Puše hladno po nogama bez obzira na uključeno grijanje

Profiler07

Well-known member
drustvo ako neko ima skicu kako da skinem armaturnu plocu i sve ovo iz kabine jer planiram sam to da odradim!u ovlastenom servisu mi traze 150€ za sve same klapne su 80€ i ruke dodju 70 pa sam mislio za vikend polako to sve skinuti i zavariti klapnu kao sto sam uradio na vozacevoj strani eeh sad bi trebao i na suvozacevoj!hvala
 

koledinns

New member
Pošto imam isti problem, vozačeva strana radi a suvozačka od toplog do vrelog, da li mogu da se kupe samo motorići u prodavnici delova ili se menja komplet...thanks.
 

Profiler07

Well-known member
evo ja sam prije 10dana servisirao klapne!promjenio sam obadvije strane i filter klime u ovlastenom servisu u Tuzli i kostalo me 320km=cc170€ i mogu vam reci da je to najjeftinije jer svi drugi su mi trazili 200-280€ ukljucujuci i servise u Hrvatskoj...inace same klapne bez filtera kostaju 280km=145€ naravno usluga je u tu cijenu uracunata
 

zux1

New member
Ja evo imam sličan problem, u mene grijanje normalno radi, a hlađenje kad se upali klima radi na suvozačevoj strani, dok na vozačevoj samo puše ventilator i klima ne radi.
Pitanje za Profilera07. Da li su vam odmah rekli da se radi o tim klapnama i motorićima u Paviću ili su htjeli nešto više i skluplje da rade, jer je i meni taj servis najbliži. Hvala
 

zux1

New member
Ja evo imam sličan problem, u mene grijanje normalno radi, a hlađenje kad se upali klima radi na suvozačevoj strani, dok na vozačevoj samo puše ventilator i klima ne radi.
Pitanje za Profilera07. Da li su vam odmah rekli da se radi o tim klapnama i motorićima u Paviću ili su htjeli nešto više i skluplje da rade, jer je i meni taj servis najbliži. Hvala
Riješio sam problem. Tj. riješili su ljudi iz Pavića. Otišao sam tamo i odmah su ustanovili da mi je hladnjak klime na nekoliko mjesta probijen i da ispušta freon. Nudili su mi popravak koji bi bio nekih 100 KM ili novi hladnjak 320 KM. Odlučio sam se za novi hladnjk, te je popravak s punjenjem klime i rukama koštao 430 KM =220 eura i sada sve normalno radi.
 

Crni

New member
pozdrav,imam i ja isti problem samo meni puse hladno na vozacevoj strani.jel ima negdje shema ili nesto slicno za skidanje instrument table na c5 2001 g . ako nema jel se sve odsarafljuje iznutra ili ima i iz vana.unaprijed hvala
 

Profiler07

Well-known member
Druze nemoj ni pokusavat sam to rjesavat...1.izgubit ces citav dan vremena na sarafanje i 20g zivaca,2.komplikovano je da sam radis jer ima dosta posla i dosta stvari koje su ti nepoznate oko toga...najbolje odvedi u ovlasteni servis ili nekom ko se vec "igrao" sa istim problemom
 

koledinns

New member
U julu rešio problem sa suvozačkom stranom, sad na red došla moja strana, čeka se da stigne motorić. Nažalost klapna zapela na hladnom vazduhu, a napolju trenutno samo -10...:eek::eek::eek:
 

zux1

New member
Riješio sam problem. Tj. riješili su ljudi iz Pavića. Otišao sam tamo i odmah su ustanovili da mi je hladnjak klime na nekoliko mjesta probijen i da ispušta freon. Nudili su mi popravak koji bi bio nekih 100 KM ili novi hladnjak 320 KM. Odlučio sam se za novi hladnjk, te je popravak s punjenjem klime i rukama koštao 430 KM =220 eura i sada sve normalno radi.

I ja sam riješio svoj problem na isti način. Nisam bio neko vrijeme na forumu, jer sam bio zaboravio šifru :D . Uglavnom kod Pavića novi hladnjak i punjenje klime, jer je moj bio isprobijan na 6 ili 7 mjesta. Cijena 420 KM.
 

charllie

Active member
Halo drustvo,zmrzle mi se noge u c5 2004g hdi prvi model.Grijanje dela al sam do 28celz., steta, prije je bilo vise sve klapne delaju al to grijanje nogu stvarno lose konstruirano ispod volana isto odnekud struji hladni zrak.E sad me jos zanima ako tko zna,meni je temperatura vode negdi jedna trecina mjernog podrucja a u knjizi pise na pola je normalno,kak je kod vas.Takodjer temp. ulja tek na pocetku bijelog polja,dali zeza termostat il bum stvarno moral debele stomfe navleci.:confused:
 
Na vrh