nema gumirane nivelacije
 

kamenica

New member
Eh,promijenio oba amortizera i dalje lupa...sad vele da bi bila vilica(na ovom modelu kugla se neda posebno promijeniti već se mora kompletna vilica)
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
sad vele da bi bila vilica(na ovom modelu kugla se neda posebno promijeniti već se mora kompletna vilica
Vilica bi se mogla reparirati. To je povoljnija opcija. Da lik nije moga odma vidit da ima lufta me isto čudi. :)
 

kamenica

New member
bio sam dovezo prošle godine xsaru iz austrije i u servisnoj nisam mogao naći podatak ako su mijenjani amortizeri,inače je bio prvi vlasnik auta i imao je 120 000 km...i 10 godina starosti..na autu bio prvi zupčasti remen i prema servisnoj knjizi radili su servis svakih 10 -12 tisuća km,ulje ,filteri,zastita korozije i ostalo.Auto je iznutra super,a izvana(vozač bio čovjek od 80 godina)tu i tamo ogreban,više od nepažnje kod parkiranja isl.Zato sam kod ove zamjene opruga mislio..ajde dobro uložiću u nove amortizere pa da znam da su novi...Svi ti zvukovi kod neravnina počeli su se dešavati nakon zamjene opruga...još nešto,.prednja strana auta je sada nakon ugradnje novih, barem 3 cm viša (ako ne i više) od zadnje strane...Hvala svima na savjetima a sutra slijedi ta--nadam se zadnja zamjena...
lp
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da nisu prije bile kakve sportske opruge? One su obično 3cm niže... ili su stare jednostavno bile umorne.
 

kamenica

New member
Pozdrav,evo vruće je vani pa imam vremena za podijeliti moje iskustvo ...zamijenjena je vilica ispod kotača kod kojeg se čuje lupkanje kod neravnima....rezultat----lupanje se i dalje čuje...(NISAM PLATIO NIŠTA)..eh,sad su u auto servisu dali sve od sebe i mislim da su otkrili uzrok
pomicanjem,ljuljanjem auta i blagim zaokretanjem volana na mjestu...ne na dizalici već na parkingu servisa.Zvuk lupanja čuje se iz mehaničke letve volana ( u mojem modelu letva nema šaraf za dotezanje i slično)...letva nema lufta ali nutra nešto opako ne valja..Po ovome zaključujem da se udarne vibracije kod neravnina prenose prema letvi i ona treska ko luda na grabačama...Uglavnom,dečki se izvinuli zbog prijašnjih dijagnoza,dogovorili smo oko plaćanja i povrata ..mislim da je problem bio što je auto uvijek pregledavan na dizalici s odignutim prednjim krajem i tada su svi mehanički sklopovi bili nategnuti i ništa se nije čulo za dijagnosticirati kvar..
Servis je pola km od mene,osobno se poznamo i znam da neću imati problema oko dogovora,međutim malo brinem u slučaju da su fedri (auto je napred viši) ovo uzrokovali...Nisam mehaničar pa ne znam...ako se netko slaže s tim neka se javi..hvala

Sad mislim da je kupovina polovne opet lutrija..nadam se najboljem...
Evo,toliko od mene ako nekome treba iskustvo u vezi letve
 
Na vrh