Prvi Citroen - par pitanja

diegos

Well-known member
Hoce, ali nece obavijestit kad je preniska temp. Ni meni nije jasno zasto na novijim autima izbacuju tu kazaljku, idiotarija
 

Cutac

Prèkaroš
To je to, ler ti je za stajanje.
Stavi ga u ler čim staneš na crveno, osim ako poznaješ semafor i znaš da traje 5 sekundi.
 

markan1000

Well-known member
0. preporuka ovlaštenog servisa u zagrebu? koliko sam pročitao ovdje po temama, cib izbjegavati. ima nešto na trešnjevci možda?
bio i na jankomiru, i u buzinu, i na trešnjevci, kod svih sam imao pozitivna iskustva, doduše radilo se o glupostima. ali opet, pristup je bio vrlo korektan i profesionalan.
1. zamašnjak mi se malo čuje, i auto zna zatrzat kad krećem (pri vrhu kuplunga). u leru miran, i ne strese se pri paljenju i gašenju, pa pretpostavljam da problem još nije ozbiljan. pošto vozim uglavnom autocestu planirao sam jednostavno pratiti stanje i obaviti zamjenu kad se pogorša. ali me svejedno zanima ako je netko već to radio, o kojoj se cifri radi? ova kilometraža mi se malo čini niska za ovakav kvar, jel i vama trajao ovako kratko ili me je zadesio nezgodni prvi vlasnik?
kilometraža je niska, ali nije za čuđenje. iako ne vjerujem da će tu ubrzo biti nekih problema.
2. pošto nema pokazivača temperature, jel ima neko zgodno rješenje za praćenje iste? kolega s posla je jednostavno uzeo BT OBD2 skener i drži ga stalno uključenim, što vi mislite o tome?
o ovome ne bih znao, ja sam se pomirio s time da su inžinjeri znali što rade kad su donosili odluku o tome staviti indikator ili ne
3. mislim da su disk-pločice za zamjenu (cvile), ali nisam siguran postoji li neki indikator kad se kočnice potroše?
to što cvile nikako ne znači da su za zamjenu.
4. kako ste zadovoljni zvučnom izolacijom? čini mi se da je buka guma tijekom vožnje malo prejaka.
zvučna izolacija motora fantastična, izolacija kotača nula bodova
5. jel postoji haynes manual za ovaj noviji C4? na netu nalazim samo za stari (04-10).
ovo ne znam odgovoriti
6. kakvi su motorići od retrovizora, jel se smrzavaju zimi? ne bih volio doć u situaciju da moram vozit sa zaklopljenim retrovizorima.
nikad nikakvih problema s njima, a nije da se nisu nauživali hladnoće
7. osjetim polugu mjenjača kako se malo pomiče dok puštam kuplung i kad stišćem gas. događa li se vama ovakvo što?
moguće , ali ne brinem se oo tog
 

meshgrid

New member
hvala svima na odgovorima! nadam se ugodnom daljnjem druženju s autom.
oko izolacije ću probat nešto napraviti, zalijepit negdje armaflex ili slično. hučanje postane zamorno nakon nekog vremena.
 

Cutac

Prèkaroš
Ali hucanje ti je do guma.
Ja sam svog izolirao i sa Bluresponse se gume jedva cuju, a sa Ultragripom tuli li ga tuli.

Ja sutra na Pandu stavljam nove gume, dam se kladiti da ce razlika biti svemirska.
 

markan1000

Well-known member
Mogao si i jednostavnije citirati.
ne znam odakle se ovo pojavilo, ja sam kopirao cijeli upit, maknuo kvotanje, i pored svakog pitanja napisao odgovor. kad sam, ga poslao uopće nije bilo citiranja... neka viša sila je ovdje intervenirala...
 

meshgrid

New member
e još jedno pitanje:
na kraju ručice od žmigavaca imam gumb, isto kao i na ručici od brisača. ovaj od brisača prebacuje način promatranja potrošnje na BC-u, ali ovaj lijevi nikako da skužim za što služi. jel zna netko?
 

Cutac

Prèkaroš
To imaju svi Citroeni u zadnjih 15 godina, moja pretpostavka je da je nekada na nekom modelu služilo za trubu, pa su ju prebacili na volan, ali im je bilo skupo dizajnirati ručicu pa su ju ostavili.
 

pokra89

Well-known member
tako je. tko ima navigaciju ili je povezan preko bluetootha na mobitel, može tako recimo zvati. Snimiš glasovnu poruku, recimo "zovi kuću", i kad to pritisneš i kažeš "zovi kuću" on pozove broj koji si memorirao pod "kuća"
 

2mario2

Well-known member
Kazaljka temperature goriva se na novijim autima izbacuje zbog konstantnog maltretiranja službi za korisnike sa banalnin pitanjima poput "vučem prikolicu i teret uzbrdo u 2. brzini i digla se temperatura za jednu crticu i zašto je to" kao i masovno dolaženje u servise da se auti pregledaju jer su ljudi mislili da su radne temp previsoke ili preniske. Opel, VW, eto i Citroen itd to prakticiraju baš iz tih razloga a ne zbog uštede
 

Damaj

Active member
Glupih pitanja oduvijek je bilo i biti će ih ubuduće, pa neće valjda izbaciti sve indikatore i signalizaciju zbog par nebuloznih pitanja, bar se nadam :shock:
 

meshgrid

New member
zdravo,

auto se kotrlja (još uvijek bučno nažalost), sad sam na 88tkm, i primijetio sam nešto čudno u zadnjih par dana.
dok je auto hladan, i održavam konstantnih 100kmh, imam osjećaj kao da auto sam daje gas pa koči. brzina se ne mijenja vidljivo, niti okretaji (nije ko da bih išta vidio na onom digitalnom obrtomjeru).
gas ovako nekako ide: ____/|_____/|_____/|_____/|____
trenutna potrošnja je litru veća u tom trenutku (5.7L). kad se auto zgrije, to se više ne događa, potrošnja se vrati na normalu (ca. 4, 4,5L).
jel netko imao nešto slično na svom autu?

1.6hdi 68kw 2013.

hvala!
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Maf, čišćenje klapne gasa(ne znam ni koji je motor :D ), zamjena potenciometra gasa, reincijalizacija potenciometra gasa, svjećice, dizne, injektori, ... šta ja znam :D
 
Na vrh