Pukla kvaka s unutrašnje strane

charllie

Active member
Bok citroenasi,evo da se pofalim stigla limuzina u ergelu,malo sam razmisljal o Xm-u 3.0 2v 1999g jer je bil povoljan no u Austriji je velik porez i covek ga prodal.No zel sam c5 karavan 2004g faza 1 hdi 109ks s 241 000km,se dela avto vredu no nutarnja kvaka ide malo teze.E bolje sprijecite neg lijeciti,malo sam presel postove o problemu te stoga pitam kak skinuti oplatu vrata kaj ju drzi.
Fala lepa na savjetima.:confused:
 

fullcool

New member
Imaš mali čepić kod kvake, skidaš ga sa stikeez-om (onim iz Lidla :D) pa je ispod vijek, imaš ispod rukohvata još vijke, njega povučeš vanjski dio plastike rukama, i dole imaš tiple koje moraš čupati, i kod zvučnika činimi se da su dva vijka:thinking:
 

charllie

Active member
Kolega Fullcool hvala, steta kaj nisi blize pa da mi to uradi profesionalac jer meni je toga vec dost(na Xm-ima,Bx-ima na Xantijima fala bogu za sada mir).Navodno je treba polugu opet saviti u Z?:confused:
 
Da dodam:
Plastiku u uglu prozora skinuti.
Celu armaturu u donjem delu odvojiti i zatim na gore povući.
Pažljivo sa prekidačima za prozore.
Mehanizam kvake se lako skida.

"Z" na žici obavezno malo zategnuti jer istegnuće te žice i dovodi do pucanja kvake.

Prilikom vraćanja mehanizma i tapacirunga sve mora da lagano legne na svoje mesto.
Malo strpljenja i ništa više...
i što toplija garaža - to manje polomljenih žabica... :)
 

charllie

Active member
Evo da javim,danas zmontiro novu kvaku,pa da opisem kak se skida oplata vrata.Zvucnik se izvadi pazljivo a drze ga 4pera,otpuste 4 sarafa izvadi a ispod su 2 sarafa.
Zatim sa lijevestrane oplate ispod brave ima cepic a ispod srajf,ispod cepica kraj rucice se skriva jos jedan.S desne gore na vrhu je trokutic plasticni(ispod se kriju sarafi retrovizora),njega samo podignete gore i otkacite.
Dva se jos kriju ispod rucke za otvaranje al ju morate rastaviti jer je dvodjelna,more se malim plosnatim srafcigerom ili sl. pazljivo.Zatim otpojite cepice lijevo i desno da gurnete nesto plosnato izmedju oplate i vrata te oplatu podignete i povucete, te iznutra osloboditi prekidace za stakla i osvjetljenje poda ak imate to u opremi.Taj nosac kvake gurnete prema gore i izvadite.
Proso bez ijednog loma plastike,sve vratio i sljaka jedino mi cudno da mi ni ostalo viska sarafa sto je pri meni normalno.
 
Na vrh