Pug 206: Dizel ili benzin za početnika?

Kanader

Active member
Nemoj zaboraviti da dieselu zimi treba puno više da zagrije unutrašnjost. Benzincu je glavni minus dihtung glave, a dizelšu sporo zagrijavanje. Kod 26 obratiti pažnju na zadnji most.
 

Ax boy

Well-known member
Nemoj zaboraviti da dieselu zimi treba puno više da zagrije unutrašnjost. Benzincu je glavni minus dihtung glave, a dizelšu sporo zagrijavanje. Kod 26 obratiti pažnju na zadnji most.
Naravno svaki motor ima svoje mane i prednosti. Međutim, meni je srcu drag i sladak uuuuhh moćni Hdi ufffff. Sexy motor uuups, oprostite na rječniku 👿👿🥰🥰😁😁😁😁😁
 

dinko1981

Well-known member
C-elyse hdi zimi u gradskoj voznji treba dobrih polas sata da pocne grijat kak treba, od prvog dana i takvi su svi. Zato su kod modernih dizela dodatni grijaci ili serijala ili opcija
 

Cutac

Prèkaroš
Vidiš, to je dobar argument, pogotovo jer je draga zimogrozna i navikla na moje Citroene koji griju nakon par minuta vožnje.
A ona koja će većinom voziti po gradu...

Da, dobar argument.
 

Kanader

Active member
Za Peugeot 206 znam da mu puhanje na noge završava nešto ispod koljena pa su mi stopala bila uvijek hladna dok bi gore kurilo. Nqracno nakon pola sata vožnje kad bi temperatura u kabini bila super. Navodno je 2.0 hdioš gori. Mislim da je samo Mercedes isporučivao dodatni grijač, ali ispravite me slobodno ako nije tako. Napr. stari Saxo sa običnim 1.5 d motorom grije brzo, a ovi novi dizeli Bože sačuvaj
 

Mirage

Well-known member
C-elyse hdi zimi u gradskoj voznji treba dobrih polas sata da pocne grijat kak treba, od prvog dana i takvi su svi. Zato su kod modernih dizela dodatni grijaci ili serijala ili opcija
Moj 1.6 HDi i s dodatnim grijačem grije loše.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
^Što je to s Citroenima i grijanjem na novijim generacijama auta s dizelskim motorima? Meni je na svim odlikašima grijanje gotovo trenutno i izvrsno. Počne i na minusima puhati toplo za cca 10 sekundi.
 

Mirage

Well-known member
^Što je to s Citroenima i grijanjem na novijim generacijama auta s dizelskim motorima? Meni je na svim odlikašima grijanje gotovo trenutno i izvrsno. Počne i na minusima puhati toplo za cca 10 sekundi.

Visoka termička učinkovitost motora pa ima malo viška topline?
 

bono

Active member
u našoj femily P206 1.4benzinac 2000.g 110tkm (kupljen s 50tkm).
prije godinu dana brušenje glave razlog- svakog jutra ili prvo paljenje i trese ko da ne radi jedan cilindar samo sekundu-dvije. dalje cijeli dan ok. s vremenom počelo bacat grešku motora. veli mehaničar da se nakuplja vlaga u jednom cilindru preko noći i kad se upali izbaci van i dalje tokom dana ok. nije se pomješalo ulje i voda. bobina dobra.

ostali popravci:
promjenjene vilice. neka guma zgloba bila dotrajala i ne možeš promjeniti samo zglob (makar to radi neka firma u ZG) nego sve zajedno.

jedna dizna zamjenjena.

2 akumulatora. nakon prve zamjene (počela elektronika "brikati") kazaljka za gorivo pokazuje ¼ tanka manje nego je preostalo i ne pali se lampica rezerve 👍 (nisam provjeravo plovak, nemam vremena 😁).

zadnji lonac i cijevi do motora.

ručna- zaštekala zimi. promjenjeni i cilindri.

štangice stabilizatora amortizera valjda 3 puta.

jedan veliki servis, svakog ožujka mali.

diskovi tokareni

eto koliko se sijećam zadnji 7g.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Skoro pa identična povijest servisiranja kao i moj stari C3 1.4, samo mu je još prdnu i termostat sa kućištem
 

Mirage

Well-known member
sa dodatnim grijačem ? imaš webasto ? voda ili vazduch ? serijski ili dodatna oprema ? aj nabaci koju fotkicu .....

Stari post nemam slike imam električni grijač negdje u kućištu ventilacije koji grije kada je motor hladan nije neka sreća.
 

sir.Oliver

Well-known member
Stari post nemam slike imam električni grijač negdje u kućištu ventilacije koji grije kada je motor hladan nije neka sreća.
aha . znam o čemu se radi . ništa posebno . mislio sam da imaš webasto ili vodeno ili vazdušno ......
 

bono

Active member
20220702_051619.jpg
jučer ujutro nakon 6-7min vožnje 3.stupanj brzine i odjednom padne cajger za km/h na 0. za 2-3min dalje normalno.
da li se sprema nešto veliko ili sam koja žičica? tnx
 
Na vrh