PSA RCCA 200

sir.Oliver

Well-known member
da ne pokrećem novu temu ..... imam multimediju Bosch PSA RCCA 200 bez navigacije . gledao sam par komada na Aliju i eBayu ... sa navigacijom . SW broj i HW broj na mom i na onim sa navigacijom su identični . raspored konektora ( priključaka ) takodjer .... zanimalo bi me , na osnovu prije navedenog , može li se dijagnostikom aktivirati navigacija , prikaz parking senzora i kamere ? ( ja to nemam a oni na prodaju ( jedan je kupio moj drugar) imaju ... kako sam pisao ... spolja sve identično , čak i brojevi HW i SW ... ima li neko informaciju o tome ?
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Daj sliku!
Ili još bolje: slike!

treba vidjeti kako izgleda tvoj RCC otraga. Koliko znam, postoje barem dva, a možda i 3 RCC modela. Možda čak imaš priključak i za GPS antenu otraga?

Vizualni prikaz senzora bi RCC i bez navigacije morao prikazivati. To treba uključiti dijagnostikom…
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Ne znam zašto se meni ne prikazuje ta slika iz tvojeg prvog posta / upita...

Ovo plavo (označeno strelicom na slici 2) je definitivno priključak za GPS antenu. Prema tome bi se dalo zaključiti da je unutra i GPS modul? Možda je doista samo stvar aktivacije, odn. telekodiranja uređaja, no za to ti treba Arduino alat, nešto softwera i čovjek koji zna što radi (nisam taj).

Ako tvoj RCC ipak nema ugrađen GPS modul (unatoč postojećem priključku za GPS antenu), moguće je ugraditi drugi RCC s GPSom i navigacijom, ili NAC - ovisi na što prije naiđeš i što ti bude jeftinije.
Nisam siguran treba li uz to mijenjati i display... Ako je već kapacitivni DGT7 oda ne treba odn. možeš koristiti postojeći. Ako je pak stariji taktilni DGT2, onda treba i njega mijenjati...

Naravno, treba onda dodati i generičku GPS antenu s FAKRA priključkom (10€) i to je to!
PS: prodavatelj novog head unita ga prethodno treba konfigurirati za tvoje vozilo. To znači Arduinom upisati tvoj VIN i sve parametre tvog Elysea (ako je RCC/NAC iz nekog drukčijeg PSA vozila), aktivirati prikaz prednjih/stražnjih parking senzora i sve ostalo što imaš/nemaš u opremi te je onda zamjena uređaja Plug&Play posao!
 

Prilozi

sir.Oliver

Well-known member
fotka na kojoj si dodao strelicu je moj uredjaj . display je DGT7 ( slika ). priključak za GPS nisam nigdje našao ... ni na mom , ni na onom koji navodno ima i navigaciju .
sa navigacijom .... ( sa alegro.pl )
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:
Na vrh