Provjera servisa po broju šasije

Matep

New member
Poštovani,
Da li ima na forumu netko tko bi mi mogao izlistati servisnu prošlost mog citroena obzirom da servisne knjige nema a posto je kupljen u Opelu ne znam ni tko je bio prethodni vlasnik? Bio bih Vam vrlo zahvalan.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Teško, koliko znam, ne postoje neke velike povezane baze podataka. Ima barem pod haubom kakav papirić, naljepnica? Da se nekako sazna gdje je bio servisiran, pa tamo direktno pitati...
 

Milosh

Test
Jel postoji u HR neki dokument ili neki službeni zapis negdje o prethodnim vlasnicima vozila? U BiH postoji tzv. vlasnički list u kojem su navedeni svi prethodni i trenutni vlasnik. Izgleda kao saobraćajna dozvola.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nema, bez veze u osiguranju ili policiji i kršenja gdpr-a se nemože ništa saznati.

No sve se ovo može riješiti jednim dobrim pregledom auta... pravi meho će brzo prepoznati što je novo što staro, što orginal što zamjensko
 

Ax boy

Well-known member
Joooj držim fige Matep,da središ to.
Međutim ako je bio u Opelu,ajme menii... Samo da nisu čačkali oko motora tamo ( razumiju se u citroene ko marica u krivi k...c,s oproštenjem, pardon ali), makar moraju u Opelu niti znati . Valjda je tvoj citrać dobar, odnosno u super stanju. Citroen se osjetljiv pogotovo po pitanju mehaničara. Treba biti oprezan. Jel mogu u nekom citroen servisu izlistati,više nema Citroen Hrvatska, kako se sad zove? Možda mogu tamo provjeriti?? ;)
 

sir.Oliver

Well-known member
kupljen je u Opelu , jer je Opel do njega došao zamenom staro za novo . uopšte ga nisu " čačkali " ..... dobili ga za sitne novce , prodali uz proviziju i to je to ..... max što su se potrudili oprati ga , nalickati .....
 

Ax boy

Well-known member
Haahhah ma šalim se sir.Oliver. Zamjena staro za novo naravno,al opet biser neki mijenjao Citraća za Opela( ooooo šta je sa glavom?) :( Međutim ne mora biti takva situacija,tko zna što je bilo. Ako ništa drugo,od njih se dobije uredan i mirisan auto
Zato nikada ne bih mijenjao auto staro za novo, uvijek sam na gubitku. Ljudi ne razmišljaju previše ali da ne bi bilo. Možda zaista nije ta "klasična" situacija. Sretno Matep,živio ;)
 

djurok48

Member
ax boy """Zato nikada ne bih mijenjao auto staro za novo, uvijek sam na gubitku."""" tak je ja preko oglasa prodao clia i dobio 700e više neg su mi nudili u salonima
 

sir.Oliver

Well-known member
sada je već i opel sastavu PSA ... tako da se to sada zove OPSA ... :grin: ... reci ja i dan danas imam i opel ( signum ) i citroen ( C - elysée )....
 

Matep

New member
Ma ekipa u opelu ga nije ni oprala kako spada a kamo li čačkala motor.. je*em im m..! Oni nisu u stanju na žalost ni to. Samo izmjenu kućišta ključa cekao sam skoro mjesec dana za tog C Crossera 😂😂
 

Ax boy

Well-known member
Maaah Matep, meni je žao i razočaran sam što je Opel PSA(sa Citraćem u toj šemi) hahahahahaha :( :(. Međutim po meni, trebaš pod broj 1 ,naći dobrog i kvalitetnog mehaničara tj.servis ;). To ti je kao kod zdravlja, dobro je imati vezu u zdravstvu pa tako i za auto.
Meni auto nikada neće nitko prati osim ja sam. Tako si čovjek najbolje sredi sve. Bolje da ti ga daju prljavog nego aljkavo opranog.
Drž se prijatelju ;). Živio.
 

Ax boy

Well-known member
Sir.Oliver, bravo,drago mi je da ima takvih, kvalitetnih radnika u praonici. Međutim ja već nekoliko godina perem auto sam, navika je neobična stvar ;) Pozdrav ekipa, živjeli mi 110 godina.
 
Na vrh