Pucanje (detonacije) iz auspuha!

vradojicic

New member
Od kad sam kupio Saxo-a, krajem marta prosle godine s njim sam presao skoro 18000km i nisam imao gotovo nikakvih problema.
Medjutim, od same kupovine imam jedan neprijatan problem koji ne utice na voznju. A to je sledece. Kada vozim kola i smanjim broj obrtaja, pustim gas ili se spustam nizbrdo iz auspuha puca nesto, prvo tise i sitnije a ponekad odvali sacuvaj Boze, kao eksplozija. Vozim na plin i to je intenzivnije na plinu mada se i na benzinu desava ali dosta tise.
Sta to moze da bude? Jel paljenje? Nisam terao kod majstora , reko' prvo da pitam ovde?
Mislio sam da je zadnji lonac, kupoio nov ono ista desavanja. Zakrpio izduvnu granu... Do auspuha nije...
Ima li neko iskustva, sta moze biti, jel to lako srediti?
Pozdrav.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Da je samo na plinu rekao bih da je majstor ostavio/nije podesio smjesu (siromašna je) ili na isparivaču ili na računalu. Zna se desiti i zaprljanje klipa step motorića, a njega možeš i sam skinuti i očistiti.

S obzirom da ti puca i na benzinu (prva-druga) može biti da je lambda.
 

deda

New member
Meni puca kad ga natjeram u blokadu,he,he kak ljepo zvući i onda promatram efekat na okolnim licima od tog.
 

vradojicic

New member
Na benzinu puca bas slabo i retko. Ne puca samo u porvoj i drugoj, puca i u cetvrtoj, cak i u petoj nekad kad idem nizbrdo...
Pocinje uzasno da me nervira.
 

Dalibor

Dado Tornado
najbolje ti je otiči kod nekog tko se kuži u plin, jer najprije da ti je to vezano uz to što imaš ugrađen plin
 

deda

New member
Može bit,da ti napuni višak nesagorenih plina ili benzinskih para u auspuh,pa dolazi do detonacija.To se meni nekad davno dešavalu na Fiatu 125 koji sam đirao na plin,roknut je znal tak da mi nekolko puta izletio zadnji lonac iz prednje cijevi.Višak goriva ,ako je to, najvjerojatnije hiće kod prebacivanja sa benzina na plin.
 
Na vrh