Pucketanje okvira od brzinomjera

Xsahara

Member
Znaci nadjem sta se culo da pravi buku ispod haube, taman mislim odmorio sam od svega.. eto zime ja ne znam dal se oladi ona plastika od *brzinomjera, brojaca okretaja, stanje goriva* itd oni krugovi oko providne plastike..
jutros krenuo na posao poce da pucketa plastika ono na ubrzavanje se podosta cuje i ja bukvalno prislonim prst jedva da diram tu plastiku prestane da se cuje.. maknem prst cuje se kako pucketa..
Jel neko imao slican problem i kako ga je rijesio znaci neverovatno kakvu su tanku plastiku stavljali…
 

Milosh

Test
Možeš li negdje između te plastike i okolne plastike (ili nekog drugog dijela) zavući nešto tanko, kao tanki komad plastike? Tako bi je umirio da ne vibrira.

Daj sliku gdje tačno pritisneš da nestane zvuk.
 

Xsahara

Member
Možeš li negdje između te plastike i okolne plastike (ili nekog drugog dijela) zavući nešto tanko, kao tanki komad plastike? Tako bi je umirio da ne vibrira.

Daj sliku gdje tačno pritisneš da nestane zvuk.
bukvalno citava ta plastika (instrument tabla gdje su 3 ona kruga gdje pise kolko ide na sat, obrtaji, gorivo) moze da se pomjeri gore doljd za milimetar dva i cim je mrvicu pomjerim prstom prestane da se cuje ne znam nesto odozdo da zavucem
Ili kod majstora da ga povedem ako ima neki nacin da se zategne
 

Prilozi

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
bukvalno citava ta plastika (instrument tabla gdje su 3 ona kruga gdje pise kolko ide na sat, obrtaji, gorivo) moze da se pomjeri gore doljd za milimetar dva i cim je mrvicu pomjerim prstom prestane da se cuje ne znam nesto odozdo da zavucem
Ili kod majstora da ga povedem ako ima neki nacin da se zategne
To je u DS4?
 

Cutac

Prèkaroš
Jel tebi kilometar sat u miljama?

Inače, ne bi se trebala moći micati. Imaš 4 rupice po rubu, uguraj u sve 4 nešto, izvuci taj sklop i vidi šta je.
Ako nije volan na desnoj strani, pretpostavljam da je nešto krepalo i da je stavljen sklop iz britanskog auta i da je putem nešto polomljeno.
 

Xsahara

Member
Mozes li nesto providno gurnuti da fiksira tu plastiku? Landara definitivno
Pogledacu tu tacno iznad nosaca volana da uguram neki sindier ili nesto malo silikonsko da nije upadljivo


To je u DS4?

c4 II je moj ovo je sa neta slika bio sam u zurbi..
Jel tebi kilometar sat u miljama?

Inače, ne bi se trebala moći micati. Imaš 4 rupice po rubu, uguraj u sve 4 nešto, izvuci taj sklop i vidi šta je.
Ako nije volan na desnoj strani, pretpostavljam da je nešto krepalo i da je stavljen sklop iz britanskog auta i da je putem nešto polomljeno.
nisam vidio da su milje bio sam na poslu pa ukucah na net samo da nadjem slican..
Vidjecu ako ne bude radilo sa tim da uguram nasto tu dje je luft kod majstora pa nek oni pogledaju jel popustilo nesto :)
 
Na vrh